IPB Style© Fisana

Форум на Tuning.bg

Намали скоростта - живота има цена!

• Не можете да пишете в тази тема
15 отговора на тази тема

#1 sineok

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,573 Мнения:

Публикувано 19 July 2006 - 06:44 AM

Незнам колко от вас са гледали предаването на Слави снощи и дали са чули песента на Данчо Караджов. В нея има много дълбок смисъл. Намерих историята и искам да я пусна тук.

26-годишната Зорница загива на място при автомобилна катастрофа в следствие на превишена скорост. Колата излиза от пътя и се удря в едно дърво. Мястото на трагедията е отсечката Чирпан-Нова Загора, наречена „Пътят на смъртта”.
Един млад живот е изтръгнат безвъзвратно от онези, които го обичат. Болката и празнотата са неописуеми. Една съдба остава неизпълнена. Но времето не може да се върне назад.

Карай разумно. Не ставай част от мрачната статистика...

Статистика предоставена от Министерство на вътрешните работи:

През 2004 година 9 308 човека са пострадали в автомобилни катастрофи като 943 души са загубили живота си. През 2005 година 10 115 души са пострадали в автомобилни катастрофи като броят на загиналите е 957. Около 45% от произшествията са в следствие на превишена и несъобразена с пътната обстановка скорост.

Приятеля на Зорница, дълбоко преживявайки загубата на своя любим човек, помолва Данчо от група “Сигнал”да напише песен в нейна памет.

Идеята е възприета с готовност от цялата група и така на бял свят се появява песента “Исках само теб”.

ИСКАХ САМО ТЕБ....

Сам вървя, под дъжда плача с празни мечти,
Да умра ли и аз или времето ще реши.

С болката ще прекарам живота си
Ще поглеждам нагоре към Зорницата с тъжни очи.
С тежка мъка ще роня сълзи, ще си спомням за нашите влюбени дни...

Тъмно е, няма никой, а идва есента,
Само вятър бездомен ще ми шепне за теб сега...
Връщам се в спомена ми за топлата гръд
Там където целунах те силно за първи път.
Устните ми ще шепнат във скръб, аз сподавен без порив и дъх ще вървя.

Исках само теб, но съдбата отне ми радостта,
Страшен хлад е в моята душа, знам по пътя ще съм сам ...
Ден и нощ ридах, ще простиш ли за всичко до сега
Теб те няма...остана любовта...Дали отиде си щастлива...?
Исках само теб...Как ще продължа? Аз не знам...

Някои би казал "какво ме интересува тази статистика, на мен няма да се случи". Но човек осъзнава проблема когато се докосне за миг до ужаса. Представете си над 900 разбити съдби. Това е ужаса.
Клуб FIAT България

FIAT, не е само въпрос на сметки. FIAT е убеждение, мания, магия, нещо трудно обяснимо което те завладява, грабва те и те пристрастява. Италианеца е вложил дух във всеки модел!

Публикувано изображение

#2 MasterDriver

примерен шофьор

• Потребител
  • 489 Мнения:

Публикувано 19 July 2006 - 07:18 AM

Абе не знам що така се получава, кви сме ние хора българите- само да се качим на горе долу добра кола, и я караме на мах, само щото да ни видят другите колко сме страшни шофьори. Кога ще си променим съзнанието- явно има още да се учим на култура, дисциплина и етика.
Член на Клуб "Москвич България" и на Опел Клуб България
"Размерът няма значение, важното е ...... да е голям."
"Жената дори и гола, пак има какво да ти даде."

