Warning: Illegal string offset 'html' in /home/tuning.bg/public_html/forums/cache/skin_cache/cacheid_15/skin_topic.php on line 1278 Въпрос: Ферибота на Игуменица - Тунинг Форум
IPB Style© Fisana

Форум на Tuning.bg

Към съдържанието

Въпрос: Ферибота на Игуменица

28 отговора на тази тема

#1 OFFLINE   IvanHoe

млад шофьор

• Потребител
  • 57 Мнения:
    Последно посещение: 13.06.2007 - 12:17ч.

Публикувано 12.07.2006 - 18:04ч.

Здравейте тунинг-маниаци.

Ще ме прощавате за не-тунинг въпросчето :wink:

Та:
Смятам да се разходя из Балканите и Италия след месец, може ли някой да ме светне :twisted: колко пари е ферибота от Игуменица до Италия (2 възрастни + Фиестата), до къде е най-удачно да го хвана (Бриндизи, Бари, Анкона) като цена/време и колко време плава тоз кораб (в зависимост от крайното пристанище)

Много благодаря предварително за ценната информация, после ще показвам снимки.

#2 OFFLINE   Parkinson

професионален шофьор

• Потребител
  • 739 Мнения:
    Последно посещение: 15.12.2013 - 21:30ч.

Публикувано 12.07.2006 - 18:53ч.

Аз съм пътувал само от обратната посола(Венеция - Игуменица),ма беше преди 2г.По около 30евро на човек +70евро за буса(711), ма може и да се бъркам де.Иначе защо не пътуваш до Венеция хем ще я разгледате и нея.Пътя е точно 24 часа и е голем кеф на ферибота, мое се напиеш кат прасе и да отрезнееш докато стане време за слизане. :twisted:
Някой ако е пътувал по-скоро да каже за цените, че съм ги забравил аз май...
'Мислех, че прозорецът ми е свален, но открих, че е вдигнат, когато подадох глава през него.'

#3 OFFLINE   Tzveto

млад шофьор

• Потребител
  • 83 Мнения:
    Последно посещение: 21.09.2006 - 18:17ч.

Публикувано 12.07.2006 - 19:27ч.

IvanHoe написа:

Ще ме прощавате за не-тунинг въпросчето :D

Та:
Смятам да се разходя из Балканите и Италия след месец, може ли някой да ме светне :wink: колко пари е ферибота от Игуменица до Италия (2 възрастни + Фиестата), до къде е най-удачно да го хвана (Бриндизи, Бари, Анкона) като цена/време и колко време плава тоз кораб (в зависимост от крайното пристанище)

Значи пътя до БАри в зависимост с къв кораб си варира от 9 часа до макс 12.До Анкона е повечеко , но не знам точно колко щото отдавна не ходя до там.Цената пак много зависи с къв кораб си-препоръчвам ти Суперфаст(много модерни , бързи и тн.) и не са скъпи.С другите бангии просто няма смисъл тъй като разликата няма да е повече от 50E.Гледай само като пътуваш Август да избереш такъв ден , който да не се води High Season(мисля , че така му викаха) , шото ще ти резнат главата-много скъпо става , защото всичко живо се прибира по родните си страни и корабите са full.Ако нещо друго те интересува питай на лс. :twisted:

#4 OFFLINE   IvanHoe

млад шофьор

• Потребител
  • 57 Мнения:

Публикувано 12.07.2006 - 19:51ч.

Tzveto написа:

IvanHoe написа:

Та:
Смятам да се разходя из Балканите и Италия след месец, може ли някой да ме светне :D колко пари е ферибота от Игуменица до Италия (2 възрастни + Фиестата), до къде е най-удачно да го хвана (Бриндизи, Бари, Анкона) като цена/време и колко време плава тоз кораб (в зависимост от крайното пристанище)

Значи пътя до БАри в зависимост с къв кораб си варира от 9 часа до макс 12.До Анкона е повечеко , но не знам точно колко щото отдавна не ходя до там.Цената пак много зависи с къв кораб си-препоръчвам ти Суперфаст(много модерни , бързи и тн.) и не са скъпи.С другите бангии просто няма смисъл тъй като разликата няма да е повече от 50E.Гледай само като пътуваш Август да избереш такъв ден , който да не се води High Season(мисля , че така му викаха) , шото ще ти резнат главата-много скъпо става , защото всичко живо се прибира по родните си страни и корабите са full.Ако нещо друго те интересува питай на лс. :wink:

Пич, много 10х!

