IPB Style© Fisana

Форум на Tuning.bg

BMW E46 или Мерцедес в203 ?

• Не можете да пишете в тази тема
3 отговора на тази тема

#1 Merakliq

спазва правилата

• Потребител
  • 280 Мнения:

Публикувано 17 December 2017 - 11:57 AM

Колеги,здравейте приятел се двоуми между тези 2 модела.Като здравина,разход проблеми детски болести ,по електрониката имат ли проблеми тези 2 модела общо взето за всичко,което се сетите ще ни бъде от полза за тези 2 модела.

При БМВ-то ще се гледат следните двигатели 3.0Дизел и 3.0 Бензин.Какви са най-честите проблеми при дизела чел съм ,че пукат бутала (слухове) ,вихрови клапи имали разход поддръжка проблеми с дюзи турбо,маховик, рейки и други имат ли проблеми ?

За бензина М54 хвалят го ,че бил много здрав мотор,но и много апетитен към масло по цял 1литър на 1000км,което за мене е много.Тук при този мотор какви са проблемите? Освен разхода на масло чух,че се разваля и ДИСА клапата.Колекторите при М54 по-големи ли са отколкото на М52ту? чувал съм ,че при М54 винаги трака самата клапа докато при М52ту само се губи вакума..

При мерцедеса. Там ще се гледа 2.7 ЦДИ мотора и Ц320 бензин.За 2.7 цди съм чувал ,че има проблемни дюзи и като цяло ,не го препоръчвали много.Тук освен дюзите този модел на мерцедес има ли някакви детски болести към,които да се обърне внимание? Клапите на парното съм чел ,че често сдавали багажа и се налага да се сваля цялото там.Също съм забелязал ,че този модел на мерцедес гние на поразия ..

При Бензина там положението какво е ? за този мотор съм чул ,че и той лапа масло ,но на 10 000км 1 литър доста по-малко отколкото при бавареца.За този двигател не знам нищо друго ,моля ако някои знае повече да сподели.

П,с Общо взето искам да знам всичко за тези мотори ,за да знаем към кое да се насочим !!

<p>Публикувано изображение</p>

#2 Merakliq

спазва правилата

• Потребител
  • 280 Мнения:

Публикувано 17 December 2017 - 02:07 PM

Някои нещо колеги? Нали затова е форума да си помагаме :)

#3 barty

професионален шофьор

• Потребител
  • 850 Мнения:

Публикувано 17 December 2017 - 07:37 PM

BMW E46: при бензиновите препоръчителни са преди фейса с мотор М52:320, 323 и 328.
Мотори М54 не са лоши но са по-капризни от М52 и харчат масло.
Дизелите са добри със всичките проблеми за дизелите. Избягвай 320Д 136кс.
330Д във вариантите 184кс,193кс и 204кс са ок но имай в предвид че в комбинация с 4х4 ( 330ХД) товарят раздатки, скорости... и струват допълнително пари за ремонт.
Мерцедес W203 търси фейса и гледай за внос от Италия а не Германия заради ръжда. Бих гледал 220CDI или 320CDI.
При бензиновите Ц200 Компресор е добър вариант, но съм предубеден относно газификация. Има и 230 Компресор, 350 но съм чувал противоречиви мнения.
Кара с компресори

#4 Merakliq

спазва правилата

• Потребител
  • 280 Мнения:

Публикувано 17 December 2017 - 07:55 PM

Ще се види ,но повече се клони към дизеловите мотори.2003-4 година.При 330д какви детски болести има този мотор? Същото важи и за мерцедесовия 2.7 цди..Чувал съм ,че при бавареца пукали бутало.Не се търси 4х4..

Този пост е редактиран от Merakliq: 17 December 2017 - 07:57 PM

Tuning.bg

ЗА РЕКЛАМА:
-----------------------
Mtel: 0889090066

Persy

Можете да разпространявате съдържанието на този сайт свободно, като задължително посочите линк към Тuning.BG като източник. Трябва да укажете лиценза, който ползваме и да позволите и на друг да ползва съдържанието при същите условия.