Категории: Infiniti ¤ Авто новини ¤ Производители
Infiniti модернизира FX с фейслифт
Обновеният всъдеход на Infiniti ще дебютира по време на конкурса за елегантност в Пебъл Бийч в Калифорния на 18 август.
Екстериорните промени се свеждат до новата радиаторна решетка и като цяло – ревизираната предница, макар и да не се забелязва особено. Нов дизайн също са получили и джантите. Интериора доминира с ново арматурно табло и разни други дреболии . . .
Двигателната гама на освеженият Infiniti FX включва два агрегата. Базовия 3,5-литров V6 произвежда 307 к.с. (226 кВт) и 354 Нм. Близо 400 “коня”, обаче генерира петлитровия V8 с максимален въртящ момент 500 Нм. Модела се предлага с ревизирана седемстепенна автоматична трансмисия.
Новостите не спират дотук. От Infiniti съобщиха, че наред с фейслифта на FX ще предложат и специалната серия FX35 Limited Edition. Тази версия е снабдена със затъмнени челни светлини, алуминиеви релси на покрива и 21-цолови колела.
Най-впечатляващото при нея е синия лак на каросерията - Iridium Blue. Вътрешността на FX35 Limited Edition е обзаведена с алуминиеви педали, нови стелки и GPS навигация.

