IPB Style© Fisana

Форум на Tuning.bg

Към съдържанието

Некоректни автосервизи

• Не можете да пишете в тази тема
50 отговора на тази тема

#46 3dfx

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,831 Мнения:

Публикувано 27 March 2006 - 12:27 PM

gasho - След всички тия истории защо продължаваш да приемаш разни такива клиенти? Поставяш си условията (примерно - при смяна на съединител задължително да се смени лагер и притискателен диск). Ако не е навит - чао!

#47 driftmaster

млад шофьор

• Потребител
  • 94 Мнения:

Публикувано 27 March 2006 - 01:44 PM

След всички тия истории защо продължаваш да приемаш разни такива клиенти? Поставяш си условията (примерно - при смяна на съединител задължително да се смени лагер и притискателен диск). Ако не е навит - чао!

щото колега - не те знам какво, каде и как го работиш ама си има ШЕФ, и има и разни приятели на шефа и подобни и т.н. да не ги изброявам че са прекалено много копе.... има си и такива клиенти, който : ами само тва ще сменим щото аз така съм преценил и точка - аз с такива клиенти не споря - а и татко ме е учил че с жена и радиоточка не се спори - а тия са бетер радиоточки. например един много поучителен случай за мен : идва една лада от тия таксита дето ги поддържаме за смяна на предни карета 2 броя - сменяма ги аз, като са комплект с маншон, грес и зегерка. но същата тази лада преди 2 дена беше за смяна на маншони само, и съответно за да му спестя на собственика 2 броя маншони, оставям старите, като той е до мен и ги вижда и казва - добре, няма проблем. след още 2 дена идва същата тази лада - и бакшиша вика - единия маншон е за смяна - хвурля ми грес на десното колело. качваме я на подемника - какво да ви кажа : не знам каде е ходил, как я е карал но маншоне е е скъсан от износване а от нещо което е задрало!!! абе беще си направо срязан. нищо. ще го сменим - обаче при избиването на карето се закучиха нещата - поради тази зегерка, която седи отвърте в карето. само с чука се избива, въпреки че ако ме видят братята англичани няма да им е мнгоо приятно!!! и така де : карето не ще да излезе и съответно след 2-3 часа се примирихме да му ... майката. чупим сепаратора и от няколко карета правим едно за да не сложим ново. така де - всичко се оправи и колата замина, а шефа вика - видите ли малко да е напукана гумата на маншона и се сменя. да няма после въпроси защо не е сменен или нещо друго. да ама и новия да бях сложил пак щеха да са същите ... проблеми. извода си го направете вие!!! не можеш да угодиш на всички - все някой ще е недоволен или прецакан!!! или наеб.... но в повечето случай е или клиента или монтьора. никога шефа!!! затова в България шеф да си!!!
Yo, Einstein. Take it upstairs.
You can't detail a car with the cover on.
-Can't even get that right.

#48 gasho

млад шофьор

• Потребител
  • 53 Мнения:

Публикувано 27 March 2006 - 09:43 PM

gasho - След всички тия истории защо продължаваш да приемаш разни такива клиенти? Поставяш си условията (примерно - при смяна на съединител задължително да се смени лагер и притискателен диск). Ако не е навит - чао!

като сервиза е мой така и ще правя ма като сам само един бачкатор
живей на ръба иначе заемаш много място
монтаж на кар аудио и изработка на колони за автомобили

#49 Snaker

спазва правилата

• Потребител
  • 232 Мнения:

Публикувано 06 April 2006 - 02:46 PM

да ме прощават "майсторите" - но при ремонт за 900-1000лв ++ имам няколко такива спонтанни - еми искам и да я излижат накрая ... въобще не ходя да ги гледам и не ме интересува как го правят искам като я изкарам да сипя бензин и да и строша педала на газта ... е такива майстори няма ... ама бил изморен ... ама бил потрошен .... ама затова забравил да затегне единия тампон на двигателя ... ама не вързали маркуча за антифриза ... ама било му се спяло и не бил на "кеф" и изпонадрали/изкривили половината железа в коша на двигателя от млатене с чук ... идвам - взимам колата ... колко стуваше ремонта ... ми 1000лв ми казва - гледам ... всичко "лайна" - викам така ли ти я дадох ? заповядай 500лв довиждане ... ще се биеме ли ? добре ... с кой ключ да те ударя ? избери си ...

