IPB Style© Fisana

Форум на Tuning.bg

На коя предавка?

• Не можете да пишете в тази тема
-1 отговор на тази тема

#1 MaXo

българче

• Драг състезател
  • 7,591 Мнения:

Публикувано 13 August 2003 - 02:37 PM

Имам въпрос към тези ,които разбират и знаят :!: Значи често ми се случва градско да подържам скорост около 68-70 по обясними при4ини .........въпроса ми е на коя предавка да карам .......на 4та или на 5та .......става въпрос за подържане на постоянна скорост и това на коя предавка е най-икономично.Ускорение не ми трябва понеже над 70 градско вече никогааааааа :shock: :shock: много изгарям в последно време. :shock:

#2 KickingKing

професионален шофьор

• Потребител
  • 538 Мнения:

Публикувано 13 August 2003 - 10:12 PM

Lok Na Rok!

С к'во си изгорял бе човек? Кво си направил я обясни. Аз не че разбирам много де ама за подържане не е ли по-икономична 5та? Без ускорение де...
Hail and Kill

Kicking King

Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение

#3 MaXo

българче

• Драг състезател
  • 7,591 Мнения:

Публикувано 13 August 2003 - 10:42 PM

Ми имам актове за следните неща:
1- неправилно изпреварване
2-счупен фар(полу невинен.....колата мина така на преглед само леко е пукнато стаклото .......става въпрос за лада 1500s.......4 фара има и тоя как видя ,че единия е леко пукнат след като аз не знаех ,4е е такъв )
3- 3 пъти превишена скорост с по 24,26,28 км отгоре
4-колан(веднъж не го сложих и ми написаха акт.....ина4е при паркиране съм с колан)
5-на 4ервено(минах на жълто)
6- завой при наличие на знак който ми забранява(знака ми беше от ляво и беше нарисуван с боя.....не можеше да се разбере какво има на него)...........И само веднъж минах с 10 лева на едно място........ 3 от актовете са ми напълно измислени. :shock:
И така точките си попривършиха .......дет се вика :pain: - усрах се ........ сега като карам съм е така: :scared_: ...........само се оглеждам за куки а стрелката на километража не мина 70 дори когато изпреварвам :shock: .Два пъти ми пускаха сирени и ме гониха за да ми проверят документите понеже съм се прибирал подозрително късно :shock:
----------------------------------------------
А за предавките ..........65-70 на 5та ги подържам при около 1500-1600 оборота ...........и не я усещам да се мъчи колата .........ама може и да е ло6о де да знам.

#4 KickingKing

професионален шофьор

• Потребител
  • 538 Мнения:

Публикувано 13 August 2003 - 10:47 PM

Lok Na Rok!

Е ти ме разби. Как лада 1500с бе? Не си ли с ауди? Да не говорим, че ладата според мене има 4 скорости, а пък толкова нарушения с тая бангия си е грехота направо.
Иначе добре си ги наредил ама май трябва нещо като търг да организираш. Нали казваш 10лв, отзад се чува 15 полуцая казва: "Момче ще дадеш ли 20 или да пишем акт"... пробвай го.

PS: Ама аз като гледам ти за нищо не си виновен... напълно :shock:
Hail and Kill

Kicking King

Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение

#5 MaXo

българче

• Драг състезател
  • 7,591 Мнения:

Публикувано 13 August 2003 - 10:52 PM

Ами преди това навъртях на една лада 15000 км и с нея направих неправилно изпреварване ,превишена и фара :shock: ...........тя ладата е на баща ми и още си я има ........аз много си го обичам ладето :shock:

#6 KickingKing

професионален шофьор

• Потребител
  • 538 Мнения:

Публикувано 13 August 2003 - 11:40 PM

Lok Na Rok!

Като каза превишена скорост с лада се сетих за една историйка, която най-вероятно ще "модерираш" ама..

Някъв пич с трабант тръгва от Варна за Бургас. Сега доколкото ми е известно, а и в разказа така ми разправяха, има планина(старата доколкото ми е известно), която се прекосява. Та тръгва нашия картонен герой по пътя и пърпори едва едва по баирите.
Изнемощял шофоря вижда с учудване как полицайите му махат с палката. :shock:

Предтекста на полицаите, е че кара с превишена скорост. Хах учудването на нашият герой е прекалено голямо и е просто стаписан. След миг мълчание подава ключовете на германското возило на полицайте и казва:
- Ако вдигнете повече от 50 по тоя баир аз ви плащам глобата и ви черпя...

Та твойта работа с тая лада на същото ми мяза :shock: Не се убиждай просто за това се сетих за тва ми е леко смешничко :shock:
Hail and Kill

Kicking King

Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение

#7 MaXo

българче

• Драг състезател
  • 7,591 Мнения:

Публикувано 14 August 2003 - 10:12 AM

Що да е за модериране не ми стана ясно :!: Аз ладата по цариградско редовно я карах със 120-130 .........човек като вземе книжка и му попадне някое возило направо полудява .......та било то и Лада а Лада 1500s ако е 4итава върви прилично ...... често се случва караш си със 120-130 и някое дупе със голф2 1.6 :D тръгва да те изпреварва ......обаче на висока скорост набирането е по-бавничко и пича те изпреварва сякаш със скоростта на човешка крачка.......голям смях е като ги видиш как те гледат до като те изпреварват бавно бавно :shock: :shock: ....... последния път когато карах ладата до Сандански нарочно си направих гавра с едно Jetta и един passat ..........на тях им се наложи да ме изпреварват по горе описания начин а до тях седяха некви мадами ,които ме гледаха е така :shock: ........а jettata имаше някав страшен оптичен тунинг :?

