IPB Style© Fisana

Форум на Tuning.bg

Към съдържанието

Въпрос за демферната шайба на разпределителения вал (vanos) W203

• Не можете да пишете в тази тема
3 отговора на тази тема

#1 mitkogdzzz

нов шофьор

• Потребител
  • 14 Мнения:

Публикувано 09 July 2016 - 03:40 PM

Здравейте колеги, от една седмица се чува странен шум от мотора на W203 C200 Kompressor 2001г. Предположих, че е от веригата но след като майстора отвори двигателя каза, че шумът идвал от въпросната назъбена шайба-Ванос мисля че и викат, която се пада от дясната страна като отвориш капака на която са зацепени двете вериги. Някой сменял ли я е, нова разбрах, че струва към 1300. Заслужава ли си да се търси 2-ра ръка и има ли начин визуално без да е монтирана да се разбере че е ок-моргите не дават гаранция за нея и няма опция за връщане, а ми искат 500лв при положение че за 1000лв съм намерил цял двигател.

Прикачени файлове

#2 ///M-PoWeR///

нов шофьор

• Потребител
  • 29 Мнения:

Публикувано 10 July 2016 - 09:47 AM

Здравей , аз имах същия мерц преди години , имах и подобен проблем. Оказа се обаче ,че е от счупен обтегач на веригата . Смених ваноса със стар от морга , в последствие и веригата и т.н. Мисля ,че ваноса още стои , можеш да пишеш на лично да се разберем нещо. Поздрави.

We The Gangster`s NeveR DeaD (2PAC)

#3 ivane36

Без стаж

• Потребител
  • 1 Мнения:

Публикувано 10 July 2016 - 10:05 AM

Здравей незнам какъв по точно шум идва от мотора но и при мен на w203 cdi 150 кс страно цъкане на голям интервал мислех да отварям капака защото неможе да се разбере от каде идва и всичко сменено с ново и пак цъка и се оказа демферната шайба на колянов вал .Тогава исках да сменям верига и се допитах до други който са сменяли казаха че се сменя комплект с двете запчатки сменяли са само верига и голям филм нова верига и пак шум има явно някакво износване и от там идва ти сигорен ли си че тая запчатка е демферна на cdi не са демферни комплекта излиза около 500лв.

#4 mitkogdzzz

нов шофьор

• Потребител
  • 14 Мнения:

Публикувано 13 July 2016 - 05:09 PM

Благодаря за отговора колега, майстора я сглоби и понеже не се е занимавал с този двигател ми препоръча друг негов колега който в понеделник ще погледне колата. Ами май не е демферна тази зъбчатка, но и не е сигурно, че шумът е от нея

NEG

ЗА РЕКЛАМА:
-----------------------
Mtel: 0889090066
Vivacom: 0878690066
Globul: 0899669699

Persy

Можете да разпространявате съдържанието на този сайт свободно, като задължително посочите линк към Тuning.BG като източник. Трябва да укажете лиценза, който ползваме и да позволите и на друг да ползва съдържанието при същите условия.