IPB Style© Fisana

Форум на Tuning.bg

Към съдържанието

Въпрос за буфер и малък проблем

• Не можете да пишете в тази тема
2 отговора на тази тема

#1 peshos

Без стаж

• Потребител
  • 1 Мнения:

Публикувано 19 June 2017 - 05:40 PM

Здравейте, работя върху аудио системата в колата си и наскоро си купих SONY MEX-N5100BT И 2 чифта от http://www.technopol...G1732I/p/306047 тези колони за отпред и отзад. Сега всичко свири перфектно, но ми липсва мекия бас, а и корите на вратите се тресат. Планирам да си купя буфер GZIW 12SPL заедно с еквивалентен усилвател та въпросат ми е: възможно ли е да се конфигурира радиото така, че средните и високите чистоти да минават през колоните, а ниските - през буфера? Благодаря предварително. 

Имам и друг малък и незначителен проблем: когато върви музиката, а дори и без има едно дразнещо свистене, което се чува във фона. Не зависи от оборотите на двигателя, но е просто дразнещо. Възможно ли е да е от маса? Същото беше и на старото ми радио.

#2 cronen

примерен шофьор

• Потребител
  • 367 Мнения:

Публикувано 21 June 2017 - 10:39 AM

здравей, от настройките на сонито с hpf филтъра гласиш колонките колко ниско да свирят, а с lpf филтъра режеш на башчето високите честоти и си готов. За жуженето не мога да помогна, просто не разбирам достатъчно

#3 Muzikantа

професионален шофьор

• Banned
  • 3,561 Мнения:

Публикувано 21 June 2017 - 12:26 PM

Ако сложиш този говорител и го захранш с 400 вата, колкто е той, ще се получи огромен дисбаланс м/у суб баса и честотите които остават да се чуват от всички други говорители в колата.

Помисли за по-добри говорители отпре и отзад, както и усилвател за към тях. Тогава може да добавиш и говорител за суб.

HPF на плеъра има, дали ще трябва да се пусне и на колко, зависи от конкретнтие говорители, и модела на колата.
Разберете, муизка не се прави само с бас!

Проблема който визираш е поради не правилен монтаж на компоненти или грешна инсталация.

NEG

ЗА РЕКЛАМА:
-----------------------
Mtel: 0889090066
Vivacom: 0878690066
Globul: 0899669699

Persy

Можете да разпространявате съдържанието на този сайт свободно, като задължително посочите линк към Тuning.BG като източник. Трябва да укажете лиценза, който ползваме и да позволите и на друг да ползва съдържанието при същите условия.