IPB Style© Fisana

Форум на Tuning.bg

Самолетът с българските медици лети към София

• Не можете да пишете в тази тема
44 отговора на тази тема

#1 rbk

млад шофьор

• Потребител
  • 71 Мнения:

Публикувано 24 July 2007 - 06:35 AM

Българските медици летят към София с президентския самолет на Френската република и към 9,45 ч. трябва да пристигнат.

Новината беше потвърдена от канцеларията на президента Георги Първанов със специална декларация в 7,40 ч.:

"Драматичният случай с невинно осъдените български граждани е към своя край. Само часове ни делят от тяхното завръщане на родна земя. Президентът на Републиката изразява своето дълбоко задоволство и удовлетворение от успешната и дългоочаквана от цялото българско общество развръзка," се казва в съобщението.

"Същевременно оставаме съпричастни към другата трагедия - тази на болните либийски деца и техните семейства", подчертава държавният глава.

Президентът Първанов благодари "на всички наши партньори и приятели, на държавни и правителствени ръководители, на неправителствени организации и на цялото българско общество за проявената от тях солидарност и подкрепа".

Българският държавен глава оценява високо активната роля на европейските ни партньори и лично на президента Никола Саркози, председателя на Европейската комисия Жозе Мануел Барозо, комисаря на ЕС Бенито Фереро-Валднер. Георги Първанов благодари за личната ангажираност на г-жа Сесилия Саркози.

В същото време Агенция Франс прес предаде изявление на Елисейския дворец:

"Самолетът на Френската република току-що излетя от Либия за София. На борда пътуват петте български медицински сестри и палестински лекар, г-жа Сесилия Саркози, г-жа Бенита Фереро-Валднер и г-н Клод Геан".

"Петнайсетина минути по-рано съобщение с неясен източник, че самолетът вече лети към София предизвика голяма радост сред роднини на осъдените на доживотен затвор в Либия български медицински сестри, които ги чакат на софийското летище цяла нощ с надежда, че ще се върнат в България, предава постоянно БНР тази сутрин.

Световните агенции цитират либийски източник, близък до преговорите, който заявил, че българските медици са напуснали Либия след постигнато споразумение за медицинска помощ от страна на Европейския съюз и възстановяване на политическите връзки.

Сред чакащите на летището близки и журналисти неофициално беше разпространена информация, че е подготвен указ на българския президент, с който завърналите се, осъдени на доживотен затвор в Либия, ще бъдат помилвани. Първанов щял да подпише указа до няколко часа.

Българските медицински сестри ще бъдат настанени заедно с близките си в резиденция "Бояна".

Медиците щели да останат там няколко дни, като през това време лекари от ВМА ще им правят медицински изследвания.

Цяла нощ се очакваше българите и палестинецът трябва да заминат всеки момент от Триполи за София.

Роднини и журналисти , които са прекарали нощта са на софийското летище, твърдят, че самолетът е трябвало да излети в три часа българско време.

Източник: netinfo.com

Най-накрая доживяхме до завръщането им. Аз не мога да повярвам още... До днес са прекарали общо 2755 дни в затворите в Либия. Но ето, че всичко свърши! :D

#2 MaDMaN

нов шофьор

• Потребител
  • 21 Мнения:

Публикувано 24 July 2007 - 06:48 AM

Крайно време беше ...

#3 justanother

маг. ел. инженер

• Потребител
  • 1,806 Мнения:

Публикувано 24 July 2007 - 07:00 AM

Тва трябваше да стане мноооого отдавна :lol:
Важното е, че вече е факт :D .... трудно за вярване но факт 8)
ПРОДАВАМ ПОЛИРАНИ 15ки : viewtopic.php?f=100&t=225961
КУПУВАМ 1 БРОЙ МЕТАЛНА 16ка (независимо от каква кола). За връзка на ЛС.
Публикувано изображение
Facebook sucks, they KNOW they suck, and they don't want to change how they suck.

#4 Sitneja

професионален шофьор

• Потребител
  • 509 Мнения:

Публикувано 24 July 2007 - 07:32 AM

Неска сутринта Гледам БТВ и не мога да повярвам, :D

#5 vesenceto

млад шофьор

• Потребител
  • 58 Мнения:

Публикувано 24 July 2007 - 07:50 AM

Най- накрая са в България:D))

Палестинския лекар каза "Аз съм във Велика България":)

#6 s1z3

професионален шофьор

• Потребител
  • 612 Мнения:

Публикувано 24 July 2007 - 08:15 AM

НАЙ-НАКРАЯ ДОБРЕ ДОШЛИ У ДОМА :D Незнам кой и как ги е освободил но БЛАГОДАРИМ :D 8) :lol: :lol: :D :D :D :D
Публикувано изображение

#7 MatriX_Fucked

професионален шофьор

• Потребител
  • 5,405 Мнения:

Публикувано 24 July 2007 - 08:40 AM

Ти лети летиии, детски спомен мил... :D хахахаха

Ем браво! Стана мнгоо добре със сестрите...Жалкото е, че не ги освободи собствената им държава, ами Френската...Но добре, че резултата е налице! 8) Добре дошли! :lol:
Публикувано изображение
Бог дава, КАТ взема!

