IPB Style© Fisana

Форум на Tuning.bg

Към съдържанието

E46 320d(150hp)

• Не можете да пишете в тази тема
8 отговора на тази тема

#1 Kiril17

Без стаж

• Потребител
  • 4 Мнения:

Публикувано 13 September 2016 - 07:19 PM

Здравейте,

Това ще ми е първата кола.Чел съм много добри мнения за това БМВ и ми харесва супер много.Бюджета е ограничен за съжаление.Колебая се между това и голф 4 1,9 пак 150 коня.Да имате някакви съвети?

#2 barty

професионален шофьор

• Потребител
  • 802 Мнения:

Публикувано 13 September 2016 - 09:14 PM

БМВ дизел и ограничен бюджет не е добра комбинация.
Иначе е хубав автомобил, върви добре и харчи малко, здраво купе.
Евентуални проблеми с турбо, дюзи, демпфер.. обичайте проблеми
При Голф да кажат колегите.
Продавам нов апартамент в София

#3 Xitap

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,694 Мнения:

Публикувано 14 September 2016 - 06:20 AM

Най-лесно е да я купиш колата... както и която и да е. Но преди това си задай въпроса дали ще може и да я поддържаш. И след като си отговориш, БМВ само ще отпадне като избор. Голф 4 са здрави и надеждни, мотора е много здрав. Турбото е единствения по-скъп консуматив. Като цяло не страдат от някакви сериозни проблеми. При БМВ нещата са по-сложни и скъпи.

#4 Tunturi

нов шофьор

• Потребител
  • 11 Мнения:

Публикувано 15 September 2016 - 09:09 AM

Двете коли са несъпоставими съвсем отделен клас са. БМВ-то е по голямо и комфортно по приятно за управление и като цяло по добро поведение на пътя. Голфа е по малка кола но за размерите си вътре не се чувства тясно или некомфортно бих казал че за първа кола е доста подходяща. Голфа е по здрав и с една идея по евтини части като цяло. На БМВ-то слабо място са дюзите и е по капризно от към нафтата която се сипва.БМВ-то предразполага шофиора да кара по тип съзтезателно което за първа кола е крайно не подходящо. Като цяло ако не ти се отделя време за колата подръжка и т.н. и ти трябва само кола за предвижване по добре VW, ако смяташ че си мераклия и ти се занимава с колата( не те интересува че ще хвърлиш някой друг лев отгоре) и искаш малко повече отзечивост от автомобила и най вече за извън градско е по добре бмв-то.

#5 Kiril17

Без стаж

• Потребител
  • 4 Мнения:

Публикувано 15 October 2016 - 10:53 AM

След като хора ме убедиха че нямам пари да поддържам това бмв и сега съм "downgrade-нал" на е36 318и, даже може да му сложа газова.Четох, че този мотор на 318ките е много здрав.Бензина е по-пъргав и частите на предишна генерация(от е46 на е36) трябва да са по-евтини.По-добре ли е, кажете?

#6 barty

професионален шофьор

• Потребител
  • 802 Мнения:

Публикувано 15 October 2016 - 03:50 PM

Все пак кажи какъв ти е бюджета.

Да, Е36 318 с мотор М43 е добър автомобил, но вече са на по 20+ години и може да се очакват всякакви проблеми.

Като цяло не гният, мотора е здрав, не особенно динамичен автомобил но и не претенциозен. Подлежи на газифициране лесно.

318is е друг мотор с 16V 140кс, много добро съотношение мощност-разход-поддръжка. Също здрав и много препоръчителен.

Слага се само на 2-врати коли: coupe и compact.

Намира се в две разновидности М42 и М44.

Има и БМВ Е46 с този мотор.

#7 Kiril17

Без стаж

• Потребител
  • 4 Мнения:

Публикувано 15 October 2016 - 04:28 PM

Ами бюджета е колата до 2000 в НАЙ-ДОБРИЯ случай и от там нататък евтинджос части и газова си струва според мен.Аз по принцип искам купе, а за динамиката може и да ме напънат тези 140 коня в задните гуми.Като за неопитен шофьор си мисля, че ще ми е малко много.Но пък ако двигателя на is-а е с достатъчно предимства тогава с него.

#8 barty

професионален шофьор

• Потребител
  • 802 Мнения:

Публикувано 16 October 2016 - 07:47 AM

2000 лева ли? Ако да, в в най-добрият случай гледай за БМВ Компакт или някое 316 но задължително двигател М43.

С този бюджет търси и други марки, брат ми взе за 2200лв много запазен Сеат Кордоба 1.4 с ГИ, лети джанти с нови гуми, работещ климатик и т.н който е много приятна кола!

#9 Kiril17

Без стаж

• Потребител
  • 4 Мнения:

Публикувано 19 January 2017 - 01:10 PM

Здравейте, след няколко месеца съветвания и трупане на информация се спрях на е36 318is.Намерих човек който се занимава с ремонт на БМВ-та от 15 години  и той ще ми намери хубаво,запазено БМВ.НО ограниченият бюджет се изпари точно в най-неподходящия момент.На баща ми(основния спонсор) колата и гръмна двигателя,защото се е счупило едно зъбно колело и е направило всичко на кайма :(.Ангренажния ремък 1000лв(2.5тди а4 2000г. е колата) и още 1000 лева за другите части.Аз като разбрах получих 3 пристъпа,депресия, нервна криза и какво ли още не :).Пиша да дадете мнение за 318-ка и да си споделя малко :)

NEG

ЗА РЕКЛАМА:
-----------------------
Mtel: 0889090066
Vivacom: 0878690066
Globul: 0899669699

Persy

Можете да разпространявате съдържанието на този сайт свободно, като задължително посочите линк към Тuning.BG като източник. Трябва да укажете лиценза, който ползваме и да позволите и на друг да ползва съдържанието при същите условия.