IPB Style© Fisana

Форум на Tuning.bg

Към съдържанието

Въпроси от един новак

3 отговора на тази тема

#1 OFFLINE   DJLoopi

нов шофьор

• Потребител
  • 19 Мнения:
    Последно посещение: 19.08.2005 - 23:07ч.

Публикувано 16.08.2005 - 00:04ч.

Хора значи ще може да ми се посмеете щтото съм сигурен че такъв уникат кат мен не е имало в форума.Знам как да карам кола ама не знам много не6та за нея, затова молявисе "светнете ме".

Въпросите:
1-Как работи АВТОПИЛОТ в кола ей тва най-много се чудя, щото насякъде срещам по обяви автопилот.
2-Имобилайзер-какво е това животно
3-какво е Климатроник
4-какво е Ксенонови фарове
5-какво е Парктроник
6-какво е Серво управление
7-какво е Стептроник
8-какво е Типтроник

По нататък може да има и още въпроси.

#2 OFFLINE   DJLoopi

нов шофьор

• Потребител
  • 19 Мнения:
    Последно посещение: 19.08.2005 - 23:07ч.

Публикувано 16.08.2005 - 00:15ч.

И също чип тунинг кво означава.

#3 OFFLINE   mafiota^^^

примерен шофьор

• Потребител
  • 457 Мнения:
    Последно посещение: 04.03.2014 - 16:30ч.

Публикувано 16.08.2005 - 00:18ч.

знам горе доло по точки 2.3.4.5.6.7.8. 2-тва е чип дет са слага някаде до ключа за палене преди палене или е вграден в самия ключ.3-тва е климатик дет си избираш да поддържа една температура а климатика пуска6 и духа колкот можи.4-тва са фарове дет много не ги чаткам ама светят много по силно от обикновенните.5-е датчик в задната броня за растояние кат паркираш и доближиш ли бордюр или някав предмет до задницата пивка да не удариш колата.6-е серво усиловател на кормилната система има ли го си вартиш кормилото с 1 пръстче.7и8 тва май са видове скоростни кутии или системи за тях не знам. :beer:
Публикувано изображение

#4 OFFLINE   dido

професионален шофьор

• Потребител
  • 3996 Мнения:
    Последно посещение: 26.07.2014 - 21:32ч.

Публикувано 16.08.2005 - 07:59ч.

DJLoopi написа:

Хора значи ще може да ми се посмеете щтото съм сигурен че такъв уникат кат мен не е имало в форума.Знам как да карам кола ама не знам много не6та за нея, затова молявисе "светнете ме".

Въпросите:
1-Как работи АВТОПИЛОТ в кола ей тва най-много се чудя, щото насякъде срещам по обяви автопилот.
2-Имобилайзер-какво е това животно
3-какво е Климатроник
4-какво е Ксенонови фарове
5-какво е Парктроник
6-какво е Серво управление
7-какво е Стептроник
8-какво е Типтроник

По нататък може да има и още въпроси.

1. Автопилот е грешно наименование - правилно е да се казва темпомат или cruise control. Принципно взема данни за скоростта на колата и я поддържа същата доколкото е възможно независимо от това дали се движиш по равен път или по наклон (ако е голямо спускане, ясно е, че ще ускори повече ако не ползваш спирачките). В общи линии - вдигаш краката и колата си върви. При сравнително по-новите (последните 10-15 години) можеш да си настройваш и скоростта от лостчето (+/-).
2. Имобилайзерът е електронно устройство, което прекъсва някоя верига - запалване, стартер, бенз. помпа или към каквото се върже. Колата не пали без да се изключи. Може да е отделен "чип", може да е към дистанционното на алармата (ако има такава функция).
3. Климатроникът е електронен контрол на климатът в колата - задаваш му колко градуса искаш да е и то си решава дали да пусне климатика да охлажда или парното да топли.
4. Ксеноновите фарове се различават от обикновените по това, че крушката не е с нажежаема волфрамова жичка, а е газоразрядна (като луминисцентните лампи). Имат много по-голям интензитет и по-ниска консумация на електричество.
5. Парктроникът има сензори на бронята, чрез които преценява разстоянието до най-близкия обект и пищи като наближиш прекалено.
6. Сервоуправлението има помпа, която се върти от двигателя и така поддържа определено налягане в системата за управление. Облекчава работата с волана, особено на място. Някои модели имат функция, която "втвърдява" волана при по-висока скорост, като така не ти позволява да го завъртиш рязко погрешка.
7.&8. Типтроник и стептроник е на практика едно и също - автоматична скоростна кутия, която ти дава възможност за ръчно превключване (съответно с +/-) между различните предавки. Типтроник се казва при Фолксваген, при БМВ е стептроник.

DJLoopi написа:

И също чип тунинг кво означава.

Чип-тунингът представлява препрограмиране или смяна на фабричния чип на "компютъра" на колата с препрограмиран такъв. Целта в повечето случаи е да се премахнат някои ограничения, наложени от производителя с цел икономия на гориво или съобразяване с екологични стандарти. При по-сериозни хардуерни промени по двигателя е наложително да се смени софтуера, а понякога и цялата електроника, за да може да се справи с новите параметри. Най-често чипът управлява подаването на гориво и запалването.

Надявам се да не съм допуснал много грешки, понеже всичко по-горе съм го писал наизуст (домързя ме да ровя из нета за подробности). Ако има нещо, коригирайте ме.
<p>Публикувано изображение</p>

1 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 1 гости, 0 анонимни

Здравейте, вие използвате Tuning.bg като гост!
Ако желаете да използвате пълните възможности на форума е нужно да се регистрирате.
РЕГИСТРАЦИЯТА Е БЪРЗА И ЛЕСНА!

Вход

• Вход в Tuning.bg:  
NEG

ЗА РЕКЛАМА:
-----------------------
Mtel: 0889090066
Vivacom: 0878690066
Globul: 0899669699

Persy

Можете да разпространявате съдържанието на този сайт свободно, като задължително посочите линк към Тuning.BG като източник. Трябва да укажете лиценза, който ползваме и да позволите и на друг да ползва съдържанието при същите условия.