IPB Style© Fisana

Форум на Tuning.bg

Препоръчайте ми говорител

бас багажник вграден

• Не можете да пишете в тази тема
5 отговора на тази тема

#1 djsnipa

нов шофьор

• Потребител
  • 20 Мнения:

Публикувано 26 May 2017 - 10:10 AM

Здравейте, колата е Хюндай купе и искам да си остана с багажник.  До сега имах pioneer 306c, но ми омръзна да го вадя и слагам като карам нещо :)

Проектът/идеята, която ми се върти в глават е да сваля страничните кори в багажника, да ги подсиля, изградя една малка, масивна и здрава каса назад и там да вградя по един бас 10" от двете страни. Имам усилвател Renegade V8 1000w ( 4x250 / 2x500)

Та вълнува ме следното:

* Мога ли да вържа 2-та баса + задните елипси + предна лиия на усилвателя ако не, поне басите и елипсите отзад пък за предна ще го мисля

* Ако може да ми препоръчате някакви бюджетни баси 10" за вграждане отзад ( да не са много дълбоки) нещо от класа на 306c 

Знам, че от такива вградени баси не мога да очаквам кой  знае какво, но просто искам да подсиля фабричната музика. За начало ще почна с 1 говорител поради бюджетни причини, след това още един, а по-натам ще взема едни елипси за кората, която трябва да подсиля - Magnat 12x8 power force

Предварително благодаря за съветите :)

#2 djsnipa

нов шофьор

• Потребител
  • 20 Мнения:

Публикувано 30 May 2017 - 12:46 PM

някой, някакъв съвет ?

#3 cronen

примерен шофьор

• Потребител
  • 411 Мнения:

Публикувано 01 June 2017 - 01:48 PM

усилвателчето сигурно е около 4х50 и 2х100, ако е повече по-добре за теб, но със сигурност не прави 4х250 или 2х500.Какво да свържеш-двете елипси и две коаксиалки отпред или пък някаква слаба компонентна. Втори вариант- само двата баса. Това са вариантите. За баса си пуснал обява за 100 лева. За 100 лева хертц ако намериш 10, друго не знам, може би магнат или бошман. За обем пак сложно- искаш да са два и да имаш багажник, тоест малки обеми. Аз правих кутия по калника, с пд4 плоскости, защото не разбирам от отливки, и просто човек се бори за всеки литър горница и е доста трудно.  Аз бих пуснал колоните на усилвателчето и бих търсил втори усилвател за басчето, като бих взел само едно но малко по-качествено, като конфигурацията зависи и от плеърчето дето ще ползваш.

#4 audiomaniamax

опитен шофьор

• Потребител
  • 188 Мнения:

Публикувано 02 June 2017 - 02:18 AM

Басов високоговорител за около 100 лева и не много дълбок:

http://caraudio.bg/p...-swe-1044e.html

Или за 10 лева повече, ама два пъти по-мощен:

http://caraudio.bg/p...fc-ps2516w.html

#5 djsnipa

нов шофьор

• Потребител
  • 20 Мнения:

Публикувано 05 June 2017 - 09:50 AM

Благодаря колеги :)

#6 linkmystica

професионален шофьор

• Потребител
  • 892 Мнения:

Публикувано 26 May 2022 - 04:46 PM

страхотни съвети, мерси

Този пост е редактиран от linkmystica: 08 August 2022 - 06:51 PM

Tuning.bg

ЗА РЕКЛАМА:
-----------------------
Mtel: 0889090066

Persy

Можете да разпространявате съдържанието на този сайт свободно, като задължително посочите линк към Тuning.BG като източник. Трябва да укажете лиценза, който ползваме и да позволите и на друг да ползва съдържанието при същите условия.