IPB Style© Fisana

Форум на Tuning.bg

За или Против автоматичните скорости

• Не можете да пишете в тази тема
551 отговора на тази тема

#1 3dfx

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,831 Мнения:

Публикувано 17 June 2004 - 05:03 PM

От чиста любов към статистиката реших да пусна една анкета, да видим какво ще излезе, тъй като в темата "Как спирате" има какви ли не мнения, защитаващи автоматиците (нещо напълно неразбираемо за мен)... Та - споделете си мнението по въпроса...

#2 Guest_skyline_*

• Гости

Публикувано 17 June 2004 - 05:43 PM

пиши за какво каране ще ползваш въпросния ДЖУГАН :roll: щото ако е за градско охоо вервай как няма да предпочета автоматик-а :oops:

#3 3dfx

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,831 Мнения:

Публикувано 17 June 2004 - 05:55 PM

Абе джугана е фиктивен, за съжаление... Щях доста да се кефя ако имах кола за трошене... макар че като се замисля вече потроших едно Рено 5, та може би стига... а иначе част от условието на анкетата е, че за джугана не може да се намери автоматик :roll:

#4 USD

спазва правилата

• Потребител
  • 224 Мнения:

Публикувано 17 June 2004 - 05:56 PM

Ами тя анкетата е обречена :oops: Просто сме малко хората с автоматици.

Иначе има един принцип, че ако караш такова нещо 1-2 месеца, после не могат с топ да те преместят на кола "с ръчки" хехе

То си зависи де... аз на състезания не ходя и карам основно в града. А сега кажи ми, как да не искам автоматик? :roll:

Обаче много мразя обобщения от типа "автоматиците - за инвалиди", "нямам контрол над колата", "автоматиците за нищо не стават" и т.н.

Абе, мир да има :oops: Всеки кара каквото иска и :drunk: мир да има :oops:

#5 3dfx

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,831 Мнения:

Публикувано 17 June 2004 - 06:03 PM

Иначе има един принцип, че ако караш такова нещо 1-2 месеца, после не могат с топ да те преместят на кола "с ръчки" хехе

Виж това трябва да се пробва, признавам че не съм карал автоматик...

А иначе имам един въпрос към тебе, беше писал че досега всичките ти коли са били автоматици - като се качиш на кола с ръчни скорост трудно ли ти е да я караш...

Ако е така - много кофти, защото човек тряа да може да кара 'сичко :roll:

#6 alpine

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,143 Мнения:

Публикувано 17 June 2004 - 06:34 PM

днес карах слените коли автоматик:Вектра 98" 2.5 V6,вектра 91" 2.0л,2бр. Опел Фронтера 2.8л,Опел омега 3.0л/диамант/ ВСИЧКИТЕ автоматици.Вървят сносно.мога да кажа че си е много ГОТИНО автоматика.
Единствените минуси са че: по трудно се правят простотии с него,и май харчи повече...СУПЕР удобно е...просто тея РЪЧКИ омръзват понякога.от Люлин до Цум като те хване червената вълна на всеки светофар...1,2...гадничко е.

П.С. колата която покарвам пак е автоматик и не се оплаквам. :roll:

#7 USD

спазва правилата

• Потребител
  • 224 Мнения:

Публикувано 17 June 2004 - 07:19 PM

А иначе имам един въпрос към тебе, беше писал че досега всичките ти коли са били автоматици - като се качиш на кола с ръчни скорост трудно ли ти е да я караш...

Е тука вече ме хвана хехе

Не съм карал кола с ръчни скорости от 2-3 години... направо не ми се мисли какво ще стане, ако седна сега на такава :roll:

#8 alpine

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,143 Мнения:

Публикувано 17 June 2004 - 07:48 PM

абе неможеш да забравиш...научиш ли се веднъж,изградиш ли си навика няма проблеми...все едно да забравиш как се кара колело :roll:

#9 Guest_skyline_*

• Гости

Публикувано 17 June 2004 - 08:08 PM

Единствените минуси са че: по трудно се правят простотии с него,и май харчи повече...

Да харчи повече, иска повече масло, ремонта му е скъп, но въпреки това е удобно за каране,а това дали е по-бавна системата имаше едно време спор тук дали е бавна докато "завърти" цялата "система" или е по-барза защото не се получава кой знае какво "пилене" на гуми, предполагам не всички гонят "победи" на пътя :roll:

#10 USD

спазва правилата

• Потребител
  • 224 Мнения:

Публикувано 17 June 2004 - 08:58 PM

Ами не знам дали с автоматик старта е по-бавен или не... Май ще трябва да се пробвам с някой от моята категория, за да знам със сигурност :oops: Ама не ми е много в кръвта да тегля ластици хехе

