IPB Style© Fisana

Форум на Tuning.bg

Към съдържанието

Моля за съвет при избор на автомобил

• Не можете да пишете в тази тема
21 отговора на тази тема

#1 niki21

Без стаж

• Потребител
  • 9 Мнения:

Публикувано 19 December 2016 - 06:13 PM

В момента с баща ми искаме да купим нова кола и се колебаем между Kia Sorento,peugeot 807,ако може да ми дадете някой съвет ваши лични мнения за автомобилите кой мотор е по-добър?Скъпа ли подръжката благодаря ви предварително!!!

#2 barty

професионален шофьор

• Потребител
  • 834 Мнения:

Публикувано 19 December 2016 - 07:36 PM

Колега, зависи какво ви трябва, джип или ван? По мое мнение джип се купува само ако имаш нужда от джип, иначе е скъпо удоволствие.
Продавам нов апартамент в София

#3 Xitap

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,708 Мнения:

Публикувано 20 December 2016 - 07:03 AM

Колега, зависи какво ви трябва, джип или ван? По мое мнение джип се купува само ако имаш нужда от джип, иначе е скъпо удоволствие.

Бартим, то Сорентото е много далеч от джиповете. По-скоро Фиат Панда е джип, отколкото това недоразумение. 

По темата:

Кия Соренто е един отвратително направен автомобил, който освен недомислиците по мотора, е и с калпави електроники. Като ремонтирал доста такива - проблемни дюзи, проблемна помпа, проблемно 4х4, проблемни елементи в ECU-то. Преди 1 месец последно правихме едно Соренто, купено за "Ново" от джамбазите в Пловдив. Уж на 175000 км. и т.н. приказки от 1001 нощи. Човека дал 8000 лв да я купи и смени номера и т.н., и още 6500 за части за ремонта. Това са неща, които той си купува, не зависят от нас. За нас труда беше 700 лева.

#4 niki21

Без стаж

• Потребител
  • 9 Мнения:

Публикувано 20 December 2016 - 01:36 PM

Благодаря баща ми е много впечатлен от сорентото и затова го има като опция голямо е има голям багажник това  е важно защото навсякъде с нас пътува и немска овчарка ако се сещате за други коли съм отворен за предложения до 7500лв.Важно е да са големи и да са дизел.Ако може да споделите и нещо за пежото!

#5 Xitap

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,708 Мнения:

Публикувано 21 December 2016 - 07:02 AM

Благодаря баща ми е много впечатлен от сорентото и затова го има като опция голямо е има голям багажник това  е важно защото навсякъде с нас пътува и немска овчарка ако се сещате за други коли съм отворен за предложения до 7500лв.Важно е да са големи и да са дизел.Ако може да споделите и нещо за пежото!

Наскоро бях в Париж на едно обучение. И какво ми направи впечатление - французите в Париж не караха Пежо. Най-масовите коли бяха Мини Купър, Фиат 500 и Рено (различни модели). Ситроените също не бяха малко. Но Пежата като цяло ги нямаше. Впечатленията ми не са генерални, а от района на летище CDG до центъра. Като цяло този модел на Пежо за мен е непознат. Бих препоръчал да погледнете Chrysler Voyager 2.5 след 2003, Kia Carnival след 2003 (2.9 мотора 144 к.с.). Стария мотор (май 129 к.с. беше) е пълно дърво и е любим за разтягане на локуми от джамбазите, как едва ли не директно от Мерцедес бил. Не е вярно. Друга кола, която също може да Ви хареса - SsangYong Rexton 2.7. Това вече е почти изцяло Мерцедес (без спирачната система и интериора). Колата като мотор, възли, агрегати и електроника е Мерцедес. Надеждна е , здрава е, харчи добре за джип, не създава много ядове, не е скъпа за ремонти. Слабо място и е интериора, защото е с доста пластмаса и скърца. Но е добра кола като цяло.