и аз работя и аз се изморявам ... ако вече не мога и шефа ми ме притиска просто си хващам "такъмите" и си тръгвам ... не искам ако са уморени и ще грешат да ми съсипват колите- после пари не връщат никога. или пък не им пуснала "булята" или са препили от предната нощ. давам си парите които и аз съм заработил искам и те да си ги заработят ... сега имам да правя смяна на вариатор на вала ... смятам да го правя в личен гараж и да си купя уред за мен за презацепване на ремък защото ще ми се наложи - просто ме е страх да ходя ... оставих ги с куп други неща да ми сменят и един въздушен филтър те оставили половината въздухопроводници ненаснадени - най-простото нещо ... какво остава за якото бачкане ... това автомонтьора да ме прощават тук пичовете е нещо което ТРЯБВА да се гледа какво прави ... и контрол НЕПРЕКЪСНАТО. това е ... само един сервиз до момента имам респек жесток към тях и гледам да съм там като имам възможност. но това е друга тема на разговор.
и не на последно място - като не им харесва ... не е доходно ... и т.н. гадно им е ... да не работят като монтьори - да напускат и да сменят амплоа-то.
:: Show me some madness ::

#50 mumford

нов шофьор

• Потребител
  • 13 Мнения:

Публикувано 06 December 2015 - 12:56 PM

Аз съм изключително разочарован от новите момчета, които работят в сервиза за гуми на Семинарията на ул. Стоян Михайловски. От години все там си сменям гумите, но от това лято е с нови собственици. Въпросните оволниха старите опитни и добри гумаджиии и сега са едни млади момчета, които докато станат добри ще мине много много време. При смяната на гумите ми закачиха предпазната ламарина около диска и тя започна да стърже в джантата. Отделно от това нараниха 2 от джантите при сваляне. Избягвайте да ходите там поне следващите 3-4 години. Делина се казва сервиза, жалко за него преди бях толкова доволен

#51 tchotcho6440

Без стаж

• Потребител
  • 1 Мнения:

Публикувано 13 October 2018 - 08:18 AM

Здравейте пичове,чета за проблемите ви с некоректни сервизи,и реших и аз да споделя мой случай , Оставям си колата в сервиза с оплакване от теч в охлаждащата система и неработещи спирачки. Имах и изгоряла крушка на мигач в десен калник. По някое време ми се обадиха по телефона,че колата е готова,и ме попитаха да ми сменят ли чистачките,че били скапани,а щяло да вали. Отказах! Пак ми звъннаха,да ми кажат,че трябва да се смени гарнитурата на блока. Попитах колко ще струва,казаха ми-около 700-800 лв. Отказах,стори ми се много. Отивам да си взема колата,влизам при касиерката(засукана мацка),питам какво дължа,иии  шок-120 лв. Издават ми фактура за услугата !

1. Фланец-                                               7 лв.

2.опръстен/уплътнение -2бр.по 1.20 = 2.40

3.спрей/почистване/развиване-             5 лв.

4.спирачна течност                               10 лв.(спирачна течност си имаше)

5.антифриз-2 по 6 =                              12 лв.(колата беше с вода)непоискана услуга !

6.масло 10W40 - 1L.                              12 lv.(масло си имаше)

7.крушки-3 по 2лв.                                    6 лв.

8.мигач десен в броня                           15 лв.(сменена е крушката)-15 лв.???

9.ТРУД                                                     50 лв.

––––––

TOTAL                                  119.40 лв.

Реалната дейност,е: 

1. смяната на фланец                             7.00

2.смяната на опръстен/уплътнение      2.40 

3.крушка на мигач в калника                 2.00            

4.труд за това-????                               ?.??

–––––  

11.40+ ?.??

По спирачката нищо не беше свършено-пуснаха ме без спирачки-обясниха ми че трябвало да се смени серво-усилвателя ???

Изводите ги оставям на вас !!!! Ааа за де не се набивате и Вие-това е името на сервиза- Автоцентър"Фина",кв.Овча купел 1, ул.Зеленика 

Прикачени файлове

NEG

ЗА РЕКЛАМА:
-----------------------
Mtel: 0889090066
Vivacom: 0878690066
Globul: 0899669699

Persy

Можете да разпространявате съдържанието на този сайт свободно, като задължително посочите линк към Тuning.BG като източник. Трябва да укажете лиценза, който ползваме и да позволите и на друг да ползва съдържанието при същите условия.