Това 9-12 часа ми върши идеална работа. Намерих някакво разписание, дето точно един SuperFast кораб тръгва в 00:10.
В такъв случай няма смисъл да гледам до Бриндизи, наистина е по-близко, ама по-добре да кацна на сушата към 10-11 от колкото да се чудя кво да правя в Италия в 6:30 :wink:
Нямам идея кога са им High Seasons, но графика показва, че трябва да съм там в петък 11.08 или събота 12.08.

Ще споделиш ли все пак някаква цена като ориентир, казаха ми 150Е, дали е реална?

Parkinson- 10х и на теб, плана ми е точно такъв - от Бари, през Неапол, Рим и право във Венеция.

Бе голямо пътеществие ще падне - има няма 4000 км :twisted:

#5 OFFLINE   Tzveto

млад шофьор

• Потребител
  • 83 Мнения:

Публикувано 12.07.2006 - 20:10ч.

IvanHoe написа:

Tzveto написа:

IvanHoe написа:

Та:
Смятам да се разходя из Балканите и Италия след месец, може ли някой да ме светне :D колко пари е ферибота от Игуменица до Италия (2 възрастни + Фиестата), до къде е най-удачно да го хвана (Бриндизи, Бари, Анкона) като цена/време и колко време плава тоз кораб (в зависимост от крайното пристанище)

Значи пътя до БАри в зависимост с къв кораб си варира от 9 часа до макс 12.До Анкона е повечеко , но не знам точно колко щото отдавна не ходя до там.Цената пак много зависи с къв кораб си-препоръчвам ти Суперфаст(много модерни , бързи и тн.) и не са скъпи.С другите бангии просто няма смисъл тъй като разликата няма да е повече от 50E.Гледай само като пътуваш Август да избереш такъв ден , който да не се води High Season(мисля , че така му викаха) , шото ще ти резнат главата-много скъпо става , защото всичко живо се прибира по родните си страни и корабите са full.Ако нещо друго те интересува питай на лс. :wink:

Пич, много 10х!

Това 9-12 часа ми върши идеална работа. Намерих някакво разписание, дето точно един SuperFast кораб тръгва в 00:10.
В такъв случай няма смисъл да гледам до Бриндизи, наистина е по-близко, ама по-добре да кацна на сушата към 10-11 от колкото да се чудя кво да правя в Италия в 6:30 :wink:
Нямам идея кога са им High Seasons, но графика показва, че трябва да съм там в петък 11.08 или събота 12.08.

Ще споделиш ли все пак някаква цена като ориентир, казаха ми 150Е, дали е реална?

Parkinson- 10х и на теб, плана ми е точно такъв - от Бари, през Неапол, Рим и право във Венеция.

Бе голямо пътеществие ще падне - има няма 4000 км :twisted:

Ами най-вероятно ще уцелиш високите цени тъй като петък , събота и неделя е много натоварено , а и като се има впредвид , че е Август месец.Ами мисля , че цената , която са ти казали е горе-долу такава обаче това не включва спане в кабина.С тези пари си купуваш билети за седалките(като в самолет).Точни цени не мога да ти кажа , тъй като аз ползвам отстъпки , а и аз пътувам с товарен микробус и при мен цените са съвсем други.

#6 OFFLINE   ABToMuTaK

опитен шофьор

• Потребител
  • 123 Мнения:
    Последно посещение: 24.07.2013 - 21:39ч.

Публикувано 12.07.2006 - 21:31ч.

