IPB Style© Fisana

Форум на Tuning.bg

Към съдържанието

дразнещ инструктор!!

49 отговора на тази тема

#1 OFFLINE   MAiK

опитен шофьор

• Потребител
  • 157 Мнения:
    Последно посещение: 22.12.2007 - 04:04ч.

Публикувано 10.03.2006 - 13:20ч.

аве вчера почнах курсове !!!и инструктора ми вика "1.когато дърпаш ръчна я дърпаи с копчето штот са износвала запчатката 2.вика ми недеи да вартиш волана когато ше паркираш на зад штото гумите са износвали :? :x 3.отварям аз вратата щот са разменяме и я затварям кат излязах и тои ми вика -защо я затвори !!!от много от излишни отваряния и затваряния щтяло да са износи мошинката :?: :? 4.кат сменям скоростите аз сам свикнал саидинител до дупка и си изкарам примерно първа и слагам втора докато държа саидинител и после пускам дажно и сичко е ок!!ама тои вика -кат сменяш натискаш саидинителя до пулу саидинител искарваш на свободна отпускаш саидинителя отново до натискаш до пулу саидинител из4акваш 2-3 сек. (да се изравнили оборотите че да нямало триене на заидинителя и така никога няма да го зменил) и чак тогава сменяш на по горна предавка 8) :lol: :lol: :?: ебах ти иномията доди ми на акъла че тои ко иска само пари да взема без да праи кола :D :D :lol: :? :?: :D :puke: :) :!: :surrender: :wink: 8)

#2 OFFLINE   MAiK

опитен шофьор

• Потребител
  • 157 Мнения:

Публикувано 10.03.2006 - 13:24ч.

не мога да покарам като хората!!! направо ми промива мозъка :wink: 8) :x :guillotine: :scared_: или пак да не сам давал волана до краи шото не било хубу за колата !!!тоз само си гледа колата(бмв 118д) :) :!:

#3 OFFLINE   Maximal

професионален шофьор

• Потребител
  • 1418 Мнения:
    Последно посещение: 18.01.2013 - 17:55ч.

Публикувано 10.03.2006 - 13:30ч.

MAiK написа:

не мога да покарам като хората!!! направо ми промива мозъка :wink: 8) :x :guillotine: :scared_: или пак да не сам давал волана до краи шото не било хубу за колата !!!тоз само си гледа колата(бмв 118д) :) :!:

Аз мисля,че човека иска да те научи да караш ... ама карай ... И все пак 118д не е евтина кола...

#4 OFFLINE   MAiK

опитен шофьор

• Потребител
  • 157 Мнения:

Публикувано 10.03.2006 - 13:35ч.

ами аз мога да карам и то добре ама трябва да искарам курмуване :wink: 8) и плиус туи тои си пази колата се едно е златна не иска никога да сменя саидинител !!!бахти пинтията :)

#5 OFFLINE   3dfx

професионален шофьор

• Потребител
  • 1831 Мнения:
    Последно посещение: 19.05.2013 - 13:10ч.

Публикувано 10.03.2006 - 13:37ч.

Maximal написа:

MAiK написа:

Аз мисля,че човека иска да те научи да караш ... ама карай ... И все пак 118д не е евтина кола...

И все пак - по-голямата част от тези неща са абсолютни глупости... Ако не можеш да си позволиш една кола - не я купувай!

#6 OFFLINE   MAiK

опитен шофьор

• Потребител
  • 157 Мнения:

Публикувано 10.03.2006 - 13:42ч.

ахам и знаити ли ко ми вика че на старата си учебна кола (опел астра)не и е сменял саиденителя 300хил километра 8) :wink: сметнете таз кола тряя да е летяла а не да изтъркват гумите когато се движи :) :!:

#7 OFFLINE   Рудолф

спазва правилата

• Потребител
  • 259 Мнения:
    Последно посещение: 19.12.2007 - 19:26ч.

Публикувано 10.03.2006 - 14:00ч.

специално това за въртенето на волана на едно място и за завъртането на пълен ляв/десен(докрай) е вярно-не е много хубаво да го правиш.
останалото са простотии.