#6 niki21

Без стаж

• Потребител
  • 9 Мнения:

Публикувано 21 December 2016 - 10:06 AM

Много ти благодаря за мненията но баща ми не харесва тези модели спрял се е на киата и пежото и не иска и да чуе за друго за това исках да разбера кое по-добро и кое да вземем 

#7 Xitap

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,708 Мнения:

Публикувано 21 December 2016 - 01:13 PM

Така, е сега говорих с познат с това Пежо 807. Човека я кара от 1 година и я продава. Колата нямала много място за краката на задните седалки и хора над 185 см. рискували да си удрят главата в тавана. Той има HDI 2.2. Ангренажа се сменял на 50 000 км, защото си се късал. Проблема бил, че се събирала вода в горната част и от там се скапвал. Централното заключване било пълна пародия и направо се сменяло с някакво друго, което не е фабрично. Дюзите при него не можели да се изкарат изобщо за диагностика и тестване. В сервиза му казали, че е чест проблем при Пежо. Голям мерак имал като я взел, но вече му се ревяло. Не каза и 1 положително нещо. Преди време беше говорил, че е широка и хубава, добре се кара и фаровете са силни, както и плъзгащите врати били голяма гъзария. Окачването било нежно също. Соренто не каза коя година търсите, но ти препоръчвам да гледате бензиновите мотори или ако е дизел - да не е 2.5 CRDI.

#8 niki21

Без стаж

• Потребител
  • 9 Мнения:

Публикувано 21 December 2016 - 04:37 PM

Още не сме решили за година но съссигурност ще е дизел много се колебаем между тези два модела но ако излезе и нещо друго бюджета ни е 8000лв може да дадете някой предложения :) 

#9 niki21

Без стаж

• Потребител
  • 9 Мнения:

Публикувано 21 December 2016 - 05:09 PM

Също така чувам много добри отзиви от санг юнг ректсън ако имаш няблюдения над него може да споделиш

#10 niki21

Без стаж

• Потребител
  • 9 Мнения:

Публикувано 21 December 2016 - 06:26 PM

Също така и мл270 дизел ако може да кажете две три думи за този модел 

#11 barty

професионален шофьор

• Потребител
  • 834 Мнения:

Публикувано 21 December 2016 - 09:04 PM

Колега, тези коли които сте си харесали са пълни кошари, чупливи, харчещи...Кенефи пълни.
Ако искате джип то някое японче, вижте Офроуд форума, там има инфо. Аз лично бих гледал Гранд Чероки бензин,Ленд Круизер,Патрол...Обаче и разходите са хубави.
Продавам нов апартамент в София

#12 Xitap

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,708 Мнения:

Публикувано 22 December 2016 - 08:24 AM

Също така чувам много добри отзиви от санг юнг ректсън ако имаш няблюдения над него може да споделиш

За Rexton писах по-горе. Препоръчвам я с 2 ръце. Колата си е Мерцедес, без спирачната система и интериора.

#13 niki21

Без стаж

• Потребител
  • 9 Мнения:

Публикувано 23 December 2016 - 11:14 AM

Май ще да е пежо807 или фиат улисе но много ни притеснява електрониката

#14 niki21

Без стаж

• Потребител
  • 9 Мнения:

Публикувано 03 January 2017 - 08:04 PM

Никой ли няма наблюдения над тези два автомобила

#15 Xitap

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,708 Мнения:

Публикувано 05 January 2017 - 10:52 AM

Колега, избирате коли, които ще ви вкарат във финансови приключения!!! Тоя Фиат ще сменяш окачване през 2 месеца, да не говорим за електроника, скапани решения и един куп безумни творения на джамбазите.

NEG

ЗА РЕКЛАМА:
-----------------------
Mtel: 0889090066
Vivacom: 0878690066
Globul: 0899669699

Persy

Можете да разпространявате съдържанието на този сайт свободно, като задължително посочите линк към Тuning.BG като източник. Трябва да укажете лиценза, който ползваме и да позволите и на друг да ползва съдържанието при същите условия.