Миналата година в края на август се прибрах от Венеция с една Темпра с Minoan Lines(кораба Ikarus Palace) и за мен билета беше 48euro а за колата 63,20euro. Около средата на април тази година пак се върнах по същия маршрут, но с Anek Lines и за мен и колата беше значително по-евтино - 85-90euro, обаче на кораба няма седалки и не те оставят да спиш на замята за разлика от Minoan, постоянно те будят от екипажа и пътуването беше много дискомфортно.

#7 OFFLINE   krivcho

опитен шофьор

• Потребител
  • 191 Мнения:
    Последно посещение: 09.12.2007 - 18:48ч.

Публикувано 12.07.2006 - 22:37ч.

Братко земи си една торбичка,че мое ти се доповръща у теа завои :roll: 8) :) общо качване и спукане са маи към 280-300 километра :evil: :evil:

#8 OFFLINE   ACE

професионален шофьор

• Потребител
  • 795 Мнения:
    Последно посещение: 16.11.2006 - 17:30ч.

Публикувано 13.07.2006 - 02:41ч.

krivcho написа:

Братко земи си една торбичка,че мое ти се доповръща у теа завои :roll: 8) :) общо качване и спукане са маи към 280-300 километра :evil: :evil:
Не вече пуснаха бая отсечки от маистралата и са много по-малко!За ферибота 60евро за колата и 50 за пасажерите,а ако са под 26 години цената е 40евро!Това с Анек Лайнс,на МИНОАНА цените са почти същите +8-10евро!Ама август месец има леко поскъпване за натоварения сезон но то е 5-8%!Става въпрос за ИГУМЕНИЦА-АНКОНА!Пътувам по 2 пъти в месеца,така че можеш да ми имаш доверие!Имам и телефон ама на офисите в италия щото аз пътувам от там насам!
АНЕК-00390712072346
МИНОАНА-0039071201708
Успех!На кораба е много гот!

bat Gogo said:

аз имах преди 15 години лада, дето вдигаше 120 на втора......... и ме задминаваха трамвайте в тоя момент :D :D

#9 OFFLINE   ACE

професионален шофьор

• Потребител
  • 795 Мнения:

Публикувано 13.07.2006 - 09:01ч.

Колега виж намрих и телефона на Миноана в ИГУМЕНИЦА:0030665022952-там се обади всички говорят английски и задължително си запази места за датата щото аз 2 пъти съв увисвал за следващия кораб!ИГУМЕНИЦА-АНКОНА 15 часа!В АНКОНА пристигаш в 12:30 на обед!Вече всички кораби са нови и разликата воабще неможе да се усети м/у комфорт!Суперфаст е неоправдано скъп и не е нищо повече от другите!Повярвай ми!Айде и със здраве!
Ето и 2 снимки на Кораба-вътре и вън :roll:

bat Gogo said:

аз имах преди 15 години лада, дето вдигаше 120 на втора......... и ме задминаваха трамвайте в тоя момент :D :D

#10 OFFLINE   krivcho

опитен шофьор

• Потребител
  • 191 Мнения:

Публикувано 13.07.2006 - 14:57ч.

ACE написа:

krivcho написа:

Братко земи си една торбичка,че мое ти се доповръща у теа завои :roll: 8) :evil: общо качване и спукане са маи към 280-300 километра :evil: :evil:
Не вече пуснаха бая отсечки от маистралата и са много по-малко!

Е значи тфа е много хубаво :evil: аве да я пускат целата магистрала :evil: наи-добре,подочух 4е се говори нещо за 2007-маи? :)

#11 OFFLINE   ACE

професионален шофьор

• Потребител
  • 795 Мнения:

Публикувано 13.07.2006 - 15:05ч.

krivcho написа:

ACE написа:

krivcho написа:

Братко земи си една торбичка,че мое ти се доповръща у теа завои :roll: 8) :evil: общо качване и спукане са маи към 280-300 километра :evil: :evil:

Е значи тфа е много хубаво :evil: аве да я пускат целата магистрала :evil: наи-добре,подочух 4е се говори нещо за 2007-маи? :)
АБСОЛЮТНО НЕВЪЗМОЖНО!ИМАТ БАЯ РАБОТА-АЗ ВСЕКИ ПЪТ НАБЛЮДАВАМ ДОКЪДЕ СА СТИГНАЛИ КАТО МИНАВАМ!

bat Gogo said:

#12 OFFLINE   krivcho

опитен шофьор

• Потребител
  • 191 Мнения:

Публикувано 13.07.2006 - 15:22ч.

