IPB Style© Fisana

Форум на Tuning.bg

Към съдържанието

Как да свържа 4 говорителя в 2 канала ?

усилвател канал говорителя правилно свързване

• Не можете да пишете в тази тема
2 отговора на тази тема

#1 Montrey NGL

Без стаж

• Потребител
  • 2 Мнения:

Публикувано 09 January 2019 - 11:48 PM

Здравейте!

Имам едно туйнго и малко "музикални части" изпаднали ми от тук там иии понеже тази кола има за озвучение само две 10 см-трови говорителчета на таблото искам да променя от малко нещата за да засвири поне мъничко по добре...

Идеята ми е да сложа още два 13 см-трови говорителя във вратите и една мини касичка в багажника ( и без това е малък, хаха ) но се чудя как да ги свържа без да прецакам нещо...

Разполагам с следните неща...

4 канален усилвател Sony XM SD14

2 говорителчета Sony XS-FB1020Е - 30 watt

2 гововителчета Alpine SXE 1310 - 30 watt

1 мини касичка 100 Watt

( не ми се смейте... :D Идеята ми е просто да си направя музиката една идея по приятна) 

Та мога ли да вържа 4-те говорителя ( всичките са на 4 ohm ) на 2-та предни канала и мостово да вържа касичката на 2та задни ? Или идеята ми няма да я бъде?

Благодаря ви предварително!  ( :

#2 cronen

примерен шофьор

• Потребител
  • 404 Мнения:

Публикувано 15 January 2019 - 06:08 PM

Аз само ти посочвам прозореца, ти си решаваш дали ще скочиш през него.

Прикачени файлове

#3 Montrey NGL

Без стаж

• Потребител
  • 2 Мнения:

Публикувано 16 January 2019 - 11:29 AM

Аз само ти посочвам прозореца, ти си решаваш дали ще скочиш през него.

Благодаря! А какво имаш в предвид с цитата ? :D Май има нещо притеснително ?

#4 cronen

примерен шофьор

• Потребител
  • 404 Мнения:

Публикувано 18 January 2019 - 09:01 AM

Моето мнение, основано на Моя опит- повече говорители с едно и също предназначение не е по-добре, малък говорител не може да слезе ниско и обратно голям не може да свири високо, поне за парите които аз влагам за тях, по-добре голям суб в затворен обем отрязан ниско и с повече подавана мощност отколкото му дават на книжка, отколкото малък суб в отворен, кривящ на никаква мощност или пък издуван, докато тресне намотката, по-добре два говорителя в предните врати, дори и оригиналните отрязани по-височко и прекарани през усилвател пак с подадена подходяща мощност, отколкото цял куп коаксиалки, прекарани през усилвател,кривящи или пък опитващи се да свирят честоти,дето не са за тях на никаква мощност (не включвам компонентните системи, за там вече си е друго) , чист сигнал- без бустове, еквилайзери, украсяващи звука.

#5 cronen

примерен шофьор

• Потребител
  • 404 Мнения:

Публикувано 18 January 2019 - 09:03 AM

Моето мнение, основано на Моя опит- повече говорители с едно и също предназначение не е по-добре, малък говорител не може да слезе ниско и обратно голям не може да свири високо, поне за парите които аз влагам за тях, по-добре голям суб в затворен обем отрязан ниско и с повече подавана мощност отколкото му дават на книжка, отколкото малък суб в отворен, кривящ на никаква мощност или пък издуван, докато тресне намотката, по-добре два говорителя в предните врати, дори и оригиналните отрязани по-височко и прекарани през усилвател пак с подадена подходяща мощност, отколкото цял куп коаксиалки, прекарани през усилвател,кривящи или пък опитващи се да свирят честоти,дето не са за тях на никаква мощност (не включвам компонентните системи, за там вече си е друго) , чист сигнал- без бустове, еквилайзери, украсяващи звука.

NEG

ЗА РЕКЛАМА:
-----------------------
Mtel: 0889090066
Vivacom: 0878690066
Globul: 0899669699

Persy

Можете да разпространявате съдържанието на този сайт свободно, като задължително посочите линк към Тuning.BG като източник. Трябва да укажете лиценза, който ползваме и да позволите и на друг да ползва съдържанието при същите условия.