#3 vankata79

опитен шофьор

• Потребител
  • 106 Мнения:

Публикувано 19 July 2006 - 10:50 AM

Drive smart, not fast - са казали умните хора. Колко обикновен принцип, а колко много смисъл има в него.
Публикувано изображение

Публикувано изображение

#4 Bercelius

професионален шофьор

• Потребител
  • 772 Мнения:

Публикувано 19 July 2006 - 11:53 AM

Наистина това е голям ужас... преди месеци двама приятели си отидоха в катасрофа...карайте внимателно! :)
<p>Публикувано изображение</p>

#5 Huku

рИкиджия

• Потребител
  • 3,693 Мнения:

Публикувано 19 July 2006 - 12:46 PM

Карайте внимателно и се оглебдайте за други участници в движението. Съобразявайте със тях и с пътната обстановка :)
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение Публикувано изображение Публикувано изображение

#6 PATSO85

примерен шофьор

• Потребител
  • 464 Мнения:

Публикувано 19 July 2006 - 12:55 PM

:wink: ЗНАЕТЕ ЛИ ХОРАТА СА КАЖАЛИ НЕЩО "Това което човек може сам да си направи никои друг не може да му го причини" :) ТАКА,ЧЕ ДАИТЕ ДА МИСЛИМ МАЛКО ПОВЕЧЕ ЗА ХУБАВИТЕ НЕЩА В ЖИВОТА И ДА НЕ ГО ПРОПИЛЯВАМЕ,ЕИ ТАКА С ЛЕКА РЪКА.ДА СПРЕМ "ВОИНАТА"НА ПЪТЯ ЗАЩОТО ЖИВОТА Е ПРЕКАЛЕНО КРАТЪК И ДА СЕ НАУЧИМ ,ЧЕ С НАШЕТО БЕЗРАСЪДСТВО ЗАСТРАШАВАМЕ И НЕВИННИ ЖИВОТИ.СЪЖАЛЯВАМ ЗА ГАДНИЯ ТОН С КОИТО ГО КАЗВАМ НО В КРАИНА СМЕТКА Е ТОЧНО ТАКА
На мъж кото знае как да чука винаги му отварят

#7 boxeora

примерен шофьор

• Потребител
  • 412 Мнения:

Публикувано 19 July 2006 - 02:00 PM

1 живот0-трагедия, 957-п просто статистика.
така си мислят малките лъвчета, които преди 10 дена са взели книжка и мама и тати са има дали семейния голф2 или вектра.

а сега нещо лично- допреди 6 години и аз карах като луд.
за по малко от седмица щях да се простя с живота си.
вярно е 1 път имах аз вина, другите 6 "прекалено добрите" колеги от другата лента.

повярвайте ми като си бил на косъм от размазването се вразумяваш!!!

#8 PATSO85

примерен шофьор

• Потребител
  • 464 Мнения:

Публикувано 19 July 2006 - 02:34 PM

:wink:ДАНО ДРУГИТЕ ДА РАЗБЕРАТ САМО КОЛКО СИ ПРАВ,И ДАНО НИКОГА НЕ СТИГАТ ДО ТАМ ДО МРАЧНАТА СТАТИСТИКА :)
На мъж кото знае как да чука винаги му отварят

#9 sineok

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,573 Мнения:

Публикувано 19 July 2006 - 08:20 PM

Вижте клипа http://www.fiat-bg.c...ds/Signal/SIGNA - Iskah_Samo_Teb.mpg покъртителен е.
Клуб FIAT България

FIAT, не е само въпрос на сметки. FIAT е убеждение, мания, магия, нещо трудно обяснимо което те завладява, грабва те и те пристрастява. Италианеца е вложил дух във всеки модел!

Публикувано изображение

#10 Demoman

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,253 Мнения:

Публикувано 19 July 2006 - 08:31 PM

Еми, аз какво да добавя. Всички пишете едно и също - карайте внимателно - защото знаете, че така трябва. Но дали го правите? Дали сте един човек, когато седите пред монитора и друг - когато се качите във вашата кола?

Аз имам книжка. Когато ми се налага да карам, се СТАРАЯ да съм максимално внимателен и безопасен. Нарочно подчертавам СТАРАЯ, защото едно е да искаш, а друго е да го правиш. Има и друг момент - СТРАХ МЕ Е ДА КАРАМ КОЛА. Знам, че като се кача в автомобил, той се превръща вече в смъртоносно оръжие.