ACE написа:

krivcho написа:

ACE написа:

krivcho написа:

Братко земи си една торбичка,че мое ти се доповръща у теа завои :roll: 8) :evil: общо качване и спукане са маи към 280-300 километра :D :D

Е значи тфа е много хубаво :D аве да я пускат целата магистрала :D наи-добре,подочух 4е се говори нещо за 2007-маи? :evil:
АБСОЛЮТНО НЕВЪЗМОЖНО!ИМАТ БАЯ РАБОТА-АЗ ВСЕКИ ПЪТ НАБЛЮДАВАМ ДОКЪДЕ СА СТИГНАЛИ КАТО МИНАВАМ!

може и аз да съм в грешка :evil: :evil:
иначе мисля да заменим Златните Мостове с Тея 4укари :D :evil:
то ше ти е достатачно да погленеш у дерето само :D и да ти мине мерака
800 метра ли е пропаста надолу?Щото там ако се фвърлиш :D :) :D

#13 OFFLINE   IvanHoe

млад шофьор

• Потребител
  • 57 Мнения:

Публикувано 13.07.2006 - 17:59ч.

ACE написа:

Колега виж намрих и телефона на Миноана в ИГУМЕНИЦА:0030665022952-там се обади всички говорят английски и задължително си запази места за датата щото аз 2 пъти съв увисвал за следващия кораб!ИГУМЕНИЦА-АНКОНА 15 часа!В АНКОНА пристигаш в 12:30 на обед!Вече всички кораби са нови и разликата воабще неможе да се усети м/у комфорт!Суперфаст е неоправдано скъп и не е нищо повече от другите!Повярвай ми!Айде и със здраве!
Ето и 2 снимки на Кораба-вътре и вън :oops:

Жив да си братле, записах си номера, ще им звънна няколко дни предварително.

Само още нещо да питам - за тази магистрала дето говорите - тя от къде почва? E92 ли се води?
Щото аз ще дойда от Македония, покрай гр. Флорина (я виж тия си кръстили града на натуралните сокове :wink: )

#14 OFFLINE   ACE

професионален шофьор

• Потребител
  • 795 Мнения:

Публикувано 13.07.2006 - 18:28ч.

IvanHoe написа:

Жив да си братле, записах си номера, ще им звънна няколко дни предварително.

Само още нещо да питам - за тази магистрала дето говорите - тя от къде почва? E92 ли се води?
Щото аз ще дойда от Македония, покрай гр. Флорина (я виж тия си кръстили града на натуралните сокове :oops: )
Еми незнам Е92 ли се води ама се минава покрай Флорина!От там караш за Гревена,и след Гревена почва балкан и части от магистрала/тази за която говорим/, оттам Йоанина и Игуменица!Ама то няма как да се объркаш!Няма значение че идваш от Македония-той пътя преди Верия се съединява с този от България!Звънни 4-5 дни предварително щото наистина има много хора август!

bat Gogo said:

#15 OFFLINE   Uneek

професионален шофьор

• Потребител
  • 1729 Мнения:
    Последно посещение: 22.05.2009 - 13:36ч.

Публикувано 14.07.2006 - 01:59ч.

Преди години баща ми за малко да загине на този път :oops: На някакъв камион му се запалили спирачките и го помел в някакво дере. Добре че не е било голяма пропаст че не ми се мисли направо...
Публикувано изображение

#16 OFFLINE   Tzveto

млад шофьор

• Потребител
  • 83 Мнения:

Публикувано 14.07.2006 - 02:29ч.

