IPB Style© Fisana

Форум на Tuning.bg

Към съдържанието

Избор: Passat B5.5 и Golf 4

• Не можете да пишете в тази тема
6 отговора на тази тема

#1 SlaviBG

Без стаж

• Потребител
  • 1 Мнения:

Публикувано 08 January 2017 - 08:19 AM

Преди няколко месеца си взех книжката и сега се чудя каква да ми е първата кола избирам между два автомобила Passat B5.5 2.0i 115hp и Golf 4 пак 2.0I 115hp също може да е 4х4, искам този мотор понеже до колкото бях чел е много добър и надежден и не яде масло както 2.0i 131hp. Принципно искам автомобила да ми е  седан защото багажника им е по голям, а ще слагам газ и в голфа ще има място за един куфар след газифицирането. Голфчето е по младежки автомобил, и ако е 4х4 ще ми е в по голяма полза защото имам вила на Витоша и ще ми е по лесно да се качвам зимата.

Искам да ви попитам няколко въпроса:

1. Какъв ще е разхода на Passat B5.5  2.0I 115hp,  Golf 4 2.0i 115hp, Golf 4 2.0i 115hp 4x4.

2. Колко пари ще са ми  първоначалните консумативи ( масла , ремъци , ролки и филтри ).

3. Този мотор може ли да се газицифира.

4. Как им влияе газифицирането.

5. Вярно ли е това което съм чел че този мотор не яде масло, но ако яде масло бихте ли ми предложили друг двигател.

6. Кои от двата автомобила ми бихте предложили.

7. Какво е най-важното нещо което трябва да гледам при покупката на автомобила.

Благодаря Ви предварително!!!

#2 barty

професионален шофьор

• Потребител
  • 850 Мнения:

Публикувано 08 January 2017 - 03:33 PM

Колега, вземи Пасат комби, слагаш ГИ с бутилка на мястото на резервната гума и имаш една функционална кола, която винаги можеш да продадеш ако решиш.
Това е най-разумното.
Кара с компресори

#3 KaPaM-MoToP

професионален шофьор

• Потребител
  • 2,179 Мнения:

Публикувано 08 January 2017 - 09:13 PM

Аз бих заложил на Пасат 4х4, той поне е с "истинско" такова, имам предвид постоянно зацепено - с торсен диференциал. Халдексовите 4х4 от този период са по-скоро предно предаване и 4х4 когато превъртят предните гуми само. 

<p>www.zonemixtrance.eu</p>

#4 barty

професионален шофьор

• Потребител
  • 850 Мнения:

Публикувано 09 January 2017 - 04:53 AM

Забравих да пиша по останалите въпроси:
1. Разхода ще е като на всеки автомобил 2.0: 10-13/100 градско.
2. Нямам представа, но като на повечето автомобили. Т.е. нищо по съществено. Защо искаш да е 4х4? Защото това оскъпява поддръжката и има специфични елементи, заради 4х4.
3. Стига да не е FSI няма проблем. Не взимай кола с газова от чужбина! Сложи я ти при проверен човек.
4. Според монтажа и "майстора".
5. Бензиновите варианти са 1.8Т и 2.8, едва ли са по-разумният избор за газ.
6. Твърдо Пасат, и то комби!
7. Обичайните неща: за удари, износвания, работа на мотора и ел.компонентите, поведение на продавача...
Успех с покупката!
Кара с компресори

#5 erfvb

Без стаж

• Потребител
  • 1 Мнения:

Публикувано 10 January 2017 - 10:25 AM

Добър ден. Напълно споделям мнението на barty. От една година съм собственик на б5 и съм много доволен. Пасата е 1.8 125 к.с. комби. Купих го без ГИ, но без да губя време си запазих час за такъв.С обслужването и ГИ колата се оскъпи с 1200-300 лв но от тогава до ден днешен само масло съм сменял! изключително надежден и проходим автомобил. Лично моят съвет е пасат и то бензин без значение дали е с турбо или не. А също така забравих да споделя, че предната ми кола беше голф 4. Горчив опит имам с тях. според мен голфчетата са карани предимно от млади хора като мен и теб и не просто карани, а карани до последно. Моя голф след като го взех има проблеми с хидравличната помпа скоростната кутия и ред други...

Този пост е редактиран от erfvb: 10 January 2017 - 10:29 AM

• erfvb харесва това

#6 Nina.S

нов шофьор

• Потребител
  • 19 Мнения:

Публикувано 24 July 2017 - 02:57 PM

https://dobrevstyle.wordpress.com

Затъмняване на стъкла гр.Варна
изгодна цена ,избор на фолио
клас,качество гаранция
В сайта има тел. За контакти и
Галерия със снимки

#7 TheIsco

Без стаж

• Потребител
  • 5 Мнения:

Публикувано 02 March 2018 - 12:38 PM

Богатство от възможности за избор на картини за хол в Dachevski.com от виртуалната галерия. Удобството на избора на подарък, през онлайн пространството, по всяко врем на денонощието. Картини, изработени с маслени бои или акварел, графики и много други, в разнообразие от стилове и дори реплики на велики произведения.

Този пост е редактиран от TheIsco: 06 February 2019 - 12:20 PM

NEG

ЗА РЕКЛАМА:
-----------------------
Mtel: 0889090066
Vivacom: 0878690066
Globul: 0899669699

Persy

Можете да разпространявате съдържанието на този сайт свободно, като задължително посочите линк към Тuning.BG като източник. Трябва да укажете лиценза, който ползваме и да позволите и на друг да ползва съдържанието при същите условия.