IPB Style© Fisana

Форум на Tuning.bg

Към съдържанието

Старт бутон

39 отговора на тази тема

#1 OFFLINE   KickingKing

професионален шофьор

• Потребител
  • 538 Мнения:
    Последно посещение: 04.04.2007 - 09:05ч.

Публикувано 20.05.2004 - 01:00ч.

Lok-Na-Rok!

Някой да има представа(знам че има такива ама да си кажат) как точно може да се направи старт бутон(за палене на двигателя с бутон) и ако може да обясни как точно действа.
Благодаря!
Hail and Kill

Kicking King

Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение

#2 OFFLINE   Moonlord

професионален шофьор

• Потребител
  • 1179 Мнения:
    Последно посещение: 16.05.2014 - 11:18ч.

Публикувано 20.05.2004 - 06:51ч.

По-добре си премести темата, тук не и е мястото :lol:
B reg. Vauxhall Cavalier Mk2 C20XE / X reg. Vauxhall Vectra X20XEV
Публикувано изображение

#3 OFFLINE   KickingKing

професионален шофьор

• Потребител
  • 538 Мнения:

Публикувано 20.05.2004 - 23:43ч.

Hail,

Moonlord написа:

По-добре си премести темата, тук не и е мястото :?:

тука ми се стори правилното място. Извинявам се.
Hail and Kill

Kicking King

Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение

#4 OFFLINE   dido

професионален шофьор

• Потребител
  • 3996 Мнения:
    Последно посещение: 14.07.2014 - 19:49ч.

Публикувано 21.05.2004 - 12:33ч.

Mи то не е никва философия - вадиш кабелите от контакта, намираш кои са за стартера и ги прекарваш през копче вместо през ключа. :D Просто когато колата ти е на контакт, като завъртиш ключа на последната позиция нищо не става, ми трябва да се натисне копчето. Кофтито е, че върти и без да е на контакт.

P.S. Welcome back! :?:
<p>Публикувано изображение</p>

#5 OFFLINE   GAlt

професионален шофьор

• Потребител
  • 869 Мнения:
    Последно посещение: 08.07.2014 - 13:50ч.

Публикувано 21.05.2004 - 13:20ч.

Значи пич ако искаш да го правиш само защото ти е кеф от бутон послушаи dido, но ако наистина имаш проблем си извеждаш двете жици от бутона направо при бубината на стартера. един приятел имаше така слаба верига по колата си и търсенето на проблема щеше да коства много нерви и труд и затова електричаря му го направи така и няма проблеми

#6 OFFLINE   KickingKing

професионален шофьор

• Потребител
  • 538 Мнения:

Публикувано 21.05.2004 - 14:49ч.

Lok-Na-Rok!

dido написа:

Кофтито е, че върти и без да е на контакт.

Да бе що да върти. Тоест аз не знам кат въртиш на последна позиция предполагам че прави контакт и така включва стартера. Тоест ако му се сложи копчи то само кат е натиснато ще прави контакт. Или греша? А ако не греша значи може и с бутон без проблеми :?:

dido написа:

P.S. Welcome back!

Демек?
Hail and Kill

Kicking King

Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение

#7 OFFLINE   bam-bam

млад шофьор

• Потребител
  • 60 Мнения:
    Последно посещение: 02.02.2013 - 16:46ч.

Публикувано 22.05.2004 - 15:15ч.

Аз съм имал така на две коли (така ги купих) и не въртеше когато ключа го няма и не е на контакт.
Публикувано изображение

#8 OFFLINE   dido

професионален шофьор

• Потребител
  • 3996 Мнения:

Публикувано 22.05.2004 - 19:44ч.

KickingKing написа:

Lok-Na-Rok!

dido написа:

Кофтито е, че върти и без да е на контакт.

Да бе що да върти. Тоест аз не знам кат въртиш на последна позиция предполагам че прави контакт и така включва стартера. Тоест ако му се сложи копчи то само кат е натиснато ще прави контакт. Или греша? А ако не греша значи може и с бутон без проблеми :?:

Ми маздата ми беше така като я купихме преди 10 години - палеше се с копче дето е под таблото. При натискане на копчето стартерът въртеше дори и когато е без ключ, само че не може да запали.

KickingKing написа:

dido написа:

P.S. Welcome back!

Демек?

Демек добре дошъл отново. От няколко месеца не беше писал, мислех, че си ни забравил :D

#9 OFFLINE   3dfx

професионален шофьор

• Потребител
  • 1831 Мнения:
    Последно посещение: 19.05.2013 - 13:10ч.

