IPB Style© Fisana

Форум на Tuning.bg

Надежден и зрав автомобил до 20000 лева

• Не можете да пишете в тази тема
7 отговора на тази тема

#1 xyron

Без стаж

• Потребител
  • 4 Мнения:

Публикувано 20 May 2017 - 09:07 PM

Привет,

Търся мнения за надежден и здрав автомобил до 20к. Имам предпочитание към задно предаване или 4х4, но това не е решаващо. Основните фактори са:

- 75% извънградско каране, около 15000 на година, лично ползване

- здрав и надежден - мога да си позволя и сравнително по-скъпа поддръжка, но да не кисна по сервизите всеки месец

- високо ниво на безопасност 

- достатъчно кончета да изпревариш турския ТИР

За сега съм се ориентирал към BMW e90 330(дизел или бензин), е60 530xd, Ауди а4 и а6 -и двете трилиттрови.

Поглеждам и плахо към Субару, особено H6 двигателите.   

#2 barty

професионален шофьор

• Потребител
  • 850 Мнения:

Публикувано 21 May 2017 - 07:56 AM

Колега, много хубави коли си избрал но не са безпроблемни поради наличието на много компоненти: комън рейл+автоматик+4х4+ високо тегло+400к км са предпоставка за постоянни проблеми.
Аз съм с Мерцедес Е200 Компресор на задно, много съм доволен.
Бих ти препоръчал да погледнеш и W211 E200 Компресор от последните, 184кс.
Със сигурност върви по-малко и харчи колкото тези които си избрал но има по малко вероятни проблеми.
Кара с компресори

#3 Xitap

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,709 Мнения:

Публикувано 22 May 2017 - 10:08 AM

Аз бих махнал Е60 от списъка. Другите са ОК, и barty за пореден път добави много добра кола за размисъл. Може да погледнеш и Тойота Авенсис към тези. Мицубиши и те имат добри.

#4 xyron

Без стаж

• Потребител
  • 4 Мнения:

Публикувано 22 May 2017 - 05:51 PM

Колега, много хубави коли си избрал но не са безпроблемни поради наличието на много компоненти: комън рейл+автоматик+4х4+ високо тегло+400к км са предпоставка за постоянни проблеми.
Със сигурност върви по-малко и харчи колкото тези които си избрал но има по малко вероятни проблеми.

Сега сам се чудя как не се сетих за W211 E200. :) Страхотна идея, благодаря много! 

#5 xyron

Без стаж

• Потребител
  • 4 Мнения:

Публикувано 23 May 2017 - 05:43 PM

Колега, тотално ме зариби с тези машини :) Хаха, не се оплаквам де. Имам въпрос обаче - какво би казал за по-големите двигатели, примерно 3.2?

#6 barty

професионален шофьор

• Потребител
  • 850 Мнения:

Публикувано 23 May 2017 - 09:40 PM

Моторите М112 имат известни проблеми с маслените магистрали, поне така се говори.
По-новите М272 пък имаха някакви проблеми с нещо по ангренажа, забравил съм подробности.
Кара с компресори

#7 Xitap

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,709 Мнения:

Публикувано 25 May 2017 - 05:52 AM

Моторите М112 имат известни проблеми с маслените магистрали, поне така се говори.
По-новите М272 пък имаха някакви проблеми с нещо по ангренажа, забравил съм подробности.

По ангренажа имаха проблем наистина, но това почти го няма вече, даже имаше сервизна акция за ремонта. М112 имаха проблем с маслените магистрали само ако са с маслата, които не са препоръчани от МБ.

#8 vasill4o

Без стаж

• Потребител
  • 1 Мнения:

Публикувано 28 May 2017 - 10:59 AM

Привет,

Търся мнения за надежден и здрав автомобил до 20к. Имам предпочитание към задно предаване или 4х4, но това не е решаващо. Основните фактори са:

- 75% извънградско каране, около 15000 на година, лично ползване

- здрав и надежден - мога да си позволя и сравнително по-скъпа поддръжка, но да не кисна по сервизите всеки месец

- високо ниво на безопасност 

- достатъчно кончета да изпревариш турския ТИР

За сега съм се ориентирал към BMW e90 330(дизел или бензин), е60 530xd, Ауди а4 и а6 -и двете трилиттрови.

Поглеждам и плахо към Субару, особено H6 двигателите.   

Lexus GS 

Tuning.bg

ЗА РЕКЛАМА:
-----------------------
Mtel: 0889090066

Persy

Можете да разпространявате съдържанието на този сайт свободно, като задължително посочите линк към Тuning.BG като източник. Трябва да укажете лиценза, който ползваме и да позволите и на друг да ползва съдържанието при същите условия.