Uneek написа:

Преди години баща ми за малко да загине на този път :wink: На някакъв камион му се запалили спирачките и го помел в някакво дере. Добре че не е било голяма пропаст че не ми се мисли направо...

Тоя път просто е ...... :oops: През 2 метра кандилце.Дано скоро пуснат тая прословута магистрала , че ...

#17 OFFLINE   IvanHoe

млад шофьор

• Потребител
  • 57 Мнения:

Публикувано 14.07.2006 - 08:34ч.

Tzveto написа:

Uneek написа:

Преди години баща ми за малко да загине на този път :wink: На някакъв камион му се запалили спирачките и го помел в някакво дере. Добре че не е било голяма пропаст че не ми се мисли направо...

Тоя път просто е ...... :wink: През 2 метра кандилце.Дано скоро пуснат тая прословута магистрала , че ...

Баси, ошашках се, да взема да мина през Албания тогава, нищо че на границата мога да пристигна със сакчето и скоростния лост в ръка само :oops:

#18 OFFLINE   Schumacher^^

примерен шофьор

• Потребител
  • 329 Мнения:
    Последно посещение: 18.04.2013 - 16:42ч.

Публикувано 14.07.2006 - 18:17ч.

Е тва май трябва да е :shock:
Публикувано изображение

#19 OFFLINE   Tzveto

млад шофьор

• Потребител
  • 83 Мнения:

Публикувано 14.07.2006 - 18:27ч.

IvanHoe написа:

Tzveto написа:

Uneek написа:

Преди години баща ми за малко да загине на този път :evil: На някакъв камион му се запалили спирачките и го помел в някакво дере. Добре че не е било голяма пропаст че не ми се мисли направо...

Тоя път просто е ...... :wink: През 2 метра кандилце.Дано скоро пуснат тая прословута магистрала , че ...

Баси, ошашках се, да взема да мина през Албания тогава, нищо че на границата мога да пристигна със сакчето и скоростния лост в ръка само :shock:

Споко.Доста от отсечките са пуснати и ще караш най-много 1 час през тия завои , а може и вече да са пуснали и други отсечки с тунели.Няма да се притесняваш :wink:

#20 OFFLINE   Schumacher^^

примерен шофьор

• Потребител
  • 329 Мнения:
    Последно посещение: 18.04.2013 - 16:42ч.

Публикувано 14.07.2006 - 18:30ч.

Tzveto написа:

IvanHoe написа:

Tzveto написа:

Uneek написа:

Преди години баща ми за малко да загине на този път :D На някакъв камион му се запалили спирачките и го помел в някакво дере. Добре че не е било голяма пропаст че не ми се мисли направо...

Тоя път просто е ...... 8) През 2 метра кандилце.Дано скоро пуснат тая прословута магистрала , че ...

Баси, ошашках се, да взема да мина през Албания тогава, нищо че на границата мога да пристигна със сакчето и скоростния лост в ръка само :shock:

Споко.Доста от отсечките са пуснати и ще караш най-много 1 час през тия завои , а може и вече да са пуснали и други отсечки с тунели.Няма да се притесняваш :wink:
Кои са гадните завои на тая снимка къде сам я дал :wink: Второкласния път ли :evil: Къде от Гревена до Каламбака.

1 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 1 гости, 0 анонимни

Здравейте, вие използвате Tuning.bg като гост!
Ако желаете да използвате пълните възможности на форума е нужно да се регистрирате.
РЕГИСТРАЦИЯТА Е БЪРЗА И ЛЕСНА!

Вход

• Вход в Tuning.bg:  
NEG

ЗА РЕКЛАМА:
-----------------------
Mtel: 0889090066
Vivacom: 0878690066
Globul: 0899669699

Persy

Можете да разпространявате съдържанието на този сайт свободно, като задължително посочите линк към Тuning.BG като източник. Трябва да укажете лиценза, който ползваме и да позволите и на друг да ползва съдържанието при същите условия.