Цитат

ахам и знаити ли ко ми вика че на старата си учебна кола (опел астра)не и е сменял саиденителя 300хил километра
че да не е луд да го сменя?тва е учебна кола бе пич,не си ли виждал особено жените как ги лашкат тия скорости?на моя инструктор вектрата(от най-дъртите :wink: ),от сменяне на скорости направих ебаси бицепса,а съеденителя отпускаше където той си иска 8) те съеденител трябва да правят на няма и 50 000 хиляди километра,ама да не са луди да се ръсят толкова пари за тоя дето духа :)
Публикувано изображение

#8 OFFLINE   Ball_buster

професионален шофьор

• Потребител
  • 920 Мнения:
    Последно посещение: 19.01.2013 - 23:21ч.

Публикувано 10.03.2006 - 14:03ч.

Това за вратите е най-голямата глупост на света.1 Вратата на водача е откъм платното за движение като паркираш (е ако си паркираш от дясно де). И кво сички коли трябва да се съобразяват с отворената ти врата, и да заобикалят и правят задръствания на по-тесните улици та на тебе да не ти се износят вратите. 2 Ако духа силен вятър някъде и оставиш вратата отворена е напълно възможно да ти я обърне. 3 Колкото повече време седи една врата отворена, толкова повече увисва. Кажи му това на твоя инструктор, да ти се мане от главата. За другите забрани некоментирам, ама само глупости ти е наговорил. Може да му кажеш още че има коли за музеи и коли за вършене на работа. Ако иска да му изтрае вечно колата без потдръжка, най-добре да не я кара хич. Това ми повтаряше моя инструктор, докато грам неумеех да карам. "Ти първо се научи да караш като хората, пък после ще се учиш да пазиш дупките. Спокойно бе, това е учебна кола, тя не е за пазене, тя е за вършене на работа." - Така ми казваше човека и беше напълно прав. (Е после като се понаучих вече си ме караше да внимавам с дупки, да пазим съединители и т.н.)
Публикувано изображениеПубликувано изображение

#9 OFFLINE   MAiK

опитен шофьор

• Потребител
  • 157 Мнения:

Публикувано 10.03.2006 - 14:04ч.

:wink: ами то е ебати ебавката не мойш да покараш кат хората 8)

#10 OFFLINE   MAiK

опитен шофьор

• Потребител
  • 157 Мнения:

Публикувано 10.03.2006 - 14:18ч.

Ball_buster написа:

Това за вратите е най-голямата глупост на света.1 Вратата на водача е откъм платното за движение като паркираш (е ако си паркираш от дясно де). И кво сички коли трябва да се съобразяват с отворената ти врата, и да заобикалят и правят задръствания на по-тесните улици та на тебе да не ти се износят вратите. 2 Ако духа силен вятър някъде и оставиш вратата отворена е напълно възможно да ти я обърне. 3 Колкото повече време седи една врата отворена, толкова повече увисва. Кажи му това на твоя инструктор, да ти се мане от главата. За другите забрани некоментирам, ама само глупости ти е наговорил. Може да му кажеш още че има коли за музеи и коли за вършене на работа. Ако иска да му изтрае вечно колата без потдръжка, най-добре да не я кара хич. Това ми повтаряше моя инструктор, докато грам неумеех да карам. "Ти първо се научи да караш като хората, пък после ще се учиш да пазиш дупките. Спокойно бе, това е учебна кола, тя не е за пазене, тя е за вършене на работа." - Така ми казваше човека и беше напълно прав. (Е после като се понаучих вече си ме караше да внимавам с дупки, да пазим съединители и т.н.)
и тозмоя да беше таи

#11 OFFLINE   Ogi Finta

професионален шофьор

• Потребител
  • 2278 Мнения:
    Последно посещение: 14.10.2013 - 17:57ч.

Публикувано 10.03.2006 - 14:52ч.

Рудолф написа:

специално това за въртенето на волана на едно място и за завъртането на пълен ляв/десен(докрай) е вярно-не е много хубаво да го правиш.
останалото са простотии.

Цитат

ахам и знаити ли ко ми вика че на старата си учебна кола (опел астра)не и е сменял саиденителя 300хил километра
че да не е луд да го сменя?тва е учебна кола бе пич,не си ли виждал особено жените как ги лашкат тия скорости?на моя инструктор вектрата(от най-дъртите :wink: ),от сменяне на скорости направих ебаси бицепса,а съеденителя отпускаше където той си иска :) те съеденител трябва да правят на няма и 50 000 хиляди километра,ама да не са луди да се ръсят толкова пари за тоя дето духа :!:

Ти като паркираш да не би да навърташ наполовин волан? или като излизаш от място сигурно караш само направо? 8) Всичко от горе написаното са глупости, това е кола, кара се, износва се, фърля се... Като го гледам този инструктор сигурно до сега е карал жигула - 75та година и сега когато е седнал на МИТИЧНАТА марка БМВ, сигурно я пази както е пазил и жигулата до сега... Няма да се учудя ако след всеки курсист дезинфекцира колата и слага ключовете в нафталин... Сигурно и през лятото кара с течност "Анти-скрежко" за чистачките, а в багажника си е сложил родопски килим да покрива гумата, а я чакай да те питам на задната седалка нямаше ли Лимомено Жълт или Маслинено Зелен - Китеник да не се износват седалките :x Я направо му кажи да си ебе майката тоя и отивай при друг!
Публикувано изображение
Има само един RONALD9 ®

#12 OFFLINE   MAiK

опитен шофьор

• Потребител
  • 157 Мнения:

Публикувано 10.03.2006 - 14:54ч.

да ама сам му дал 200 лева вечи :wink:

#13 OFFLINE   Велко

дУпЕтат

• Потребител
  • 8765 Мнения:
    Последно посещение: 27.01.2014 - 19:43ч.

Публикувано 10.03.2006 - 14:58ч.

3dfx написа:

Maximal написа:

MAiK написа:

не мога да покарам като хората!!! направо ми промива мозъка :) :!: :D :guillotine: :scared_: или пак да не сам давал волана до краи шото не било хубу за колата !!!тоз само си гледа колата(бмв 118д) :? :?:

И все пак - по-голямата част от тези неща са абсолютни глупости... Ако не можеш да си позволиш една кола - не я купувай!

Абе специално инструкторите могат да си ги позволят. Моя едно време като карах имаше над 20 човека каращи при него, сметни го това по 300 лева и сам се сети грубо на месец тоя кви пари вади (не съм сигурен, но май каза, че 12% отивали във фирмата, дето е задължен да бъде регистриран, останалото си е за него). И то какво прави...нищо :D Мене на абсолютно нищо не ме научи, само ме "използваше" да му бъда нещо като шофьор (да взимаме сина му от училище, да ходи да пазарува от някой супермаркет...) :wink: А колата му беше '96 Ескорт 1.4 и ми се фукаше как я бил взел на тънкана за 6000 лв. всичкото.... :x Няма по-големи циции от инструкторите 8)
Публикувано изображение

#14 OFFLINE   Рудолф

спазва правилата

• Потребител
  • 259 Мнения:
    Последно посещение: 19.12.2007 - 19:26ч.

Публикувано 10.03.2006 - 15:38ч.

Цитат

Ти като паркираш да не би да навърташ наполовин волан? или като излизаш от място сигурно караш само направо? Shocked
тц,навъртам го колкото да остане един градус преди пълен ляв/десен :wink:
Публикувано изображение

#15 OFFLINE   Ball_buster

професионален шофьор

• Потребител
  • 920 Мнения:

Публикувано 10.03.2006 - 16:12ч.

...само ме "използваше" да му бъда нещо като шофьор (да взимаме сина му от училище, да ходи да пазарува от някой супермаркет...) :wink::twisted

Абе то всички инструктори така правят. На моя изпит, изпитващия накара първия курсист да го закара до КАТ, да си остави листовките и документите. После мене ме накара да го закарам до некво Тото, да си пусне фиша и после да го върна до СБА-то за да продължи изпита и с другите инструктори и курсисти... Тия хора къде що имат за вършене, всичко си го оставят за по време на работа, за да може ти да ги караш. (нестига че си имат шофьор да им слугува, ама и пари му искат) :) Ама все пак това не ми пречи особено... нека си мислят за техните грижи, така ще се заяждат по-малко с курсистите. А кой - колко ше го научат си е друг въпрос. Според мен ако някой млад шофьор направи някъква катастрофа примерно, без да се е навършила 1 година откакто е взел книжка - трябва да се наказва и човекът, който му е бил инструктор. Ето така ще ни е по-сигурно на пътя... (нищо че и аз влизам в категорията на младите шофери 8) )

#16 OFFLINE   Maximal

професионален шофьор

• Потребител
  • 1418 Мнения:
    Последно посещение: 18.01.2013 - 17:55ч.

Публикувано 10.03.2006 - 19:41ч.

Ogi Finta написа:

Рудолф написа:

останалото са простотии.