Един въпрос - А вие не можете ли да живеете без кола?

#11 TOKAREW

професионален шофьор

• Потребител
  • 695 Мнения:

Публикувано 19 July 2006 - 08:40 PM

Съгласен съм,няма полза от такива теми,трябва да ценим живота си,да не се мислим за много велики на пътя,

#12 Celeron

примерен шофьор

• Потребител
  • 425 Мнения:

Публикувано 19 July 2006 - 08:42 PM

Аз ходих на екскурзия в Испания в един град голям колкото Търново. Искахме да пресечем улица с две платана, ама наоколо нямаше пешеходна пътека и решихме да минем направо, ама кола до кола. Таман си викам тука скоро няма да минем и още щом се огледах всички спряха да минем. Е не повярвах на очите си.
И после си викам това в България и след 30 години няма да го има.

#13 sineok

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,573 Мнения:

Публикувано 19 July 2006 - 09:29 PM

Пуснах тази тема за да се замисли всеки за стойността на живота. Лично никога не нарушавам ограниченията.
Клуб FIAT България

Публикувано изображение

#14 Kaloyan78

професионален шофьор

• Потребител
  • 2,271 Мнения:

Публикувано 20 July 2006 - 06:11 AM

Аз, както каза колегата по-горе, няма какво да добавя. Само ще дам пример: Бях на село преди 3 години и се бях подкефил, че съм завършил годината(учебната) и взимам джипа да се покефя малко. Имаше едно място с изровен път(и той черен) и при качването с джипа той се обръща и от един метър в реката. Дотогава си мислех, че няма да ми се случи. Е, случи се и от тогава нямам никаква вяра на колите. Януари взех книжка, ако щете вярвайте само един път съм превишил скороста защото бяхме взели колата от ремонт и искахме да видим как върви :) . Просто, като си помисля колко бели могат да станат и ми се откарва. Сигурно на повечето от вас им звучи смешно. И така да е, но поне си имам едно на ум.

Жалко за момичето, жалко за всички които са загинали, но нищо не можем да направим за тях, освен да ги споменаваме с добро и да се пазим нас самите. Парите, колите и въобще всички материални вещи идват и си заминават, но ние разбираме стойността на здравето едва когато го загубим. По-добре да не я научаваме и да сме си здрави, отколкото да я знаем, но да е прекалено късно. Дали ми се кара бързо - да, на кой не му се иска да се изсили с повече над 130км/ч? Въпросът е, какво може да стане с колата и после с нас от това желание? В момента много ми се кара по-голям мотор, но родителите ми не са много съгласни и не ги виня. Като виждам какво става по пътищата и аз започвам да се двуомя, но не можеш да живееш живота с в страх, нали така? Очаква се, че като спазваш ограниченията и няма да има произшествия. Е, всички знаем, че не е точно така, но поне е нещо. Пожелавам на всички ви леки и безаварийни пътувания, дано се намалят инцидентите :wink: !
<a href=\"https://play.google....t.safe.three\"> Keep It Safe 3D transportation game - Android </a> <p> <a href=\"https://itunes.apple...8317753?mt=8\"> Keep It Safe 3D transportation game - iOS </a>

#15 boxeora

примерен шофьор

• Потребител
  • 412 Мнения:

Публикувано 20 July 2006 - 06:27 AM

Пуснах тази тема за да се замисли всеки за стойността на живота. Лично никога не нарушавам ограниченията.

колега, дано всеки е като теб да не нарушава правилата.

аз лично се съмнявам да има човек, който да кара от 7-8 години и да не е нарушил закона поне 1 път или да е създал предпоставка за птп.

карайте разумно и внимавайте.
автомобил= оръжие за масово унищожение

Tuning.bg

ЗА РЕКЛАМА:
-----------------------
Mtel: 0889090066

Persy

Можете да разпространявате съдържанието на този сайт свободно, като задължително посочите линк към Тuning.BG като източник. Трябва да укажете лиценза, който ползваме и да позволите и на друг да ползва съдържанието при същите условия.