IPB Style© Fisana

Форум на Tuning.bg

Към съдържанието

Налягане на гуми?

• Не можете да пишете в тази тема
4 отговора на тази тема

#1 bilgiiski

нов шофьор

• Потребител
  • 14 Мнения:

Публикувано 05 May 2015 - 04:42 PM

Имам въпрос относно налягането с което трябва да се карат гумите.
Например нещо стандартно 205/55/16 - по книжка ми дават 2.2 бара - ако ги карам по меки предполагам ще вози по меко, но ще се изхабяват по малко.
Другото което ми е малко мътно е защо точно при по меките гуми разхода е по голям, и по трудно се достига дадена скорост? Тоест колата се усеща малко скопена?

#2 BlitzBOV

спазва правилата

• Потребител
  • 238 Мнения:

Публикувано 05 May 2015 - 05:05 PM

Помпиш 16ките на 2 ...
Колкото до второто.
Когато са меки, имат повече допирни точки с земята, оттам повече сили на триене, оттам по-„скопена" кола ..

#3 Muzikantа

професионален шофьор

• Banned
  • 3,568 Мнения:

Публикувано 06 May 2015 - 06:37 AM

Най-грозно стоящия размер гума за кола, измислен някога! :)
Аз също съм на мнение, че над 1.9 макс 2.0 е глупост не само за този размер!

#4 BlitzBOV

спазва правилата

• Потребител
  • 238 Мнения:

Публикувано 06 May 2015 - 03:54 PM

Най-грозно стоящия размер гума за кола, измислен някога! :)

Защо бе колега :) И аз съм с такива и си седят доволно / особено до преди 5 дни имах едни зимни, обаче сравнени с сегашните ми летни, стояха някак си по широки /205 и 2те/, и когато погледна колата отзад придават доста добра стойка /Голф 4 двуврат/ , някак си раздуват задницата :)
Може би в обкръжението си имаш много нископрофилни и като видиш тия високите и затова ти седят грозно :D

#5 ФЕРАРИСТ

професионален шофьор

• Потребител
  • 506 Мнения:

Публикувано 06 May 2015 - 06:27 PM

Принципно аз ги карам винаги малко по твърди от нормалното, предпочитам разхода и скороста да не куцат за сметка на возия например.......

Другото което ми е малко мътно е защо точно при по меките гуми разхода е по голям, и по трудно се достига дадена скорост? Тоест колата се усеща малко скопена?

Като оставим настрана така наречения ролинг резистънс на гумата, който не е чак толкова свързан с налягането, при по мека гума колата достига дадена скорост по трудно и разхода е по голям поради две причини......
Триенето, което в случаи когато нямаме интензивно завиване, спиране или ускорение, а просто ускоряваме нормално или караме с дадена скорост, не допринася повече от 5 - 10% по мое мнение за "спъването на колата"......може би тогава дори естествената прилепчивост на гумата към асфалта дава повече съпротивление, отколкото да има някакво триене......
Това което найстина пречи при меки гуми е по голямото огъване на гумата.......което пак по мое мнение допринася за най - съществената част от съпротивлението което трябва да се преодолее.....

Този пост е редактиран от ФЕРАРИСТ: 06 May 2015 - 07:36 PM

<p>http://www.Polyurethan.Me - ПОЛИУРЕТАНОВИ ТАМПОНИ<br /> Публикувано изображение</p>

NEG

ЗА РЕКЛАМА:
-----------------------
Mtel: 0889090066
Vivacom: 0878690066
Globul: 0899669699

Persy

Можете да разпространявате съдържанието на този сайт свободно, като задължително посочите линк към Тuning.BG като източник. Трябва да укажете лиценза, който ползваме и да позволите и на друг да ползва съдържанието при същите условия.