IPB Style© Fisana

Форум на Tuning.bg

Към съдържанието

SSD vs HDD - вашето мнение

ssd hdd SSD vs HDD

• Не можете да пишете в тази тема
6 отговора на тази тема

#1 mitko7

Без стаж

• Потребител
  • 4 Мнения:

Публикувано 06 January 2016 - 12:25 AM

Здравейте.

Заглавието директно казва за какво става дума. Някой има ли впечатления от този тип диск - SSD ?
Ползвал ли го е, ползва ли го, какво мисли? Налага ми се смяна на диск и се замислям за един такъв.
 Четох тук, там, даже попаднах на тази информация - SSD vs HDD - в един роден сайт, но скоростите които достига,
 ми се виждат прекалено високи. То хубаво ускорява, ама чак пък толкова?

Аз единственият проблем които виждам, е цената. За тези пари, ще си купиш няколко терабайта, но пък скоростта ??

#2 Sil3nT

спазва правилата

• Потребител
  • 202 Мнения:

Публикувано 06 January 2016 - 07:42 PM

Здравей, аз съм от около година и половина със SSD. Взех на интел от 520 серията един 120гб. Той ми е за операционната система и програми. Като цяло компютъра стана доста по-бърз. Зарежда и се гаси много по-бързо и съм много доволен. За филми и документи си останах с HDD, понеже имам доста голяма колекция от филми и високачествена музика и 2тб SSD щеше да ми е малко солено  :D

• mitko7 харесва това

#3 mitko7

Без стаж

• Потребител
  • 4 Мнения:

Публикувано 06 January 2016 - 09:57 PM

Кофтито обаче е, че съм с лаптоп и там нещата са само с един драйв :D

#4 kyuchukovv

Без стаж

• Потребител
  • 1 Мнения:

Публикувано 07 January 2016 - 09:25 AM

Специално за лаптоп положителните неща са: 

• SSD е по-лек от HDD 
  • По-бърз от HDD ( почти 6 пъти ) 

Единственото нещо при покупка, което трябва да се съобрази е скоростта на четене и запис с машината. Това зависи от SATA 2.3. Зависи колко е стар лаптопа/PC-то и каква SATA поддържа. Всички SSD-та са SATA-3. Повечето лаптопи 3,4+ годинки поддържат SATA-2 за това не те интересува колко точно е бързо SSD-то ~ 500mb/s като SATA-2 поддържа към 300  :) което пак е 6 пъти по-бързо от нормален HDD( 50 - 100)

#5 mitko7

Без стаж

• Потребител
  • 4 Мнения:

Публикувано 08 January 2016 - 05:01 PM

Чак пък като е по-лек, да има някакво голямо предимство.... малко не мисля така.

#6 mitko7

Без стаж

• Потребител
  • 4 Мнения:

Публикувано 15 January 2016 - 12:10 PM

Някой с подобна ситуация на мойта ?

#7 Mandor

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,113 Мнения:

Публикувано 25 January 2016 - 02:22 PM

Чак пък като е по-лек, да има някакво голямо предимство.... малко не мисля така.

За лаптоп си е предимство. Също така са нечувствителни към премествания по време на работа- нямат движещи се части. И консумират по-малко от батерията.

Предлагам курсови работи за ТУ. Механика, съпромат, маш. елементи.
Публикувано изображение
Да пишеш на български с латински букви е все едно да пишеш с лайна по стената - чете се, но не е приятно.

NEG

ЗА РЕКЛАМА:
-----------------------
Mtel: 0889090066
Vivacom: 0878690066
Globul: 0899669699

Persy

Можете да разпространявате съдържанието на този сайт свободно, като задължително посочите линк към Тuning.BG като източник. Трябва да укажете лиценза, който ползваме и да позволите и на друг да ползва съдържанието при същите условия.