Цитат

че да не е луд да го сменя?тва е учебна кола бе пич,не си ли виждал особено жените как ги лашкат тия скорости?на моя инструктор вектрата(от най-дъртите :roll: ),от сменяне на скорости направих ебаси бицепса,а съеденителя отпускаше където той си иска :ok: те съеденител трябва да правят на няма и 50 000 хиляди километра,ама да не са луди да се ръсят толкова пари за тоя дето духа :ok:

Ти като паркираш да не би да навърташ наполовин волан? или като излизаш от място сигурно караш само направо? 8) Всичко от горе написаното са глупости, това е кола, кара се, износва се, фърля се... Като го гледам този инструктор сигурно до сега е карал жигула - 75та година и сега когато е седнал на МИТИЧНАТА марка БМВ, сигурно я пази както е пазил и жигулата до сега... Няма да се учудя ако след всеки курсист дезинфекцира колата и слага ключовете в нафталин... Сигурно и през лятото кара с течност "Анти-скрежко" за чистачките, а в багажника си е сложил родопски килим да покрива гумата, а я чакай да те питам на задната седалка нямаше ли Лимомено Жълт или Маслинено Зелен - Китеник да не се износват седалките :D Я направо му кажи да си ебе майката тоя и отивай при друг!

Някой неща са верни,за други не се съгласих.

Първа серия не е с ключ, с чип е и се пали с бутон.Също така няма резервна гума ...

#17 OFFLINE   MAiK

опитен шофьор

• Потребител
  • 157 Мнения:

Публикувано 10.03.2006 - 20:04ч.

aham :roll:

#18 OFFLINE   bullet_pk

примерен шофьор

• Потребител
  • 348 Мнения:
    Последно посещение: 01.10.2007 - 14:42ч.

Публикувано 10.03.2006 - 20:57ч.

Абе пич, яко си се набутал. Така е, като избираш инструктор по колата ... Не че и аз навремето не направих същото, ама попаднах на свястен инструктор.

Другия път (ако има такъв) като записваш курсове ще знаеш.

Така или иначе си дал парите вече, доизкарай си до края часовете. Направи си сметката дали няма опасност инструктора да те прецака на изпита, щото и такива случаи съм наблюдавал. Ако трябва питай някое приятелче, да ти препоръча някой "изпробван" вече инструктор и си дръж изпита при него. (навремето това можеше да стане не знам сега дали може)

Пожелавам ти успех на изпита!

#19 OFFLINE   Ball_buster

професионален шофьор

• Потребител
  • 920 Мнения:

Публикувано 10.03.2006 - 21:03ч.

Сигурно като ти свърши курмуването лъска бутона със салицилов спирт :roll: А случайно да ти дезинфекцира обувките с/у птичи грип преди да караш... Нали знае че птичия грип е мнооогоо вреден за купето на колата и износва педалите 8) Еейй трябва да се внимава бе хораа! Също му напомни че нетрябва да пускаш мигачите никога :ok: (износват се релетата и лостчето, пък може и крушка да му изгори) Абе в общи линии колата нетрябва да се кара !!! Иначе няма да е вечна...

#20 OFFLINE   gasho

млад шофьор

• Потребител
  • 53 Мнения:
    Последно посещение: 27.05.2006 - 18:16ч.

Публикувано 10.03.2006 - 21:35ч.

ти явно не си запознат с бакшишите че говориш така за инструкторите!!! а за съединител на 300хил е напълно възможно аз съм сменял на коли които са таксита!!! а добре знаете как карат те по на 240-300 хил!!! е имало е и случеи в които и на 6000 сам сменял пак човека щом си е имал опелче се предполага че е монтирал Ф скорости за които не е нужно да се свалят за смяна на съединител!!!
живей на ръба иначе заемаш много място
монтаж на кар аудио и изработка на колони за автомобили

1 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 1 гости, 0 анонимни

Здравейте, вие използвате Tuning.bg като гост!
Ако желаете да използвате пълните възможности на форума е нужно да се регистрирате.
РЕГИСТРАЦИЯТА Е БЪРЗА И ЛЕСНА!

Вход

• Вход в Tuning.bg:  
NEG

ЗА РЕКЛАМА:
-----------------------
Mtel: 0889090066
Vivacom: 0878690066
Globul: 0899669699

Persy

Можете да разпространявате съдържанието на този сайт свободно, като задължително посочите линк към Тuning.BG като източник. Трябва да укажете лиценза, който ползваме и да позволите и на друг да ползва съдържанието при същите условия.