IPB Style© Fisana

Форум на Tuning.bg

Към съдържанието

Дайте съвет и мнение за следните автомобили

мерцедес бмв лексус избор кола

• Не можете да пишете в тази тема
5 отговора на тази тема

#1 brutallus25

Без стаж

• Потребител
  • 2 Мнения:

Публикувано 17 March 2017 - 11:54 AM

Привет приятели,

пиша ви по една тема в която съм много бос.
Идеята е че имам доста въпроси относно няколко автомобила и кое би било най-удачния избор.
Спрял съм се на следните марки и модели:
БМВ е46 бензин-автомат; 
Мерцедес Ц-класа w203 бензин-автомат;
Мерцедес ЦЛК първо поколение бензин-автомат;
Мерцедес МЛ първо поколение бензин-автомат;
Лексус ИС пътво поколение бензин-автомат;

Като изисквания не търся най-бързото и най-икономично (препоръчително да е под 20/100).
Бих искал колата да е здрава и не много скъпа от към подръжка.

Поздрави!

#2 Xitap

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,707 Мнения:

Публикувано 17 March 2017 - 12:37 PM

Мерцедес Ц-класа w203 бензин-автомат;
Мерцедес ЦЛК първо поколение бензин-автомат;

Само тези са добри като автоматици. Ако искаш МЛ - 2.7 дизел. Другото е проблемно при първите.

Лексуса също бива, но поддръжката му е тегава. Не скъпа, а тегава. Здрави са, но почнат ли да се чупят е много зле.

#3 brutallus25

Без стаж

• Потребител
  • 2 Мнения:

Публикувано 17 March 2017 - 01:44 PM

Мерси за отговора!
А като двигател какъв препоръчвате като кубатура и коне за Ц класата?

#4 madwifi

нов шофьор

• Потребител
  • 11 Мнения:

Публикувано 17 March 2017 - 02:59 PM

C320 - 218 коня. М112 мотора е много здрав.

Е46 - бензин автомат също не е лош избор.

Лексуса не върви колкото Е46 320 бензин пък и автомата е само 4 скорости и е доста стар като технология.

МЛ320 не е лош избор, същия мотор като C320.

МЛ270 не е много удачен. Двигателя е твърде слаб за това огромно купе и 4х4.

CLK първо поколение само фейслифтово. Пак си търси 320. Най-балансиран мотор, динамика и разход.

#5 Xitap

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,707 Мнения:

Публикувано 18 March 2017 - 05:18 PM

C320 - 218 коня. М112 мотора е много здрав.

Е46 - бензин автомат също не е лош избор.

Лексуса не върви колкото Е46 320 бензин пък и автомата е само 4 скорости и е доста стар като технология.

МЛ320 не е лош избор, същия мотор като C320.

МЛ270 не е много удачен. Двигателя е твърде слаб за това огромно купе и 4х4.

CLK първо поколение само фейслифтово. Пак си търси 320. Най-балансиран мотор, динамика и разход.

Толкова глупости на едно място не бях чел отдавна в този форум. М112 мотора е здрав, ама когато е нов. След 250к км почва да засреща клапани, гори масло като Опел и т.н. Наистина е здрав, но почнат ли проблемите, няма спиране. Има много инфо в интернет. Е46 автомат в България викаш не е лош? Ами поне 60% са въртяни волани и всеки си е правил упражнения с тия 3-ки. Автоматите едва ли са пипани някога за обслужване където и да е. Лексуса е старата технология, но няма електроника, автомата е вечния вариант. МЛ320 го споменахме вече. 2.7 мотора на Мерцедес е почти толкова добър, колкото легендарния OM602.912. И колата си върви съвсем прилично с тоя мотор! CLK аз препоръчвам 192 к.с. или 163 к.с. компресора, зависи вече какво излезе като оферта. 

#6 seimo

професионален шофьор

• Потребител
  • 864 Мнения:

Публикувано 19 March 2017 - 02:25 PM

ЦЛК-то или 203-ката според мен. За clk минимум 200 компресор. Може и 230 компресора или 320 който и да вземеш няма да сбъркаш. За ц-класата бих ти препоръчал фейслифта с 2.2цди 150к.с двигателя ако бензина не е задължително условие. За кутията мисля че всички които съм написал са със 722.6 автомата с него дертове няма да имаш стига да е бил обслужван редовно.

<p>Публикувано изображение</p>

NEG

ЗА РЕКЛАМА:
-----------------------
Mtel: 0889090066
Vivacom: 0878690066
Globul: 0899669699

Persy

Можете да разпространявате съдържанието на този сайт свободно, като задължително посочите линк към Тuning.BG като източник. Трябва да укажете лиценза, който ползваме и да позволите и на друг да ползва съдържанието при същите условия.