IPB Style© Fisana

Форум на Tuning.bg

Към съдържанието

Второто драг състезание ще се проведе на 08 Юли 2006г.

• Не можете да пишете в тази тема
139 отговора на тази тема

#91 Vendetta

Авто Джигит

• Потребител
  • 4,812 Мнения:

Публикувано 04 July 2006 - 10:07 PM

Много ми е интересно дали ще дойдат Ливанските Супри да покажат какво са истински Драг автомобили и да затворят устите на едни господа дето си мислят че с кола за 2 хил. лева и още 10 под капака ще направят чудеса.Визирам разни представители на ''уникалната''
марка Форд-д-д-д. :wink:

Прощавай ти какво караш? ааа сигурно колата ти е 8 секунда и на ГАЗ нали така? Имай малко уважение, само тоя дето налива по една кола знае колко е дал, а и в крайна сметка е важен резултата - 10-11 сек, а не ти да праснеш маняшкия си коментар тука за 'ливанските супри'.. чесно казано, не знам докоснат, облъчен ли си или си нещо в шок.. :) :?:
<h5 class=\"uiStreamMessage userContentWrapper\" data-ft=\"{&quot;type&quot;:1,&quot;tn&quot;:&quot;K&quot;}\"><span class=\"messageBody\" data-ft=\"{&quot;type&quot;:3}\"><span class=\"userContent\"><br /></span></span></h5> <h5 class=\"uiStreamMessage userContentWrapper\" data-ft=\"{&quot;type&quot;:1,&quot;tn&quot;:&quot;K&quot;}\">&nbsp;</h5>

#92 Veskonti16V

млад шофьор

• Потребител
  • 53 Мнения:

Публикувано 05 July 2006 - 06:31 AM

Vendetta,всеки има право на мнение,аз дадох моето.Не ми е ясно какво толкова се хвърляте като риби на сухо.10-11 сек на запад драг колите даваха преди 15 години.Присъствах лятото на Драг састезание на което резултат 8.86 не пробуди никакъв интерес.А Тойотите за които споменах дават времена 8-8,5 сек,ще трябва да ги кача да видите за какво става дума.Ако подобни коли присъстват на БГ драг састезания все си мисля че ще амбицират нашите рейсъри да гонят подобни постижения.А колкото до минусите които ми нацъкаха разни особи от форума мога да кажа само едно- ''дръжте ми шапката''. :wink:
Andate tutti a farvi fottere !!!

#93 greddy_bs

спазва правилата

• Потребител
  • 265 Мнения:

Публикувано 05 July 2006 - 06:57 AM

А замислил ли си се откога има драг рейсинг в БГ?Както беше обсъждано в други теми,ние даже и писта за драг си нямаме :) Има време и за 8сек. коли,но нали трябва да се започне от някъде :wink:
I told him, give up the dough, before you get smoked
Oh you’re broke? ( *shots* ) now you’re dead broke...

#94 Veskonti16V

млад шофьор

• Потребител
  • 53 Мнения:

Публикувано 05 July 2006 - 07:32 AM

Така е,сагласих се с теб,но нали някой трябва да покаже как стават нещата наистина,иначе хората ще продалжават да преправят Жигули и да си мислят че е самолет.

#95 Vendetta

Авто Джигит

• Потребител
  • 4,812 Мнения:

Публикувано 05 July 2006 - 07:36 AM

Така е,сагласих се с теб,но нали някой трябва да покаже как стават нещата наистина,иначе хората ще продалжават да преправят Жигули и да си мислят че е самолет.

Нека дава късни 13 секунди, пък ако ще трабант да е.. не виждам даже смисъл да ти огтоварям на глупостите.. за къв хуй сравняваш България с останалата част от европа, където се правят коли за драг от 10 години? За времето, за което се развива спорта сме много добре.
Стига оффтопик..
<h5 class=\"uiStreamMessage userContentWrapper\" data-ft=\"{&quot;type&quot;:1,&quot;tn&quot;:&quot;K&quot;}\"><span class=\"messageBody\" data-ft=\"{&quot;type&quot;:3}\"><span class=\"userContent\"><br /></span></span></h5> <h5 class=\"uiStreamMessage userContentWrapper\" data-ft=\"{&quot;type&quot;:1,&quot;tn&quot;:&quot;K&quot;}\">&nbsp;</h5>

#96 Veskonti16V

млад шофьор

• Потребител
  • 53 Мнения:

Публикувано 05 July 2006 - 07:40 AM

Назадничево мислене. :wink:
Приключих по темата!!!

