IPB Style© Fisana

Форум на Tuning.bg

ЗДП или ЗВМПС?

• Не можете да пишете в тази тема
-1 отговор на тази тема

#1 dano

опитен шофьор

• Потребител
  • 102 Мнения:

Публикувано 19 August 2003 - 09:19 PM

кво значи ЗДП-закон за движение по пътищата(всички знаем) :D
кво значи ЗВМПС-закон за водачи на моторни превозни средства(това е измислено от мен :lol: )
Та въпроса ми е как е по-добре да се казва закона ЗДП или ЗВМПС?

повечето сме шофьори, а всички сме пешеходци, кажете си вашето мнение по въпроса!
аз не знам някой да е глобен че пресича на червено,че пресича където не трябва ,че се влачи по платното ,че кара каруца по първокласен път(по магистралата още не съм ги видял, не мога да говоря :D ) ...........и т.н(ако се сетите още, кажете и гласувайте :D )

П.П. сега се сетих АКО сте ходили в Банско там в началото има знак ограничение на скоростта 10 км!!! интересно ми е как да съм сигурен че карам с 10 като моя километраж почва от 20
2П.П. сетих се и друго - кой им разрешава да строят покрай главни пътища и после да слагат табели ограничение 40 км? не може ли да си направят платна за намаляване на скоростта? (ако нямат тези платна да не пускат заведението ,или там квото...)
3П.П. Знам че звучи смешно, но помислете над въпроса :D
ЧОВЕК СЕ УЧИ, ДОКАТО Е ЖИВ!
Публикувано изображение

#2 MaXo

българче

• Драг състезател
  • 7,591 Мнения:

Публикувано 22 August 2003 - 12:04 AM

В началото на Пловдив има табелка 20 и не ми става ясно защо трябва да се кара с 20 :lol: А за пресичане на червено има глоби ...........гледах някаде статистили в които имаше близо 200 глоби ама не знам за какъв период става въпрос.

#3 dido

професионален шофьор

• Потребител
  • 3,997 Мнения:

Публикувано 26 August 2003 - 03:49 PM

200 глоби може да има само ако ги броят от момента на издаване на ЗДП :D Преди (доколкото си спомням) в училище имаше часове по Безопасност на Движението, само дето повечето не ходеха с идеята "Е**л съм му майката, за кво ми е тоа тъпанар да ми обяснява, че на червено не се пресича, аз т'ва си го знам :lol: !!!". Проблема е, че на българина такава му е културата като цяло, не само като пешеходец, но и като водач на МПС, ППС (каквото и да е - каруца, колело, ръчна количка ако щеш) и изобщо като всякакъв. Ганьо всичко знае, всичко може и стои на най-високото стъпало на еволюцията... Не знам защо трябва да си мислим, че няма по-велики от нас и че сме безсмъртни...
<p>Публикувано изображение</p>

#4 ViruS

Без стаж

• Потребител
  • 6 Мнения:

Публикувано 27 August 2003 - 04:18 PM

трябва да има и глоби за пешеходците :lol: пък и в закона са предвидени...

малко встрани от темата: в Русия /четох някъде/, служителите на КАТ имат норма да глобят за един ден 7 коли и 3ма пешеходци... та на много хора им се случва, привечер, да ги спре ченге в нарушение и да им се примоли да им напише акт за пешеходец, а ако си изиграеш козовете правилно, даже не плащаш нищо /там може да плащаш глобите на ръка на КАТ легално/ и само акта минава на твое име, което принципно не ти пречи :D

#5 dido

професионален шофьор

• Потребител
  • 3,997 Мнения:

Публикувано 27 August 2003 - 06:02 PM

Тва с норматива е хитро, така поне ще има и глобени пешеходци... Иначе за справка - http://kat.top.bg/zakon.php?show=ch7 - глобата за пешеходец, неспазващ правилата за движение е 5лв... Едва ли на някой му се дават, обаче според мен е смешно...
<p>Публикувано изображение</p>

Tuning.bg

ЗА РЕКЛАМА:
-----------------------
Mtel: 0889090066

Persy

Можете да разпространявате съдържанието на този сайт свободно, като задължително посочите линк към Тuning.BG като източник. Трябва да укажете лиценза, който ползваме и да позволите и на друг да ползва съдържанието при същите условия.