Публикувано 22.05.2004 - 22:52ч.

Аве пич, за къв ти е да си слагаш копче за старера ве? Теоретично би трябвало да има два варианта - ако ти е скапано нещо или ако си мислиш че ще изглежда яко. Съветът ми е (ако изобщо има каквото и да е значение де :D ) че ако нещо ти е скапано най-добре да идеш да ти го оправят, а пък ако си мислиш че ще изглежда добре - първото нещо, което бих си помислил ако влезна в кола, която се пали с копче е че е крадена и след тва на пича който я е получил на са му се давали кинти да оправи това дето джамбазите са изпотрошили :?:

#10 OFFLINE   dido

професионален шофьор

• Потребител
  • 3996 Мнения:

Публикувано 22.05.2004 - 22:56ч.

Да ти кажа, тва за джамбазите не би ми хрумнало... Пък и си е яко така :?:. Мен като ми горя ел. инсталацията и майстора го прекара пак през контакта, само че аз май пак ше си го пусна през копчето. Кефи си ме, де да знам...

#11 OFFLINE   3dfx

професионален шофьор

• Потребител
  • 1831 Мнения:
    Последно посещение: 19.05.2013 - 13:10ч.

Публикувано 22.05.2004 - 22:59ч.

А, просто едно време откраднаха едно субару на баща ми и след това куките като го намериха беше с копче :?:

#12 OFFLINE   dido

професионален шофьор

• Потребител
  • 3996 Мнения:

Публикувано 22.05.2004 - 23:06ч.

На братовчед ми служебния бус е с копче, понеже самия патрон на контакта е преебан и е почти невъзможно да се запали. Може и с тази цел да се сложи - да се запази :?:

#13 OFFLINE   pro_drv

млад шофьор

• Потребител
  • 75 Мнения:
    Последно посещение: 22.06.2004 - 12:22ч.

Публикувано 23.05.2004 - 08:45ч.

А по принцип нямат ли всички автобуси копче за запалване? Аз по колкото табла на автобуси съм се заглеждал :?: /не са били много,де/ все са били с копче
АКО ИМАШ КОМПЛЕКСИ, НЕ ГИ ИЗБИВАЙ НА ПЪТЯ

#14 OFFLINE   GENERAL_TUNING

професионален шофьор

• Потребител
  • 861 Мнения:
    Последно посещение: 09.06.2014 - 21:30ч.

Публикувано 23.05.2004 - 17:05ч.

pro_drv написа:

А по принцип нямат ли всички автобуси копче за запалване? Аз по колкото табла на автобуси съм се заглеждал :?: /не са били много,де/ все са били с копче
По-старите са с коп4е дори и тировете и се гасят с моторната спира4ка.А сега при по новите е други нещо въртиш клю4а и палиш.Ама при новите мнгоо електроника много нещо
Аве и аз си бях сложил такова коп4е можеше да се пали с кога с клю4а кога с коп4ето.Само на контакт вартеше стартера.Но предпо4итам колата да се пали с клю4
Публикувано изображение

#15 OFFLINE   KickingKing

професионален шофьор

• Потребител
  • 538 Мнения:

Публикувано 24.05.2004 - 22:45ч.

Hail,

Цитат

Аве пич, за къв ти е да си слагаш копче за старера ве?

ами пич гледай сега искам го за да се правя на гъзар. Ако щеш и щото Viper-а е с такова :D Ххехехе
Не бе кефи ме идеята. И да ти кажа защо ще ми се хилиш :D Ама ония ден се запалих щото на един авер неква жигула на дядо му и се возим и тоя глеам с бутон пали. И врътнах едно кръгче и кат паля некво мноо яко :!: И за тва решиш, че ме кефи

PS:

dido написа:

Демек добре дошъл отново. От няколко месеца не беше писал, мислех, че си ни забравил :D
О! О, боже! О, боже мой! Та тук някой ме помни? Лелеей :!: И то като гледам с хубаво. Благодаря дуде имаш една бира от мене. Не че ще я поискаш ама аз пък не, че ще я дам ехехе :D
Hail and Kill

Kicking King

Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение

#16 OFFLINE   GT_TURBO

спазва правилата

• Потребител
  • 278 Мнения:
    Последно посещение: 16.07.2006 - 19:04ч.

Публикувано 27.06.2004 - 02:28ч.