Е, имаше тука по светофарите около Арена малко екшън. Нали колата изглежда голяма и бърза като валяк и отзад нищо не пише, та няколко БМВ-та, кадета и голфове ме пробваха... ама останаха яко разочаровани :roll:

Обаче ми е ясно, все пак, че не ги отвях заради автоматика, а заради двигателя :oops:

#11 dido

професионален шофьор

• Потребител
  • 3,997 Мнения:

Публикувано 17 June 2004 - 10:33 PM

Ми аз не бях карал автоматик за по-дълго време, обаче вече имам впечатления и мога да ги споделя... За градско каране е перфектен откъм удобство - голям рахат си е, само газ и спирачка. Разхода не е съществено по-голям (понтиака харчи към 11-12), но все пак си има разлика. За динамиката - в гз е... на старта тръгва от 1000 оборота и трябва да го чакам половин час, че да стигне 3500-4000 и да те залепи за облегалката... Това става чак при около 40 м/ч, а при около 50 сменя на втора и пак се забавя. Дотогава с която и да е кола с ръчни скорости ше съм го отвял на 400м. Има и друга особеност, не знам дали е предимство или недостатък - когато пуснеш газта, все едно освобождава от скорост - оборотите си падат до към 1000 и ако има надолнище, ускорява. Неприятно е, понеже така винаги трябва да натискаш спирачките по баири, за да си в рамките на speed limita. Абе липсва си ми твърдата връзка двигател-колела, с тва хидродинамично незнамсикво ми е едно такова... Пък и на мен си ми е тръпка да я ръчкам колата, може и затва да не ми харесва толкова автоматика :roll:.. Знам само, че ако тоя понтиак беше с ръчни скорости, щеше да върви като ненормален :oops: . Така че той автоматика затова си е опция - ако искаш айляшко каране, купи си автоматик, ако искаш по-директна връзка с колата - купи си ръчка. Та такива работи си мисля аз... :bduh:
<p>Публикувано изображение</p>

#12 Nism0

спазва правилата

• Потребител
  • 230 Мнения:

Публикувано 18 June 2004 - 11:31 AM

Опираме си до въпроса "Аджеба колите за транспорт от точка до точка ли са правени, или някой пърформънс любител да си начеше крастата???"
и понеже вероятно истината е по средата, се очаква някои да предпочитат едното, други - другото.... аве мене ако питате и за градско и за междуградско и за драг и за дрифт и за сичко в крайна сметка истината е Механична.

бтв чух за някъф пич, дето бил с автоматик и му се скапал стартера... няма палене... нали тва ако беше на дедата на ладичката дося да сме дали хиляди за стартери, не е ли си да слезеш да побутнеш малко...
Има си дума 'шофьор', има си дума 'пилот'. Двете не са задължително неразривно свързани.

tuning.bg ТЪП Post Team, 200+ и все тъпи...

#13 Monisko

професионален шофьор

• Потребител
  • 986 Мнения:

Публикувано 18 June 2004 - 11:43 AM

бтв чух за някъф пич, дето бил с автоматик и му се скапал стартера... няма палене... нали тва ако беше на дедата на ладичката дося да сме дали хиляди за стартери, не е ли си да слезеш да побутнеш малко...

ми то и атоматика може да запали с бутане..

#14 Nism0

спазва правилата

• Потребител
  • 230 Мнения:

Публикувано 18 June 2004 - 12:25 PM

когато пуснеш газта, все едно освобождава от скорост - оборотите си падат до към 1000 и ако има надолнище, ускорява.

аз понеже съм яко прост ше ви остаа да се разберете =)))

иначе -> явно не само аз съм яко прост, щото оня е дал 400$ за towing and service
Има си дума 'шофьор', има си дума 'пилот'. Двете не са задължително неразривно свързани.

tuning.bg ТЪП Post Team, 200+ и все тъпи...

#15 Pesho_M

нов шофьор

• Потребител
  • 32 Мнения:

Публикувано 18 June 2004 - 03:09 PM

Лично за мен Ръчни скорости е единствения вариянт ама не защото автоматичните са лоши ами просто много обичам да карам а по хубаво от добра кола с ръчни скорости няма ако е до удовоствие - дори не за състезания - мен ако питате те са го измислили кое е наи добре - наи новите Аудита и БМВета и Мерцедеси а Америка ги продават със скорости дето се сменят от Волана като на F1. Това е наи доброто.
Vuv momneta karam kolelo ama imam golemi planove za nqkoe Chevy.
Inache karam ot vreme na vreme Opel Astra i mnogo i se kefq.

Tuning.bg

ЗА РЕКЛАМА:
-----------------------
Mtel: 0889090066

Persy

Можете да разпространявате съдържанието на този сайт свободно, като задължително посочите линк към Тuning.BG като източник. Трябва да укажете лиценза, който ползваме и да позволите и на друг да ползва съдържанието при същите условия.