IPB Style© Fisana

Форум на Tuning.bg

Въпрос за автоматични скорости

• Не можете да пишете в тази тема
18 отговора на тази тема

#1 edin

Без стаж

• Потребител
  • 6 Мнения:

Публикувано 29 August 2007 - 05:26 AM

Зравейте колеги:)
Моля хора които карат коли автоматик да споделят мнение коя автоматична скоростна кутия е най-добра при двигател 1.6 около 115-125 коня.
4-степенен чист автоматик
5-степенен+ръчно превключване
6-степенен+ръчно превключване
Не ме интересува толкова като икономичност, а като пъргавина на колата (Пример-карате зад ТИР с 80, тръгвате да изпреварвате :) )
Предварително благодаря за обективните мнения :D

#2 Baki

примерен шофьор

• Потребител
  • 317 Мнения:

Публикувано 29 August 2007 - 05:50 AM

Кажи все пак и за какъв модел кола става дума, защото има доста разлика между автоматик и автоматик, но от това което чувам DSG на WV е най-добре.

#3 edin

Без стаж

• Потребител
  • 6 Мнения:

Публикувано 29 August 2007 - 05:56 AM

Кажи все пак и за какъв модел кола става дума, защото има доста разлика между автоматик и автоматик, но от това което чувам DSG на WV е най-добре.

Да и аз така чувам, но DSG-то е бая пари. Става въпрос за кола от клас C. Двигателя и конете съм посочил. Ако има хора тук които карат коли автоматаци тип чист или от новите типтроник ще бъде полезно да споделят впечатления :)

#4 Baki

примерен шофьор

• Потребител
  • 317 Мнения:

Публикувано 29 August 2007 - 06:27 AM

Еми за сравнение трудно мога да кажа, аз карам колт със 6-степенен механичен автоматик, за други коли не мога да говоря. Не е лош като ускорение, сменя бързо, в града си го карам на пълен автоматик и е много удобно. За извън града карам на ръчна смяна, защото при изпреварване когато подам рязко газ кикбека малко се замисля и тогава сваля предавка, а на ръчен режим си връщам когато си искам. Единственото което ми липсва е че няма опция за смяна на предавките от волана както на ситроен и фолксваген.

#5 mario72

професионален шофьор

• Потребител
  • 977 Мнения:

Публикувано 29 August 2007 - 08:48 AM

Според мен 5 степена + рачно превклучване е наи добре! :)

#6 djvisage

спазва правилата

• Потребител
  • 234 Мнения:

Публикувано 29 August 2007 - 09:22 AM

А според мен 6 - степената е наи добра.
Значи да ви кажа аз не съм карал автоматик и незнам какво е ама не съм чувал много добри отзиви за нея,смисъл че с автомати ка гори повече а и ускорението да колкото знам е по слабо.
The power is nothing without control!!!

#7 Z3nD3r

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,592 Мнения:

Публикувано 29 August 2007 - 10:25 AM

Според мен мотора не е чак толкова силен за 6-степенна-та и ще ги реди яко , или 4 или 5 най добре 5 степенна типтроник

#8 Extasyto

професионален шофьор

• Потребител
  • 2,948 Мнения:

Публикувано 29 August 2007 - 03:29 PM

А според мен 6 - степената е наи добра.
Значи да ви кажа аз не съм карал автоматик и незнам какво е ама не съм чувал много добри отзиви за нея,смисъл че с автомати ка гори повече а и ускорението да колкото знам е по слабо.

Щом не си карал автоматик ходи напрао да пишеш в темата "За и против автомотичните скорости".

#9 SteelDragon

спазва правилата

• Потребител
  • 218 Мнения:

Публикувано 29 August 2007 - 03:41 PM

Баща ми кара нисан примера типтроник. Много е дразнещо в началото липсата на "достатъчен" коннтрол върху колата, но се свиква. За града е рай. За навън - по-добре ръчно да се сменя. Не бих си взел чист автоматик. По-бавно набира, по-бавно отговаря двигателя... абе за жени е.

#10 netsurfer

Italian Car Fan

• Потребител
  • 3,285 Мнения:

Публикувано 29 August 2007 - 04:31 PM

мойта е 4 + ръчно като имам overdrive на 4-та,
тръгването е доста мудно с автомат и бензинов двигател, това е единстрвеното лошо нещо ...
една приятелка има мини one автомат и 1,6 90коня и върви прилично, а една друга nissan micra 1,4 незнам колко коня е, ама няма ръчен режим иначе на старта тръгва наравно с мойта до към 40 -50 км/ч :)
.:House Music:.
Авто обяви l avtorentacar

#11 ultralamer

професионален шофьор

• Потребител
  • 651 Мнения:

Публикувано 29 August 2007 - 08:32 PM

Да не би да си решил да си купуаш c'eed? Не знам колко е добър техният автоматик. Защо не я покараш малко и тогава да решиш?

#12 cheeky_boy

професионален шофьор

• Потребител
  • 958 Мнения:

Публикувано 29 August 2007 - 09:55 PM

Зна4им според мен уптималното ре6ение е 5 степенния, 6-те са ако иска6 да ти гори по малко на далаг пат но мисля 4е при ускорение 6те е по бажно за6тото 6те са по каси. От 4 степения полза няма усвен 4е е по евтин, но това са си остаряли технологии. Относно киа техните автоматизти са доста добри не се усе6та как превклу4ва ваоб6те.

#13 APEXi

професионален шофьор

• Потребител
  • 2,755 Мнения:

Публикувано 30 August 2007 - 09:23 AM

Карал съм Хонда Акорд 2.0 155кс. и мога да кажа че като си карал преди това само ръчка в това като се качиш и се прераждаш :? За мудност не може да си говорим- на старт с кола 150 коня от този клас изостава с няма и кола 8) а нагоре наваксва с светкавичното си превключване. А да си караш на типтроник е просто уникално приятно с леко бутване на лоста и вече си готов :D Дори когато е на автоматик и при изправарване само натискаш педала на газта веднага сваля 1-2 предавки (зависи до колко натискаш педала) и без никакви проблеми си изпреварва даже по-добре от ръчката :D
Другият автоматик на Рав4 2.0 150кс. пак е удобен и за градско и за извънградско.
Ако те мързи да превключваш зимай си автоматика с 5 скрости, за предпочитане типтроник. Аз мисля следващата кола да е автоматик а защо не и DSG ;)
Публикувано изображение

#14 The Reaver

примерен шофьор

• Потребител
  • 300 Мнения:

Публикувано 30 August 2007 - 03:35 PM

Според мен мотора не е чак толкова силен за 6-степенна-та и ще ги реди яко , или 4 или 5 най добре 5 степенна типтроник

Повечето предавки значат че в по-голям диапазон от скорост можеш да ползваш максималното ускорение/мощност на двигателя, та как не пасва това със по-слабите двигатели? (не се мъча да задам реторичен въпрос, просто ми е интересно)

#15 edin

Без стаж

• Потребител
  • 6 Мнения:

Публикувано 31 August 2007 - 05:40 AM

Да не би да си решил да си купуаш c'eed? Не знам колко е добър техният автоматик. Защо не я покараш малко и тогава да решиш?

Няма никъде тестова кола автоматик :roll:

Tuning.bg

ЗА РЕКЛАМА:
-----------------------
Mtel: 0889090066

Persy

Можете да разпространявате съдържанието на този сайт свободно, като задължително посочите линк към Тuning.BG като източник. Трябва да укажете лиценза, който ползваме и да позволите и на друг да ползва съдържанието при същите условия.