IPB Style© Fisana

Форум на Tuning.bg

Към съдържанието

Една инициатива - превод на книгата "Maximum Boost"

• Не можете да пишете в тази тема
235 отговора на тази тема

#16 SPEEDDDDDD

Фордаджия

• Потребител
  • 1,519 Мнения:

Публикувано 15 September 2007 - 08:32 AM

Значи дотук хората дето изявиха желание са следните :

Vankoto

justanother

Sitneja

cholich

Sparco

Ако естествено всички са сериозни ...

ще сложа и себе си в това число на преводачите :lol:
и ще обработвам текстовете в PDF Файлове ...

Нека и още хора да се включат да станеме поне двайсетина :x
Продажба ,монтаж на климатици ,Л.с.:) Колеги включете се в инициативата >>>> viewtopic.php?t=69364
Ръгам на пета и къртим павета !!!
COSWORTH ФЕН !!!

#17 cholich

опитен шофьор

• Потребител
  • 146 Мнения:

Публикувано 15 September 2007 - 09:24 AM

Аз ще се включа след 20.09, защото тогава ми е държавният изпит :lol:
няма подпис

#18 SteelDragon

спазва правилата

• Потребител
  • 218 Мнения:

Публикувано 17 September 2007 - 06:01 PM

Това е карето на първа страница , за безопасността. Е не хора ще се гръмна! Тез американци и технитеп редупреждения! То народа е казал - "Който е тъп - сам пада в него!" Беше ми интересно да го преведа тва, а предполагам и вас ще ви е интесерно и забавно да го прочетете! По-нататък ще преведа и нещо по същество!

Внимание - важано за безопасността ВИ!
Информацията в тази книга е съвкупност от инжинерни принципи при дизайна/проектирането и конструирането на турбочарджнати системи и тяхната употреба при МПС, придружена с примери и инструкции, които ние смятаме за правилни/верни. Все пак, примерите, инструкцжиите и другата информация са само с разяснителна цел и би следвало да се ползват във всеки отделен случай само от хора с богат опит при поправката и модифицирането да автомобили и които самостоятелно могат да преценят конфретната модификация или аксесоар. Монтирането на аксесоар или модифицирането на автомобил, описани в тази книга могат да направят автомобила НЕбезопасен за употреба в определени условия/ситуации.

Не използвайте тази книга, ако не сте запознат с основните техники зап оправка на автомобил и с оснвоните правила за безопасност на работното място и работа с инстументи. Тази книга не е и не може да бъде заместител на пълната и съвременна информация от производителя на колата или от дистрибутора на резервни части (aftermarket supplier), или на добрата подготовка и обучение като автомобилен техник. Моля имайте предвид че не е възможно да предвидим всички условия при които се модифицира автомобила и всички опасности и ситуации, които могат да възникнат от това. Произодителят на автомобила и дистрибутора на резервни части и допълнителни аксесоари (aftermarket supplier), ще продължават да издават нова и допълнена сервизна информация и подобрени части (parts retrofits) и след редакционното приключване на книгата. Някои от тях ще могат да се използват съгласно процедурите описани в тази книга. Съжаляваме че няма да можем да предоставяме ъпдейти/ обновявания на информация на купувачите на тази книга.

Целта и усилията ни са били да осигурим достоверността на информацията в тази книга. Моля, имайте предвид, че огромното количество и сложността на информацията в книгата, не можем да гарантираме точността или цялостта и!

Поради това, авторът и издателят на тази книга не правят гаранции че информацията в книгата е без грешки, или че ще покрие нуждите на всяко отделно приложение. Авторът и издателят се отричат от всякакви гаранции, за всеки отделен случай, дори да са ги заявили в книгата. Авторът и издателят отричат всякаква отговорност за преки, посредствени, инцидентни или последващи вреди, които могат на проитекат от употребата на примерите, инструкциите или информацията в тази книга. В никакъв случай, отговорността им не може да надхвърля стойността на тази книга!

Вашето благоразумие и добра преценка са най-важни за успешна и безопасна работа по автомобила. прочитайте цялата процедура преди да я започнете. Преценете колко концентрирани се чувствате, дали състоянитето на вашият автомобил или нивото на техническите ви умения и разбирането ви на писмен текст, не биха могли да допринесат за инцидент, който да повреди автомобила ви, да ви прицини нараняване или да извършите небезопасна модификация. Ако се съмнявате в каквото и да било от изброеното, оставето това да се извърши в оторизиран сервиз.

Тази книга е предназначена само за хора с опит в поправката на автомобили и които търсят специализирана информация за турбочарджнати системи. Тя не е за хора които търсят основна информация за поправката на автомобил.

Преди да работите по автомобила си, прочетете Предупрежденията които се намират по корицата и всички предупреждения по текста в самата процедура! Всеки път преди да работите, прегледайте отново предупрежденията!!!!

Е не хора ще се гръмна! Тез американци и технитеп редупреждения! То народа е казал - "Който е тъп - сам пада в него!" Беше ми интересно да го преведа тва, а предполагам и вас ще ви е интесерно и забавно да го прочетете!

