IPB Style© Fisana

Форум на Tuning.bg

комби до около 5000 лева

• Не можете да пишете в тази тема
9 отговора на тази тема

#1 cronen

примерен шофьор

• Потребител
  • 411 Мнения:

Публикувано 27 December 2017 - 01:42 PM

здравейте, ще търся нова кола и ми е необходима малко помощ. Търся горе-долу евтина поддръжка, но не ме плашат суми за ремонти до около 500 лева, добре обработено купе против ръжда, защото ми писна от тази гад, бензин с повечко мощност, носещ на газ, наиграл съм се на дизел и задължително ще е комби, просто съм разбрал че най-добре ми пасва, а не защото ми реват жената и децата. Засега гледам за голф 4 вариант, бора вариант, но не съм сигурен какъв двигател. Ако имате други предложения с радост бих ги прочел.

#2 Lenin89

професионален шофьор

• Потребител
  • 2,683 Мнения:

Публикувано 27 December 2017 - 03:19 PM

А4-ка Авант в 1.8Турбо вариант - кеф ти куатро, кеф ти не ?! Носи на газ, тюнинг, нема ръжди, добре обезшумена. Същото можеш и в пасат 5 да го намериш пак коНбе...

ПС: Сега ще почнат да викат - ама то окачването кекаво, скъпо и т.н. 

За 2 години и 30 000км+ минати - съм сменил точно два тампона по кокалите ! Не съм сменял самите кокали, а само тампона вътре, избихме стария, сложихме нов лемфьордер и кокала обратно на място. Има цели комплекти с прилично качество за около 300лв, което ти е цялото окачване.

Като при всеки бензинов мотор - свещи, кабели, бубини, комутатори и ламбда сонди са ти дертовете. При дизела просто са дюзи, турбото и маховици. 

Щях да предложа и някое Бе Йен Ве - ама до 5000лв Е46 с мотор поне 2.5, или 2.8 е изключителен зор. Не коментирам онез асматици под 150кс...

Мерцедес - не ме кефят и не ги знам.

Май най ще ти пасне някоя бора/пасат или а4-ка с голям матор 2.4 - 2.6 - 2.8 или 1.8Турбо. Голфа е по-нисък клас...не бих карал голф коНби като за същите пари се намира пасат....

Измервам реални T/S параметри на говорители с Dayton AudioDATS V2 !

#3 barty

професионален шофьор

• Потребител
  • 850 Мнения:

Публикувано 27 December 2017 - 03:28 PM

BMW E39, във вариант 520, 523,528.
Кара с компресори

#4 cronen

примерен шофьор

• Потребител
  • 411 Мнения:

Публикувано 28 December 2017 - 03:08 AM

за ауди а4 и пасат не съм мислил, а BMW E39 имаше комшията, но неговата история завърши с 3000 лева за някакъв компютър. Ще се търси нещо, защото ми писна- преди има няма 9 месеца правих вежди и прагове, а онзи ден я измих и легнах да видя как е положението и направо ми се скапаха празниците. Както и да е. Може би за около 5000 е по-добре наистина да си потърся пасат вместо голф. Благодаря ви за отговорите.

#5 Merakliq

спазва правилата

• Потребител
  • 280 Мнения:

Публикувано 03 January 2018 - 08:37 AM

Ако искаш да нямаш проблем с ръждата търсиш Ауди или Пасат.При е39 на тези години си е ръждилник отвсякъде освен,ако не  е от Италия..Също,че при БМВ моторите са доста сложни и повечето майстори ,не ги разбират и почват след това големите проблеми..

<p>Публикувано изображение</p>

#6 cronen

примерен шофьор

• Потребител
  • 411 Мнения:

Публикувано 10 January 2018 - 03:27 AM

здравейте, знам че бях писал че ще търся комби и то бензиново, но ходих да гледам един супърб 1 и просто прецених че такова животно ще търся.  Читав екземпляр за 5000 няма и реших да изчакам малко и да надуя бюджета за покупката на 7000. Ако имам късмет ще търся 1.8т , но масово се продават 1.9тди 131 коня . Питането ми е като цена как е обслужването на този двигател и по принцип сполучлив ли е. Казаха ми да  бягам далече от 2.5 тди 163 коня- скъпа поддръжка, лаком и доста проблемен двигател.

