IPB Style© Fisana

Форум на Tuning.bg

Към съдържанието

Избор на говорители за Elite

• Не можете да пишете в тази тема
1 отговор на тази тема

#1 iivanov9019

Без стаж

• Потребител
  • 1 Мнения:

Публикувано 11 January 2017 - 03:55 PM

Здравейте, колеги. Искам да попитам, кои са подходящите говорители за Elite cdm-5300, производителя е посочил, че сд-то има изходна мощност 4х40W. Избрал съм няколко говорителя, но понеже не съм навътре в нещата исках да попитам за вашето мнение. За отпред на вратите съм избрал Hertz DCX 165.3, а за отзад на кората Hertz DCX 690.3, като се има на предвид, че имам намерението да взема едно двуканално усилвателче и да свържа едно буферче. Всичко е просто любителско, искам да има що годе добър звук и бас и да ти доставя кеф, когато слушаш музика, а и целта ми е да не влагам много пари.

#2 daimer

примерен шофьор

• Потребител
  • 474 Мнения:

Публикувано 11 January 2017 - 08:12 PM

Ами приемаш, че сидито ти е 4х12-15 реални вата в най-добрия случай, и от там нататък избираш говорителчета по бюджет. Това им е най-ниската серия на херц, следователно и ще свири като такава. За колкото да има нещо става, но лично не съм им фен.

Ако си готов да отделиш повечко пари и време, бих ти препоръчал да вземеш една двукомпонентна система ESK, стига да ти се занимава с филтри, допълнителен монтаж на пищялки и т.н.

Ако пък не ти се занимава с двукомпонентни системи, то поне вземи коаксиални говорители от по-горната Energy серия.

И да знаеш, че каквото и да правиш, доста слабо звено на системата ти ще бъде сидито. Според мен потрай известно време с него и мини на някой пайнер 1-ва серия примерно, нещо за около 100-120лв - убеден съм че ще останеш доста доволен :)

NEG

ЗА РЕКЛАМА:
-----------------------
Mtel: 0889090066
Vivacom: 0878690066
Globul: 0899669699

Persy

Можете да разпространявате съдържанието на този сайт свободно, като задължително посочите линк към Тuning.BG като източник. Трябва да укажете лиценза, който ползваме и да позволите и на друг да ползва съдържанието при същите условия.