IPB Style© Fisana

Форум на Tuning.bg

Към съдържанието

BMW e46 аудио

• Не можете да пишете в тази тема
3 отговора на тази тема

#1 Style

Без стаж

• Потребител
  • 2 Мнения:

Публикувано 04 December 2017 - 09:14 AM

Здравейте! Сложих си субуфер в багажника 12ка (250w rms, 800 max, кутия със затворен обем) предните говорители смених с hertz, вързал съм ги към усилвателя(magnat rapbull 360), който е 4 канален, баса съм го вързал на мостов режим. Радиото е alpine cde сериите. Доволен съм от всичко, само че баса ми куца. Пробвах с настройки от радиото да ги оправя, като е усилен слабо, баса се чува, колкото повече увеличавам звука, толкова повече намалява баса. Махнал съм задните говорители, които бяха оригинални, заедно с “легенчетата”, в които лягат говорителите. Махнал съм ги с цел да влиза баса. Когато съм пуснал радиото, и съм усилил баса, когато отворя предните врати, багажника или сваля прозорците, баса се усилва значително. Колата е е46 седан, преди фейса, отзад на седалките нямам подлакътник. Въпросът ми е, възможно ли е да се подобри баса, ако отрежа парче от ламарината в лявата и дясната част, която е зад задната облегалка, ако не става по този начин, то как да го подобря? И седмица след монтажа на говорителите, получавам някакъв шум в говорителите само при пуснати фарове, и когато натисна спирачката, шума спира. Когато е запален двигателя, шума не се увеличава. Пробвах с други чинчови кабели, но без успех. Захранващия кабел и чинчовия не минават един до друг. Пробвах с друг усилвател и други колони, но шума си остава. Сложих радиото в друга кола, шум няма. Какво може да е, и къде мога да отида в Плевен да отстранят този проблем?Благодаря!

#2 Lenin89

професионален шофьор

• Потребител
  • 2,672 Мнения:

Публикувано 04 December 2017 - 09:29 AM

Можеш да отидеш в Плевен тук:

http://www.bassmania.eu/contacts.htm

На какви цени работят - НЕ ЗНАМ. 

Проблема ти е комплексен - акустически от купето, настройките ти, както и бокса за суба и още много неща. Акустиката не е само да кажеш това е и толкова....Шума е от кофти маса !

Измервам безплатно реални T/S параметри с Dayton AudioDATS V2 !

#3 Style

Без стаж

• Потребител
  • 2 Мнения:

Публикувано 09 December 2017 - 11:44 PM

Благодаря! Снощи пробвах да махна крушката, която е за габарит и стоп, на задния ляв стоп, и шума изчезна. Пробвах да изчистя цокъла на крушката, с друг стоп, с нова крушка, шума си остава. Пробвах също да пусна директен минус от акумулатора към крушката, но без успех. Шума изчезва само когато махна крушката на левия стоп. За момента си реших проблема като прекъснах плюса на тази крушка, и взех плюс от другия стоп, но по този начин се разпределя мощността на двете крушки. Как бих могъл да реша проблема?

Този пост е редактиран от Style: 09 December 2017 - 11:45 PM

#4 Lenin89

професионален шофьор

• Потребител
  • 2,672 Мнения:

Публикувано 10 December 2017 - 11:31 AM

Проблема ти е в масата на ампа или на автомобила някъде....поправи го, а недей маскира проблема...

Измервам безплатно реални T/S параметри с Dayton AudioDATS V2 !

NEG

ЗА РЕКЛАМА:
-----------------------
Mtel: 0889090066
Vivacom: 0878690066
Globul: 0899669699

Persy

Можете да разпространявате съдържанието на този сайт свободно, като задължително посочите линк към Тuning.BG като източник. Трябва да укажете лиценза, който ползваме и да позволите и на друг да ползва съдържанието при същите условия.