#8 jelqzkov

професионален шофьор

• Потребител
  • 5,761 Мнения:

Публикувано 24 July 2007 - 09:05 AM

Благодарности към семейство Саркози.
http://www.opelclub-bg.net/forum - форум за истинските опел фенове

#9 SpeedSter

професионален шофьор

• Потребител
  • 597 Мнения:

Публикувано 24 July 2007 - 09:20 AM

А медиците, вместо да се радват на свободата си и да се опитат да се върнат в нормалния живот, казали, че ще съдят българската държава.
Вярно, че малко късно се сетиха наще да действат по-настоятелно и да търсят външна помощ. Можем само да благодарим на Франция.
Но пък те ако се връщат за "отмъщение" ... и за това ли имат сили...?
Странно ми прозвуча, като го чух сутринта 8)
Само мога да си представя какво са преживяли, но все ми звучи по-нормално да се отървеш от всички разправии и да се порадваш на живота си, а не да си търсиш нови :D Пътуват към дома си, ще видят близките си и ще могат да ги прегърнат след толкова години ... а за какво мислят...
П.П. Добре дошли все пак..

#10 jelqzkov

професионален шофьор

• Потребител
  • 5,761 Мнения:

Публикувано 24 July 2007 - 09:32 AM

А медиците, вместо да се радват на свободата си и да се опитат да се върнат в нормалния живот, казали, че ще съдят българската държава.
Вярно, че малко късно се сетиха наще да действат по-настоятелно и да търсят външна помощ. Можем само да благодарим на Франция.
Но пък те ако се връщат за "отмъщение" ... и за това ли имат сили...?
Странно ми прозвуча, като го чух сутринта 8)
Само мога да си представя какво са преживяли, но все ми звучи по-нормално да се отървеш от всички разправии и да се порадваш на живота си, а не да си търсиш нови :D Пътуват към дома си, ще видят близките си и ще могат да ги прегърнат след толкова години ... а за какво мислят...
П.П. Добре дошли все пак..

8 години мъчения и непрекъсната мисъл за последния ден в затвора. Днес ти казват смър, някой ти говор иза свобода... много гняв се събира. Това може би са прибързани изречения, с течение на времето всичко ще се изясни.

#11 skyline_18

нов шофьор

• Потребител
  • 43 Мнения:

Публикувано 24 July 2007 - 09:35 AM

Абе не сте ли се замисляли,че това е прекрасен начин да убиеш 400 души,да лежиш само 9 години и да си национален герой? Не съм Хейтър,ама само предполагам,че това би могло да бъде перфектното престъпление...Да използваш лошите условия в Либия,да изпълниш скъпа мокра поръчка за МУСАТ например,да вземеш кинтите и да получиш стара планина 1-ва степен :D Иначе и аз имам лепенка "Не сте сами"на стъклото....
PLAY GOLF,DON'T DRIVE IT!!!

#12 mrvip

примерен шофьор

• Потребител
  • 411 Мнения:

Публикувано 24 July 2007 - 09:40 AM

Абе не сте ли се замисляли,че това е прекрасен начин да убиеш 400 души,да лежиш само 9 години и да си национален герой? Не съм Хейтър,ама само предполагам,че това би могло да бъде перфектното престъпление...Да използваш лошите условия в Либия,да изпълниш скъпа мокра поръчка за МУСАТ например,да вземеш кинтите и да получиш стара планина 1-ва степен :D Иначе и аз имам лепенка "Не сте сами"на стъклото....

Като ги развиваш тия конспиративни теории, поне да знаеше МОСАД как се пише...

#13 MatriX_Fucked

професионален шофьор

• Потребител
  • 5,405 Мнения:

Публикувано 24 July 2007 - 09:40 AM

МУСАТ :D 8) :lol: ... Батеее и ти си толкова навътре в Русия, ама и идея си нямаш да ти кажа! Ту Ра Ду Дам!
Публикувано изображение
Бог дава, КАТ взема!

#14 jelqzkov

професионален шофьор

• Потребител
  • 5,761 Мнения:

Публикувано 24 July 2007 - 09:41 AM

Спри криминалните филми, само тва ще ти кажа.

Иначе, понеже майката на един колега също е била там и нещата които ми разказа за Либия, ми стана ясно че просто нашите сестри и палестинския лекар са закъснели. Иначе вината за 400-те живота на дечицата има главно Либия, просто бяха решили да си измият ръцете с нашите сестри.

#15 s1z3

професионален шофьор

• Потребител
  • 612 Мнения:

Публикувано 24 July 2007 - 10:04 AM

Бате от къде го измисли тоя филм,очаквах накрая да пише кой е написал субтитрите :roll: Нашите са невинни не ми се слушат глупости,дай тебе ще те затворя в затвора 9 годинки да видиш колко са малко зад решетките.Не говори глупости молим ти се :)
Публикувано изображение

Tuning.bg

ЗА РЕКЛАМА:
-----------------------
Mtel: 0889090066

Persy

Можете да разпространявате съдържанието на този сайт свободно, като задължително посочите линк към Тuning.BG като източник. Трябва да укажете лиценза, който ползваме и да позволите и на друг да ползва съдържанието при същите условия.