IPB Style© Fisana

Форум на Tuning.bg

Към съдържанието

HI SOUND DIG.A.168.USA

• Не можете да пишете в тази тема
17 отговора на тази тема

#1 psc

Без стаж

• Потребител
  • 3 Мнения:

Публикувано 25 April 2006 - 08:48 AM

Търся информация за този говорител :
STB MODEL:QLD 385-02 550 WATTS 4 omh
Искам да направя SubWofer за кола от него и бих искал да знам може ли да помогне някой със схема или нещо подобно?

#2 Getzata

спазва правилата

• Потребител
  • 277 Мнения:

Публикувано 25 April 2006 - 08:50 AM

Искам да направя SubWofer за кола от него и бих искал да знам може ли да помогне някой със схема или нещо подобно?

колко инча е , и от кои тип хай-саунд е да мога да ти кажа горе долу колко литра му трябват. Дай ако можеш снимка , че от даните които си написал не ми става ясно за кой модел говориш.
А и от тея 550вт. които пише , ако изкараш 55 , ще е добре :D

#3 psc

Без стаж

• Потребител
  • 3 Мнения:

Публикувано 25 April 2006 - 09:36 AM

Няма ли кой да помогне по въпроса с този говорител???????????

#4 dj_miro

примерен шофьор

• Потребител
  • 358 Мнения:

Публикувано 25 April 2006 - 09:45 AM

колко инча е , и от кои тип хай-саунд е да мога да ти кажа горе долу колко литра му трябват. Дай ако можеш снимка , че от даните които си написал не ми става ясно за кой модел говориш.

Защо говориш без да знаеш :D Аз имам подобен бас 12-ка на който пише 400 вата и държи около 90-100 вата без проблем (пробвал съм го) :D
Публикувано изображение

Публикувано изображение

#5 psc

Без стаж

• Потребител
  • 3 Мнения:

Публикувано 25 April 2006 - 09:51 AM

Аз също напънах въпроснат 15' и мога да кажа че свири супер,дори и без кутия.Понася си 300w и мисля че би понесла и още,но аз повече нямам.Все още се надявам че някой ще помогне с проблема!

#6 Getzata

спазва правилата

• Потребител
  • 277 Мнения:

Публикувано 25 April 2006 - 01:45 PM

Защо говориш без да знаеш :D Аз имам подобен бас 12-ка на който пише 400 вата и държи около 90-100 вата без проблем (пробвал съм го) :D

Ааа , аз ли говора без да знам , разгледай ми мненията и виж че преди и аз имах тамън 4 такива говорителчета и им правих кутии :D
И друго , виж че на 12" магнита е същия като на 15" , просто мембраната му е по-голяма на 15" , а държи на същата мощност като 12" ( и две 12"-ки имах от тея "зверчета" , дето само въздух помпат , а не свират) .Първо от това под 60хз. неможеш да изкараш никога. Другото което е ела да ти го пусна на 100вт. РЕАЛНИ и ще видиш че след 10мин започва да загрява , а след още 10 няма да става нищо от него. И един пайнер 12" свири много повече от тея 15" и по качествено , и вместо 2х15" хай-саунд , точно за същите пари се купува една 12" на пайнер.

#7 Getzata

спазва правилата

• Потребител
  • 277 Мнения:

Публикувано 25 April 2006 - 01:49 PM

Аз също напънах въпроснат 15' и мога да кажа че свири супер,дори и без кутия.Понася си 300w и мисля че би понесла и още,но аз повече нямам.Все още се надявам че някой ще помогне с проблема!

Нз за кви 300вт. говориш , но с този амп http://mladkonstruktor.bg/Amp.htm , пръснах бобината на една такава 15"-ка , а усилвателчето повече от 150Вт. неможе да искара. Ако имаш някой излишен говорител ела да пробваме държи ли на 150вт.
А на човека питал за говоритя му пратих размери на каса на ЛС.
Поздрави.

#8 toppy

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,649 Мнения:

Публикувано 25 April 2006 - 03:21 PM

Модела на въпросната 12" ка се продаваше в "Конрад" за 28 лева!!! :D Кой нормален човек ще си прави музика с това нещо и ще очаква звук :D То бива да е евтино ама...иначе си свирят говорителите,но не са за повече от 70-80вт.

