IPB Style© Fisana

Форум на Tuning.bg

Реглаж на два карбуратора Weber на Peugeot 205 XS

• Не можете да пишете в тази тема
33 отговора на тази тема

#31 tinchomtv

млад шофьор

• Потребител
  • 59 Мнения:

Публикувано 08 January 2007 - 08:30 AM

еи пич отиди при някои маистор на мотори определени 6те ти помогне ако имаш път към разград пиши аз ште ти ги настроя или се надявам занимавам се ремонти на мотори на аватара е R1-та с 4 механични карб-ра и нямат проблем,а най-големия маистор на карб-ри е в русе и се казва Красимир-лудия тои е гл.механик на приста рейсинг,а самия тои си има старичко сузуки 1100 с турбо и механични карб-ри.Определено той е 4овека :) :D 8) :D :D :) :lol: :lol:
П.С. а те вакуумни ли са или механики

#32 gogothebee

нов шофьор

• Потребител
  • 17 Мнения:

Публикувано 08 January 2007 - 10:00 AM

Оххх, като цяло карбураторите ги подминавам, защото се оказа, че няма какво толкова да се настройва по тях:

На практика толкова месеци наред съм мисил, че настройката им е толкова голяма работа, но преди 1-2 седмици хванах и ги разглобих с един приятел и се оказа, че са доста проста конструкция:

има 4 винта:
за празен ход (колко да са отворени дроселите при отпуснат педал на газта (настройва се супер лесно))

за синхронизация на преминаващия въздух през двата - много лесно се прави като се свържат два манометъра към вакуумите на двата и с този винт се настрои количестовто въздух (той е прехвърлящ винт - единия намалява, другия се увеличава и обратно). Става лесно.

остават 2 винта - за сместа на празен ход на всеки от двата. Доста приемлив вариант се оказа - навиват се до упор и се отвиват 4 оборота. Оказа се, че влияят много слабо на "вървежа". Имат предимно влияние на изгорелите газове при празен ход. И на 4 и на 5 и на 6 оборота отвъртяни честно казано не виждам особена разлика.

Така че съм пак в изходна позиция. Оказа се, че май проблемът не е в тях :arrow:

Сега разследвам вариант за проблем с вакууми...

Моля те колега - ако си карал кола със същия двигател, може ли да ми кажещ къде мога да я намеря, за да направя сравнения, понеже с София знам само за една друга като моята :wink:

#33 tinchomtv

млад шофьор

• Потребител
  • 59 Мнения:

Публикувано 08 January 2007 - 06:55 PM

кофти ми е 4е немога да ти помогна :arrow: :wink: :?:
не сам се занимавал с коли

#34 tinchomtv

млад шофьор

• Потребител
  • 59 Мнения:

Публикувано 08 January 2007 - 06:58 PM

кофти ми е 4е немога да ти помогна :arrow: :wink: :?:
не сам се занимавал коли
на скоро по4нах покрай един авер но зна4ително по лесно в сравнение с моторите
желая ти успех

Tuning.bg

ЗА РЕКЛАМА:
-----------------------
Mtel: 0889090066

Persy

Можете да разпространявате съдържанието на този сайт свободно, като задължително посочите линк към Тuning.BG като източник. Трябва да укажете лиценза, който ползваме и да позволите и на друг да ползва съдържанието при същите условия.