#19 Sparco

примерен шофьор

• Потребител
  • 447 Мнения:

Публикувано 17 September 2007 - 07:15 PM

Днес хвърлих един поглед на изданието.Написано е много ясно,подробно,точно и разбираемо.Дори и човек с по-ниско ниво на английския ще се справи с превода.Тия дни ще превена 3-4 страници :arrow:
Публикувано изображение
it's incredible-Adrenaline.Feel the transmission on my right hand.Steering wheel on my left.Both feets on the pedals.
Shift and Shift and Shift..reast of the world is blured.
You cross the finish line and you going 100 mph...look back and know that you cross first..there is nothing better

#20 SPEEDDDDDD

Фордаджия

• Потребител
  • 1,519 Мнения:

Публикувано 18 September 2007 - 08:40 AM

Вече почнахме :wink:

SteelDragon започва с 1 и 2 стр давидим кой ще свърши с 240 :lol:

Sparco значи ти ще преведеш 3 - 4

Понеже и аз обещах , че ще се включа 5 , 6 , 7 са замен :wink:
Може да се забавя няколко дена но вие ги считайте за преведени :arrow:

Айде нека следващият да пване 8 - 9 стр :lol:

Поздрави
Продажба ,монтаж на климатици ,Л.с.:) Колеги включете се в инициативата >>>> viewtopic.php?t=69364
COSWORTH ФЕН !!!

#21 Sitneja

професионален шофьор

• Потребител
  • 509 Мнения:

Публикувано 18 September 2007 - 10:14 AM

Айде аз почвам 8-9... :arrow:
http://vtuning-bg.net/ Единственния Български Форум посветен на Виртуал Тунинг изкуството.

#22 sa4y

нов шофьор

• Потребител
  • 17 Мнения:

Публикувано 19 September 2007 - 09:56 PM

пичове и аз бих се вклучил но нещо не ми отваря сяйта да си изтегля книгата :lol: ако някои може да помогне с удоволствия бих превл няколко странички

#23 SPEEDDDDDD

Фордаджия

• Потребител
  • 1,519 Мнения:

Публикувано 20 September 2007 - 05:38 AM

пичове и аз бих се вклучил но нещо не ми отваря сяйта да си изтегля книгата :roll: ако някои може да помогне с удоволствия бих превл няколко странички

Ами кажи си пощата на Л.С. и ще ти ги пратя ... :lol:

П.П. аз преведох вече пета страница :lol: нещо 6,7 ми се опъват :lol:
COSWORTH ФЕН !!!

#24 НиКо

професионален шофьор

• Потребител
  • 822 Мнения:

Публикувано 20 September 2007 - 07:29 AM

а преведените страници постепенно можеш ли да ги качиш някъде ...

Книгата е много поучителна :lol:
Публикувано изображение
От стойноста на всяка една част закупена от мен , независимо на каква стойност ще отделя по 3лв в сметка, която смятам да даря за благотворителност.Има много деца, които нямат нашите възможности.Ние не сме бедни!Нека бъдем благородни!

#25 Guest__*

• Гости

Публикувано 20 September 2007 - 07:43 AM

Хубава инициатива :lol:
Правя темата "Важна".

#26 justanother

маг. ел. инженер

• Потребител
  • 1,806 Мнения:

Публикувано 20 September 2007 - 07:48 AM

10-та и 11-та са за мен :lol:
ПРОДАВАМ ПОЛИРАНИ 15ки : viewtopic.php?f=100&t=225961
КУПУВАМ 1 БРОЙ МЕТАЛНА 16ка (независимо от каква кола). За връзка на ЛС.
Публикувано изображение
Facebook sucks, they KNOW they suck, and they don't want to change how they suck.

#27 justanother

маг. ел. инженер

• Потребител
  • 1,806 Мнения:

Публикувано 20 September 2007 - 08:34 AM

Понеже аз съм си рус и не искам да има недоразумения да си попитам.

Под номера на страницата да разбирам номера на страницата или този според програмата ....

Предполагам номера на самата страница (този с червеното) ...

Благодаря предварително и никой дане ми пипа 10та и 11та :lol: мой са
ПРОДАВАМ ПОЛИРАНИ 15ки : viewtopic.php?f=100&t=225961
КУПУВАМ 1 БРОЙ МЕТАЛНА 16ка (независимо от каква кола). За връзка на ЛС.
Публикувано изображение
Facebook sucks, they KNOW they suck, and they don't want to change how they suck.

#28 Sitneja

професионален шофьор

• Потребител
  • 509 Мнения:

Публикувано 20 September 2007 - 08:58 AM

Аз съм готов с 8-ма ,след малко почвам 9-та.... :lol:
http://vtuning-bg.net/ Единственния Български Форум посветен на Виртуал Тунинг изкуството.

#29 Sitneja

професионален шофьор

• Потребител
  • 509 Мнения:

Публикувано 20 September 2007 - 10:40 AM

@justanother
-Аз също гледам коя е страницата в горния ляв ъгъл... :lol:

#30 SPEEDDDDDD

Фордаджия

• Потребител
  • 1,519 Мнения:

Публикувано 20 September 2007 - 10:44 AM

Хубава инициатива :lol:
Правя темата "Важна".

Мерси :lol:
COSWORTH ФЕН !!!

NEG

ЗА РЕКЛАМА:
-----------------------
Mtel: 0889090066
Vivacom: 0878690066
Globul: 0899669699

Persy

Можете да разпространявате съдържанието на този сайт свободно, като задължително посочите линк към Тuning.BG като източник. Трябва да укажете лиценза, който ползваме и да позволите и на друг да ползва съдържанието при същите условия.