#8 KickingKing

професионален шофьор

• Потребител
  • 538 Мнения:

Публикувано 14 August 2003 - 11:00 AM

Lok Na Rok!

Мани ти аз такива работи нямам... Ама нали съм млад шофер и немам кола са като ходихме до морето да се изчипкаме и аз карах. И по магистралата карам с по 120-130(викам бащата да не се скара като предния път... то после по обикновения път пак с по 120 де ама...) и си настигам една сливенска вектричка. И я изпреварвам и глеам неква ебати яката мацка се вози с още две (едната беше само яка.. демек предния салон беха яки а задния беше една грозна и неква кукла като тая дет тренират борците с такива...) на горе долу мойте години. Е час и нещо след това майка ми изказа мнение ама ти защо караше толкова бавно по магистралата а баща ми се побърка да се хили. Та мойте "гонки" са такива. Не моа се похваля, че са бързи но са красиви...
Hail and Kill

Kicking King

Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение

#9 MaXo

българче

• Драг състезател
  • 7,591 Мнения:

Публикувано 14 August 2003 - 12:14 PM

А някой все пак няма ли да ми напише на коя предавка да си подържам скорост от около 65-70 :shock:

#10 Майна 6-та ген.

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,040 Мнения:

Публикувано 14 August 2003 - 12:48 PM

sory za latinitsata,no tozi virus mi izpapka failovete :shock: ta za 5-ta predavka,az v grada nad 50km si ia polzvam,stiga da ne davam mnogo forsa-niama loscho i za tolkova godini ne sam preebal dvigatel,taka 4e-spoko :shock:
HONDA FOREVER

#11 KickingKing

професионален шофьор

• Потребител
  • 538 Мнения:

Публикувано 14 August 2003 - 03:48 PM

Lok Na Rok!

Учоне аз така и не разбрах ти не си ли с АУУУУ ДИИИИЙ.. Така де то би трябвало да има някъв бордови компютър нали. Според мен ако не харчи мноо когато подържаш скороста няма проблеми. Освен това съм чувал(не знам колко е вярно...), че 5та била подържаща скорост!?!??!
Hail and Kill

Kicking King

Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение

#12 su

опитен шофьор

• Потребител
  • 197 Мнения:

Публикувано 14 August 2003 - 08:26 PM

А някой все пак няма ли да ми напише на коя предавка да си подържам скорост от около 65-70 :shock:

Ами Махо,пич,дай си колата,ама да е с пълно резервоарче,да покарам една седмичка до работата и ще ти кажа бе пич. :shock: :!: :D Това е на майтап.
По прицип не трябва да се кара на ниски обороти,няма добро омасляване,защото налягането на маслото е ниско а и няма добро охлаждане да мотора.Погледни си километража,когато стрелката е вертикална и си на 5-та,тогава е оптималният режим на каране.По тия обороти се ориентирай,и ги гледай при 70 км/ч.Ама така е много сложно и ша земеш да заспиш на кормилото някой път 8) 8) :? .
Карай си с кеф най-добре и не му мисли толкова.

Освен това съм чувал(не знам колко е вярно...), че 5та била подържаща скорост!?!??!

Не е точно така,има и коли които ускоряват на 5-та :shock:

#13 MaXo

българче

• Драг състезател
  • 7,591 Мнения:

Публикувано 14 August 2003 - 09:16 PM

А ще карам ли субаруто тая една седмица :shock: За твоята кола не се и съмнявам ,че набира добре и на 5та .........няма ли да я покажеш скоро?

#14 su

опитен шофьор

• Потребител
  • 197 Мнения:

Публикувано 16 August 2003 - 07:05 AM

:shock: :shock: :shock: Двигателят вече е :!: :D :? ,ама старият съединител :drool: :drool: :drool: ,а новият идва в края на месеца.Ако всичко е наред,някои известни бегачки ще бъдат :pain:

#15 bolid

нов шофьор

• Потребител
  • 38 Мнения:

Публикувано 26 August 2003 - 04:02 PM

Имам въпрос към тези ,които разбират и знаят :lol: Значи често ми се случва градско да подържам скорост около 68-70 по обясними при4ини .........въпроса ми е на коя предавка да карам .......на 4та или на 5та .......става въпрос за подържане на постоянна скорост и това на коя предавка е най-икономично.Ускорение не ми трябва понеже над 70 градско вече никогааааааа :D :D много изгарям в последно време. :D

:D Zdravey!
Napishi mi marka,model na avtomobila! )sven tova oboroti pri M max i broy na predavki? Za da si po uchon!!! :D
OK!
The Glorious Winner!
(3.0l, naturall aspirated V10, 19500 min -1, 960 PH, 7 speed sequential gear box-electoro- hidraulic contorol + clutch, Vmax-400km/h, 0-100km/h - 2,1s; 0-200km/h - 5,8s; 0-300km/h
- 13,7s; 0-400km/h- 27s; 400-0km/h- 5,7s)

Tuning.bg

ЗА РЕКЛАМА:
-----------------------
Mtel: 0889090066

Persy

Можете да разпространявате съдържанието на този сайт свободно, като задължително посочите линк към Тuning.BG като източник. Трябва да укажете лиценза, който ползваме и да позволите и на друг да ползва съдържанието при същите условия.