IPB Style© Fisana

Форум на Tuning.bg

Mercedes CLS W219 или BMW 7 E65 Facelift

Mercedes Cls BMWe65 E65 W219 AMG Facelift V8 V6 BMW

• Не можете да пишете в тази тема
1 отговор на тази тема

#1 frankie1

Без стаж

• Потребител
  • 1 Мнения:

Публикувано 25 February 2018 - 02:32 PM

Здравейте колеги автомобилисти. Нов съм в форума, току ще се регистрирах.
Скоро ми предстои да сменям колата и съм се загледал към Mercedes CLS W219 2004-2008 и към BMW 7 E65 2005-2008 Facelift. Цените и на двата автомобила са почти едни и същи (тук-там 2000лв разлика, в зависимост от мотор и екстри). И двата автомобила страшно много ми харесват, но проблема е че не мога да избера кой да бъде, за това търся Вашето мнение, кой и защо? 
Мотора няма значение дали ще бъде дизел или бензин, но по принцип предпочитам да е бензинка. Моля за Ваше мнение...
Държа също да отбележа, че съм карал и двата автомобила и пак не мога да избера един от двата, защото са уникални "кораби". 

#2 GoDnDevil

Без стаж

• Потребител
  • 1 Мнения:

Публикувано 26 February 2018 - 10:14 AM

Реално CSL e еквивалент на 6-та серия, но човека ясно пита дали да избере 7-ма серия пред CLS. За мен лично CLS-a e варианта който избрах пред е60, тъй като БМВ 5-та серия ми е фаворит, но бюджета ми позволява нещо в този диапазон. Е-класата както е60-ката не ми харесват на визия, но CLS W219 e уникален според мен. 7-ма серия на БМВ e65 e доста по висок клас спрямо CLS, все пак сравняваме лимузина с доста по спортен седан. 
Като цяло CLS внася след лятото на 2006/7-ма (не си спомням коя година точно) подобрение на моторите или по точно за v6 3.5 комбинирано с 7G троник скоростната кутия, подобренията по окачването и спирачната система e по добрия вариант пред 6-та серия БМВ или 5-та серия, но човека пита за 7-ма серия където нещата са по различни. Като 7-ма серия единствения 6 цилиндров редови двигател е с 6 степенна скоростна кутия и е с обем 3 литра, след това скачаме директно на v8 с 4 литров мотор. Голямо купе, голям мотор не толкова оптимизирана скоростна кутия е по голям разход (което за мен е проблем). 

Всичко опира до вкус, финансови средства и предпочитания.
Все пак знаем че за тези автомобили трябва дълбок джоб.

ПП
Копирах си коментара от FB, че не ми се пишеше пак всичко на ново. 
Ако има нещо повече което може да допълни някой, или да ме поправи ще е добре дошъл. 

Tuning.bg

ЗА РЕКЛАМА:
-----------------------
Mtel: 0889090066

Persy

Можете да разпространявате съдържанието на този сайт свободно, като задължително посочите линк към Тuning.BG като източник. Трябва да укажете лиценза, който ползваме и да позволите и на друг да ползва съдържанието при същите условия.