KickingKing

Копчето е оферта защото както казах по горе джамбазите им коства усилия да търсят :D
Баща ми кара Ауди 80 и си е сложил копче под ръчната спирачка и е невъзможно да го намериш а същевременно е на супер достъпно място :D
А в действителност наистина двг върти като натиснеш копчето дори и колата да не е на контакт но на кой по дяволите му пука за това ?!?!?!? надали ще има някой идиот който ще си играе просто така от скука да си натиска копчето :(
То даже когато колата е запалена и пак натиснеш копчето пак прави нещо и издава доста плашещ звук но пак питам - кой ще си играе с тва копче освен олигофрен ? :D
И по още един въпрос : Неможеш да запалиш ако колата не е на контакт :(
Ако има още неща за обясняване питай....даже може направо да ти докарам таратайката да се забавляваш ( на контакт ) :idea:
Ground Master (GM) !

#17 OFFLINE   KickingKing

професионален шофьор

• Потребител
  • 538 Мнения:

Публикувано 28.06.2004 - 01:06ч.

Lok-Na-Rok!

Да ти кажа идиоти, които да си играят с това бол. По същата причина не си сложих копчето за оправляване на оборотите на вентилатора на компютъра отпред, а вместо това го скрих отзад на кутията. Щото кат дойде тука някой първата му работа е да пипне :idea:
Ноо ако се сложи някъде има далавера. Аз ония ден се чудех и си викам абе маа му стара нема ли начин да се върже по някъф начин, че да не върти ако не е на контакт. Останових, че има. Но не можах да измсля начина...

А иначе предпочитам да имам гъзария палене с копче(даже нема да го крием ами ще е на видно място и ще е от стъкло като Auston Martin(макар да я мразим тая марка и да съм и збъркал начина на писане:D) и да не ме страх дали ще върти и без контакт :(

А за колата докарай я да си играя де :D

PS: Nice avatar!
Hail and Kill

Kicking King

Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение

#18 OFFLINE   GT_TURBO

спазва правилата

• Потребител
  • 278 Мнения:

Публикувано 28.06.2004 - 02:29ч.

Няма спор в това че е много готино паленето да ти е на копче
Даже аз съм се замислял дали няма начин да ти е на дистанц. като от аларма и още преди да си влезнал в колата да си я запалиш .... от страна на гъзария тва вече е върхът ама от гледна точка на + и - май минусите надделяват шот неможе секи път да си оставяш колата на неутрална :(
А на това че много си го мислил дали може да се направи да не върти ако не е на контакт и си решил че може но незнаеш как чесно да си призная много се смях ..... в клуба ме помислиха за :bduh:

А колкото до таратайката ..... гледай на ОМВ за едно сиво АУДИ 80 ..... отпред му няма маската .... номера завършва на ТТ .... като ме видиш ела и ше ти дам да си поиграеш :idea:
Ground Master (GM) !

#19 OFFLINE   Explicit

нов шофьор

• Потребител
  • 36 Мнения:
    Последно посещение: 22.08.2004 - 13:04ч.

Публикувано 28.06.2004 - 04:26ч.

Мисля, чв най удобно ще е ако с алармата, като си отключиш колата да ти пусне тока към копче, с което да даваш контакт, и после с бутон да палиш, или още по добре копчето да е с две позиции и от втората да се връща само към първата като го пуснеш (предполагам има и такива? :-)
Достатъчно просто е, за да не е много трудно, а и според мен е съвсем удобно:-), а ключа може да си седи в джоба ти.
GT_TURBO, бе твойто Ауди с копче ли е:-)? тряя ми го покажеш някой ден как е направено, ако е така. Аз съм дебелия дървен философ с черната тениска който седя срещу тебе на масата в събота, когато бяха дошли куките.

#20 OFFLINE   GT_TURBO

спазва правилата

• Потребител
  • 278 Мнения:

Публикувано 28.06.2004 - 21:33ч.

Експлисит ..... с копче е .... аиде следващия път като се кача ще те просветя в тази толкова сложна наука :naughty:
Ground Master (GM) !

1 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 1 гости, 0 анонимни

Здравейте, вие използвате Tuning.bg като гост!
Ако желаете да използвате пълните възможности на форума е нужно да се регистрирате.
РЕГИСТРАЦИЯТА Е БЪРЗА И ЛЕСНА!

Вход

• Вход в Tuning.bg:  
NEG

ЗА РЕКЛАМА:
-----------------------
Mtel: 0889090066
Vivacom: 0878690066
Globul: 0899669699

Persy

Можете да разпространявате съдържанието на този сайт свободно, като задължително посочите линк към Тuning.BG като източник. Трябва да укажете лиценза, който ползваме и да позволите и на друг да ползва съдържанието при същите условия.