#97 MaXo

българче

• Драг състезател
  • 7,591 Мнения:

Публикувано 05 July 2006 - 10:10 AM

А Тойотите за които споменах дават времена 8-8,5 сек,ще трябва да ги кача да видите за какво става дума.

8.5 на онези писти е около 10 на Божура ... имаи го в предвив друг път. :wink:

#98 Nkolai.Velkov

спазва правилата

• Потребител
  • 267 Мнения:

Публикувано 05 July 2006 - 12:37 PM

8.5 на онези писти е около 10 на Божура ... имаи го в предвив друг път. :P

Искаш да кажеш че Тош на друга писта ще слезне под 9 ??? :lol: :oops:

#99 Vendetta

Авто Джигит

• Потребител
  • 4,812 Мнения:

Публикувано 05 July 2006 - 01:24 PM

Не просто, Максо имаше впредвид че доста от резултатите на онези писти са с малко ролаут, освен това пистите им са с друга настилка и абсолютно равни; а на божурище е бетон, който пречи при по-високи скорости, пречи на хубав старт и тн.. а и има лек баир. :) под 9 сек не.. ама едни късни 9 сигурно ще даде. :D

#100 stanio.turbinata

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,024 Мнения:

Публикувано 05 July 2006 - 01:47 PM

аз мисля,че хората ходят да гледат драг сьстезанията не заради времената които колите дават,а просто заради трьпката и шоуто :lol: така,че не е важно времето,а това да има равностойни противници които да провеждат оспорвани "битки",защото ако всичко завийсеше от времената,то тогава класовете "А"и"Б"-ми кой ще ги гледа,а :oops: :) а що се отнася до "жигулите",сигурен сьм ,че много хора ходят точно заради тези коли("руската школа") :P

#101 MaXo

българче

• Драг състезател
  • 7,591 Мнения:

Публикувано 05 July 2006 - 05:49 PM

Тош може би не би могъл да се възползва от сцеплението на онези писти понеже сигурно няма да му изрържат скоростите.Но просто съм сигурен ,че тези Супри дето е гледал ... на Божура ще са с около 1 секунда по-бавни ... настилка,ролаут и наклон........ и надморска височина :) ... Може да ви се стори смешно ама Божура си е на около 650м надморска.Ако пистата беше във Варна сигурно щяха да са ни по-ниски времената с .... мога само да предполажа 1-2 десети. :D Ще ми е интересно да сподели alx какво мисли по въпроса с надморската.

#102 TonyTR

Без стаж

• Потребител
  • 3 Мнения:

Публикувано 07 July 2006 - 02:20 PM

Zdraveite pi4ove, imam goliam merak da doida na taia pista ama ne znam kak se stiga do tam- njakoi da me oputi ot okolovrustnoto natam?

#103 TonyTR

Без стаж

• Потребител
  • 3 Мнения:

Публикувано 07 July 2006 - 02:20 PM

здравейте някой може ли да ми обясни как да стигна до тая писта от околовръстното?

#104 dinkys

примерен шофьор

• Потребител
  • 304 Мнения:

Публикувано 07 July 2006 - 03:01 PM

МаХо, прав си за надморската височина, защото има разлика в атмосферното налягане и гъстотата на въздуха влизащ в двигателя :!:
Колкото до "Суприте"... средна заплата в България - 200лв
средна заплата в Ливан - към няколко пъти повече(да не кажа десетки)! Е ако съм от Ливан то в колата ми щеше да има не обикновен двулитров двигател, а 2 Rols Royce турбо джет двигатели... :lol:
Пичове, за да стигнете до "Божура" отворете bgmaps и си свалете Google Earth, може и да следвате октановата диря от центъра на софия до пистата :) Ако успея ще ви кача снимки как се стига.
Публикувано изображение

#105 dinkys

примерен шофьор

• Потребител
  • 304 Мнения:

Публикувано 07 July 2006 - 03:36 PM

Ето как се стига до Писта Божурище:
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение

NEG

ЗА РЕКЛАМА:
-----------------------
Mtel: 0889090066
Vivacom: 0878690066
Globul: 0899669699

Persy

Можете да разпространявате съдържанието на този сайт свободно, като задължително посочите линк към Тuning.BG като източник. Трябва да укажете лиценза, който ползваме и да позволите и на друг да ползва съдържанието при същите условия.