#7 barty

професионален шофьор

• Потребител
  • 850 Мнения:

Публикувано 10 January 2018 - 06:27 AM

Доколкото знам 1.9tdi във всички разновидности 90кс,101,110 и 130кс е здрав и сполучлив мотор.
Обслужването не вярвам да е скъпо, иначе нямаше да е любим на VW феновете.
Бягай от 2.5tdi, известен е като душегуб, въпреки че съм го карал за кратко на Пасат 5.5 и вървеше много добре при разход по борд компютър до 6/100
Кара с компресори

#8 Lenin89

професионален шофьор

• Потребител
  • 2,683 Мнения:

Публикувано 11 January 2018 - 07:06 PM

Бягаш 2.5тди какъвто и да е, ако е 6 цилидъра.
1.9тди - при всичките все едно и също - демпфер, турбо, дюзи, вал или гарнитура на глава, обичайните неща при негледана турбодизелова кола. Поне не са чак толкова скъпи като при 2.5 или 3.0 и нагоре.

1.9 тди - 110/116hp с чип върви като усещане по-добре от стоков 1.8Турбо - 150кс, да не кажа и че е по-удобен за каране заради въртящия момент, а и ако ще е комби и ще носи товар. По-добра идея е.

1.9тди - 131кс с чип върви много повече от стоков 1.8турбо 150/163кс и е почти на вървежа чипосан 1.8Т - 150кс или стоков 1.8Т - 180кс. 

Аз лично карам 1.9 - 116hp бомба дюза, ЧЕПосан само на предно - разход между 4,7 и 6 литра извънградско според крака и между 6 и 7 градско, като повече от 7-8л на 100 в град като Варна/Велико Търново с тръгни спри - 1ва, 2ра, пак спри и тръгни и смяна на предавки над 4000rpm не съм виждал.

Разходите от рода на - гори ми 4 литра нафта и 5.5 в града са пълни глупости. Почти всички 1.9тди-та горят що годе едно и също така, че търси този най-силния. Нз дали има 1.9тди - 150кс в шкода, но ако има ще е супер.

90кс и 101кс - тди-тата с wastegate турбо, а не с променлива геометрия ги забравяш. Дори и с чип 1.9 - 90кс в комби е мъртвец. Вярно малък данък - ама да те е страх да изпреварваш...

#9 Lenin89

професионален шофьор

• Потребител
  • 2,683 Мнения:

Публикувано 11 January 2018 - 07:12 PM

Обслужването е според зависи откъде купуваш частите, ползваш ли отстъпки и на какви майстори кожодери ходиш. Ползвайки отстъпки от по 30-35% въобще не е болка за умиране. Какво да гледаш при тди има много писано в нета. Според мен не е чак толкова трудно да се намери 1.9тди в добро състояние и имайки предвид, че половин БГ ги кара, а са на половин милион километра че и повече :D , значи мотора става....

#10 MissAglaya

Без стаж

• Потребител
  • 5 Мнения:

Публикувано 16 February 2018 - 01:05 PM

Кошове за отпадъци - разнообразие от оферти за кошове за боклук Поръчай онлайн и вземи с доставка до твоята врата!

Този пост е редактиран от MissAglaya: 25 October 2018 - 10:57 AM

Tuning.bg

ЗА РЕКЛАМА:
-----------------------
Mtel: 0889090066

Persy

Можете да разпространявате съдържанието на този сайт свободно, като задължително посочите линк към Тuning.BG като източник. Трябва да укажете лиценза, който ползваме и да позволите и на друг да ползва съдържанието при същите условия.