#9 agopov

професионален шофьор

• Модератор Аудио
  • 3,058 Мнения:

Публикувано 25 April 2006 - 04:33 PM

да поясня,мощността на говорителите е близо 4 пъти по-малка от написаната,и чувствителността е абсолютно измислена :!: :evil:

#10 Getzata

спазва правилата

• Потребител
  • 277 Мнения:

Публикувано 25 April 2006 - 06:39 PM

Че свират колкото струват е вярно . Иначе червената 12" беше 40лв. , а същата 15" - 80 . Имах ги и двете , нз как са ги смятали китайците , но са ползвали еднакъв магнит и за 12" и за 15" , както и еднаква намотка , само мамбраните им са различни , и двата държат най-много на 60-70вт.

#11 Krasen-Vn

Без стаж

• Потребител
  • 6 Мнения:

Публикувано 09 October 2006 - 08:01 PM

Модела на въпросната 12" ка се продаваше в "Конрад" за 28 лева!!! :shock: Кой нормален човек ще си прави музика с това нещо и ще очаква звук :? То бива да е евтино ама...иначе си свирят говорителите,но не са за повече от 70-80вт.

Без да е същият. Те HiSound нямат 2 модела, бъркаш се нещо.
Express Yourself

#12 MaxBass

Off Road

• Потребител
  • 5,151 Мнения:

Публикувано 09 October 2006 - 09:25 PM

ейййййййййййййййййййййй
браво
получаваш ноелова награда
ние тов амного добре го знаем :shock:
и защо ти беш да изроваш толкова стара тема тцтц :?
Публикувано изображение
Писна ми да гледам как всеки втори се оплаква!!!Докато ние не се променим няма да стане!!!
Докато децата ви не учат и излизат масово от училище тотално тъпи няма как да стане!!!
Който му е криво правителството почти със сигурност нищо не му е криво освен собственото невежество и нежелание!!!

#13 Krasen-Vn

Без стаж

• Потребител
  • 6 Мнения:

Публикувано 10 October 2006 - 08:47 AM

Ами търсих с търсачката, за да чета неща, които ме вълнуват, няма значение колко са стари. :shock:
Express Yourself

#14 Lugar

спазва правилата

• Потребител
  • 243 Мнения:

Публикувано 11 October 2006 - 08:43 PM

Червените Hi-sound свирят доста над нивото за китайски говорител!!!
А за пича дето говори че след 10 мин. нищо няма да остане от говорителя ползван със стапало 100вата е в кръга на шегата сигурно :)
Помнете : Вълкът козината си мени, но нрава - НЕ !

#15 p-s

нов шофьор

• Потребител
  • 42 Мнения:

Публикувано 12 October 2006 - 04:47 AM

Преди 3 години си купих 2 12" от КОНРАД марка STB (китайски)модела не се сещам пише че е 480W.Отначало свиреха на УСИЛВАТЕЛ ТЪНДЪР V12- в мостов режим около 2х120W при запален автомобил 2 год. без да изгорът.След което си направих усилвател 2х200W на 4ома/1х720W на 4ома(мостово с кондензатор).Та въпросният говорител свири 3 месец мостово но без кондензатор без никакъв проблем.След което си сложих кондензатор и изкара 1 месец и изгория (все пак му дават 480W а аз му пускам над 700W).Разглобих да видя каква е бубината: диаметърът и е Ф50мм а проводникът е Ф0.4мм и е 4 пластова.
Извод: тези говорители са мощни но за качество не знам прасто несъм ги сравнявал с т.нар. маркови говорители(произведени можеби в един и същи завод като тези но това е друга тема на разговор)

NEG

ЗА РЕКЛАМА:
-----------------------
Mtel: 0889090066
Vivacom: 0878690066
Globul: 0899669699

Persy

Можете да разпространявате съдържанието на този сайт свободно, като задължително посочите линк към Тuning.BG като източник. Трябва да укажете лиценза, който ползваме и да позволите и на друг да ползва съдържанието при същите условия.