IPB Style© Fisana

Форум на Tuning.bg

Към съдържанието

Загубена шофьорска книжка и талон

8 отговора на тази тема

#1 OFFLINE   eagon

Без стаж

• Потребител
  • 3 Мнения:
    Последно посещение: 16.09.2006 - 21:15ч.

Публикувано 30.08.2006 - 15:33ч.

Значи,не си намирам книжката и талона,обърнах цялата къща надолу с главата.(Много рядко се случва да шофирам и последният път беше преди около 4 месеца)
Въпросът ми е : има ли възможност да си извадя нова и каква е процедурата?И има ли санкции някакви :wink:
Все още се надявам да я намеря де,ама знае ли се :D

И плс не ми се смейте много :wink:

#2 OFFLINE   The Reaver

примерен шофьор

• Потребител
  • 300 Мнения:
    Последно посещение: 12.12.2007 - 11:54ч.

Публикувано 30.08.2006 - 17:35ч.

eagon написа:

Значи,не си намирам книжката и талона,обърнах цялата къща надолу с главата.(Много рядко се случва да шофирам и последният път беше преди около 4 месеца)
Въпросът ми е : има ли възможност да си извадя нова и каква е процедурата?И има ли санкции някакви :wink:
Все още се надявам да я намеря де,ама знае ли се :D

И плс не ми се смейте много :wink:
За шофьорската книжка... мисля че не е проблем да подадеш оплаквание или там както се води и да си извадиш нова, което ще струва колкото си дала за тази дето си изгубил. За талона нямам идея.
И закакво да ти се смеем, случва се на всеки.

#3 OFFLINE   exotique

професионален шофьор

• Модератор
  • 1984 Мнения:
    Последно посещение: 19.08.2014 - 21:50ч.

Публикувано 30.08.2006 - 17:54ч.

мое и да си я намериш някъде :wink: аз така като си изкарах новата си намреих старата лк :wink: :D
маx beer drinking теам
Публикувано изображение

#4 OFFLINE   eagon

Без стаж

• Потребител
  • 3 Мнения:
    Последно посещение: 16.09.2006 - 21:15ч.

Публикувано 30.08.2006 - 20:17ч.

The Reaver написа:

..., което ще струва колкото си дала за тази дето си изгубил. За талона нямам идея.
И закакво да ти се смеем, случва се на всеки.
Да ама веднага реши,че съм жена нали :wink: Мъжко съм бре.Мерси за инфото :wink:

#5 OFFLINE   A.C.A.B.

спазва правилата

• Потребител
  • 262 Мнения:
    Последно посещение: 27.07.2007 - 18:32ч.

Публикувано 30.08.2006 - 21:18ч.

36 лева е за 3 дни. 10 лева за 2 седмици. Требе да ходиш но Полицията по район и да ти дадът служебна бележка че старата е невалидна ама мое да почакаш 3-4 дни. А дано си я намериш, че е разправия. Успех

#6 OFFLINE   exell

професионален шофьор

• Потребител
  • 827 Мнения:
    Последно посещение: 29.10.2013 - 12:01ч.

Публикувано 30.08.2006 - 21:27ч.

Първо си извади служебна бележка от районното , там кажи че са ти откраднали документите за да няма глоба. После с тая бележка до кат и с личната карта си вадиш нова книжка , а за талона пак в кат , но не помня дали ти трябваше големия талон :wink:

#7 OFFLINE   BuHTu/\kaTa

професионален шофьор

• Потребител
  • 5300 Мнения:
    Последно посещение: 24.06.2009 - 14:51ч.

Публикувано 30.08.2006 - 21:42ч.

eagon написа:

Въпросът ми е : има ли възможност да си извадя нова и каква е процедурата?И има ли санкции някакви :D
Все още се надявам да я намеря де,ама знае ли се :idea:

И плс не ми се смейте много :idea:
Глобата за изгубени документи е 150лв. (информация от преди 2 години) :D
За да няма глоба се издава служебна бележка за откраднати документи, като ти лично трябва да отидеш в Районното Полицейско Управление и да кажеш, че са ти откраднали документите при което ще трябва да пишеш пояснения относно кражбата, както и точното място, дата, час и развитие на събитията, след което подаваш жалба и се образува следствие (или там както се нарича) срещу неизвестен извършител, а на теб ти се издава служебната бележка, която прилагаш при подаването на молба за нова шофьорска книжка :?
С талона процедурата е същата, но най вероятно ще трябва да закараш колата до КАТ и/или да носиш големия талон :wink:
За всеки случай си носи и прегледа, гражданската и/или пълномощни, ако имаш, да не те върнат за някоя глупост :wink:
5555 - КРАЙ!

#8 OFFLINE   Lara

професионален шофьор

• Потребител
  • 1225 Мнения:
    Последно посещение: 09.08.2013 - 17:10ч.

Публикувано 31.08.2006 - 00:22ч.

BuHTu/\kaTa написа:

eagon написа:

трябва да отидеш в Районното Полицейско Управление и да кажеш, че са ти откраднали документите при което ще трябва да пишеш пояснения относно кражбата, както и точното място, дата, час и развитие на събитията, след което подаваш жалба и се образува следствие (или там както се нарича) срещу неизвестен извършител
И въпреки това не очаквай разбиране - ще започнат да ти четат морал, как си се отнесъл безстопанствено към документите си и колко си виновен...

#9 OFFLINE   kataka

Без стаж

• Потребител
  • 8 Мнения:
    Последно посещение: 03.10.2007 - 11:03ч.

Публикувано 01.11.2008 - 09:05ч.

Колеги, помагайте.

Миналата седмица ми откраднаха портмонето с пари и документи - лична карта, шофьорска книжка и малък талон на автомобила. Уведомих за това в местното РПУ от където ми издадоха временно удостоверение за открадната лична карта, ш. книжка и т.н.
Имам следното питане :
Мога ли с това временно удостоверение да отида в КАТ и да подам документи за издаване на нова шофьорска книжка, при условие, че още не съм започнал процедурата за издаване нова лична карта?

Все се надявам някой да ми подхвърли документите, но шофьорската книжка и талона си ми трябват възможно най- бързо.

Много ще съм благодарен ако някой ми обясни дали може да стане това.

1 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 1 гости, 0 анонимни

Здравейте, вие използвате Tuning.bg като гост!
Ако желаете да използвате пълните възможности на форума е нужно да се регистрирате.
РЕГИСТРАЦИЯТА Е БЪРЗА И ЛЕСНА!

Вход

• Вход в Tuning.bg:  
NEG

ЗА РЕКЛАМА:
-----------------------
Mtel: 0889090066
Vivacom: 0878690066
Globul: 0899669699

Persy

Можете да разпространявате съдържанието на този сайт свободно, като задължително посочите линк към Тuning.BG като източник. Трябва да укажете лиценза, който ползваме и да позволите и на друг да ползва съдържанието при същите условия.