IPB Style© Fisana

Форум на Tuning.bg

Към съдържанието

имам проблем със високочестотен шум от колоните

• Не можете да пишете в тази тема
2 отговора на тази тема

#1 cronen

примерен шофьор

• Потребител
  • 393 Мнения:

Публикувано 10 February 2018 - 02:00 PM

здравейте, прекарах предните фабрични колонки през усилвател и се появи шума. Има го и при запален и при изгасен двигател. Смених плеъра пак нищо. Пуснах ново захранване директно от акумулатора и не става. Не съм сменял само сигналните кабели. Шумът идва от усилвателя за субуфера, но се чува от колонките. Нямам хлабави връзки или маси. Масата е хваната от шасито, оттам на акумулаторите отзад и след това до всеки усилвател. Единственото слабо място е дължината на сигналните кабели. Много са дълги и аванса им е навит на снопче, колкото и да е неправилно. Ако имате идеи относно проблема с радост бих ги прочел.

#2 Lenin89

професионален шофьор

• Потребител
  • 2,677 Мнения:

Публикувано 13 February 2018 - 04:40 PM

Проблема е или в липсата на адекватна екранировка по сигналните кабели или си объркал нужните RCA-та. Сигналните кабели за усилвателите биват два типа - коаксиални и усукана двойка и трябва да разбереш какъв тип е входа в усилвателя. Объркването на типа чинчове заедно с различния тип вход правят точно това, което описваш. За справка тук:

Измервам безплатно реални T/S параметри с Dayton AudioDATS V2 !

#3 cronen

примерен шофьор

• Потребител
  • 393 Мнения:

Публикувано Вчера, 02:37 PM

почти нищо не разбрах от клипа, но причината си е в мен. Усукани са кабелите щом има значение, не са от скъпите, но не съм мислил че са чак такива боклуци. Засега проблема е решен- пак смених плеъра и звукът изчезна. Засега ще е така, просто още не знам дали ще задържа колата и тази година или ще си търся нова.

NEG

ЗА РЕКЛАМА:
-----------------------
Mtel: 0889090066
Vivacom: 0878690066
Globul: 0899669699

Persy

Можете да разпространявате съдържанието на този сайт свободно, като задължително посочите линк към Тuning.BG като източник. Трябва да укажете лиценза, който ползваме и да позволите и на друг да ползва съдържанието при същите условия.