IPB Style© Fisana

Форум на Tuning.bg

Критерии за оценяване в категория "Оптичен тунинг"

• Не можете да пишете в тази тема
27 отговора на тази тема

#1 Guest__*

• Гости

Публикувано 16 January 2007 - 05:20 PM

Това са критериите, по които ще се оценява в клас "Оптичен тунинг".

Вижте прикрепения файл.

#2 ohrix

Urban Performance Garage

• Потребител
  • 2,225 Мнения:

Публикувано 17 January 2007 - 05:46 PM

никой да не си играе да раздува калници че ще останете недооценени
:beer:
<p>trackstar.bg</p>

#3 netsurfer

Italian Car Fan

• Потребител
  • 3,285 Мнения:

Публикувано 17 January 2007 - 05:49 PM

8. Други елементи ??
.:House Music:.
Авто обяви l avtorentacar

#4 ohrix

Urban Performance Garage

• Потребител
  • 2,225 Мнения:

Публикувано 17 January 2007 - 05:56 PM

<p>trackstar.bg</p>

#5 ShoxXx

RC Тунерче

• Потребител
  • 947 Мнения:

Публикувано 17 January 2007 - 06:05 PM

При оценяването на Италфест 2006 помня, понеже аз правих съдийските листове, че пак имаше точкова система от 1 до 10 за броня, джанти, фарове и т.н. примерно, но за отделните елементи имаше няколко празни неда на които да се напише самия елемент и да се дадат точки за него. Примерно капачка на резервоара, затъмняване на стъклата и т.н.
Но за мен раздувките на калниците са важни толкова, колкото брони, спойлери и прагове и не би трябвало да са в графа други елементи.
RC

#6 MaXo

българче

• Драг състезател
  • 7,591 Мнения:

Публикувано 17 January 2007 - 06:31 PM

А дали прочете, че има "други елементи" + "Общи впечатления екстериор".... в общи впечатления също биха се отразили в оценката.... ако са добре направени ... ама, ако дойде някой със сток окачването .. демек високо ... с раздучки .. обаче с 14ки джанти и раздувките седят малко като ушите на Чибурашка ... нали не мислиш, че трябва да се отрази като добра преработка. ;) Демек и да има раздувки ... ако не седят добре ... не мисля, че трябва да се получават точки за тях.... ако седят добре .... "други елементи" + "общи впечатления"! :ok:

#7 ShoxXx

RC Тунерче

• Потребител
  • 947 Мнения:

Публикувано 17 January 2007 - 06:39 PM

Аз ще съм със сток окачване...
Но според мен ще е по правилно по преценка на съдийте всеки допълнителен елемент, който не е описан да се дописва на ръка и да се оценява пак от 1-5.
Сиреч ако няма раздувки - няма раздувки и нищо не се пише.
Ако има раздувки се допълва на един ред раздувки и съответно в зависимост от раздувките се пише 1,2...5 и така.
RC

#8 MaXo

българче

• Драг състезател
  • 7,591 Мнения:

Публикувано 17 January 2007 - 06:46 PM

А ако има антенка тип акула с лампичка отгоре? :beer: Брат ми казах ти, че други елементи и общите впечатления според мен ще са решаващи за крайния резултат....

#9 Guest_showcarspecials_*

• Гости

Публикувано 18 January 2007 - 11:19 AM

.. други елементи и общите впечатления според мен ще са решаващи за крайния резултат....

:oops: ...при положение че промените по окачването са решаващ фактор за добрата визия,защо няма графа окачване?тунинг-кола без окачване :flipoff:

#10 ShoxXx

RC Тунерче

• Потребител
  • 947 Мнения:

Публикувано 18 January 2007 - 01:05 PM

Поради редица причини. Замисли се сам!
Като резнеш пружините и колата пада, ама като изръсиш 1000+ пари за хубаво окачване пак ще падне ниско. И сега остава съдийте да се завират под колите и да гледат кое какво е.
Окачването е логично да спада към цялостната визия на автомобила. :flipoff:
RC

#11 MaXo

българче

• Драг състезател
  • 7,591 Мнения:

Публикувано 18 January 2007 - 01:12 PM

ShoxXx мерси... :flipoff: просто голями спорове ще паднат, ако и окачването почне да се оценява ... иначе то в голяма степен допринася за визията на колата и ще се отрази пак при други елеметни и общите впечатления!!!

#12 ENZO

il Padrino

• Потребител
  • 717 Мнения:

Публикувано 20 January 2007 - 02:22 PM

:shock:

пробвай да си раздуеш вратите може да те оценят :shock: а ако имаш сини лампички по колата сигурно ще влезеш в тройката, ама на селския тунинг. :shock:
Публикувано изображение

#13 C20LET

примерен шофьор

• Потребител
  • 365 Мнения:

Публикувано 26 January 2007 - 09:14 AM

Колеги, мисля че тази точкова система не е най-добрата :lol: :D
Не е правилно да се набляга на оценката на отделните детайли, като всеки за себе си носи точки за крайното класиране, което представлява един МЕХАНИЧЕН СБОР от тях, съдиите трябва да имат повече свобода при оценката и решаващо да е КРАЙНОТО ОБЩО ВПЕЧАТЛЕНИЕ ОТ АВТОМОБИЛА :wink: , което в така представената схема за оценка е само една от многото точки :) .
Трябва да се даде в оценката приоритет на творческата преработка на автомобила, оригиналните идеи и проявения вкус при съчетаването на отделните елементи, а не на механичния сбор от отделни оценки, защото всички описани елементи сами по себе си може да са много добри а комбинацията им да представлява една безвкусица и карикатура :) .
Това е все едно на турнир по културизъм да оценяват кандидатите, като механичен сбор от отделни оценки на бицепс, гръб, гърди, коремна преса, бедра, прасци и т.н. и в резултат победителя да е някой който има всичко друго добро но краката му са като пръчки :) , как мислите че ще седи един такъв шампион :) :D :wink:
АКО СИ ИДИОТ, ТО Е ЗА ДЪЛГО, АКО НЕ И ЗА ЦЯЛ ЖИВОТ !!!!

#14 MaXo

българче

• Драг състезател
  • 7,591 Мнения:

Публикувано 26 January 2007 - 09:57 AM

Трябва да се даде в оценката приоритет на творческата преработка на автомобила, оригиналните идеи и проявения вкус при съчетаването на отделните елементи, а не на механичния сбор от отделни оценки, защото всички описани елементи сами по себе си може да са много добри а комбинацията им да представлява една безвкусица и карикатура :wink: .

Тя бронята може да е страхотна, но ако седи като подарена ... демек не е за тази кола ... съответно ще получи по-малко точки!!!Това ще го обясним на всеки от журито.

#15 Guest__*

• Гости

Публикувано 26 January 2007 - 04:41 PM

Именно. Ако отделните елементи стоят зле ще получат само по 1 точка (все пак заради усилията :D ) и крайния резултат ще бъде много нисък. Както каза и Максо ще има една среща с представителите на журито, където ще се коментират именно тези неща :oops:

Tuning.bg

ЗА РЕКЛАМА:
-----------------------
Mtel: 0889090066

Persy

Можете да разпространявате съдържанието на този сайт свободно, като задължително посочите линк към Тuning.BG като източник. Трябва да укажете лиценза, който ползваме и да позволите и на друг да ползва съдържанието при същите условия.