IPB Style© Fisana

Форум на Tuning.bg

Към съдържанието

Ауди А4 модел 2002

• Заключена тема Тази тема е заключена
46 отговора на тази тема

#1 don_Kyci

опитен шофьор

• Потребител
  • 141 Мнения:

Публикувано 07 December 2007 - 07:08 PM

Здравейте колеги.
От много време не съм писал във форума, но сега дойде момента дядо коледа да донесе още едно возило в нашата фамилия. Значи бюджета е ограничен до 25 000лв, като трябва да е семейна кола.
Аз лично много съм харесал Ауди А4 модела който е след 2002година задължително дизел. Сега какво ме притеснява...
- автоматик или ръчна? (автоматика как е поддръжката)
- 1.9 или 2.5 дизел (лично аз бих се спрял на 1.9, като доказал се двигател, пък съм чувал за прословутия 2.5 дизел на ауди слаган преди...сега как е...пак такава кочина ли?? )
- какво стана с кекавото алуминиево окачване при ауди от предишните модели???? Точно това ме интересува много... държа поддръжката да не ми излиза през носа :lol:
ил
Ако имате други идеи за коли които да отговарят на критерийте налична сума и семейна дизелова кола...давайте

п.с. Не ми предлагайте да си купя нова кола на изплащане или нещо от сорта. На мнение съм че новата кола се обезценява твърде бързо в сравнение с 3-4-5 годишната. Също така държа(не на 100%) да е някоя от немските марки :wink:

:rules:
"Мдаа, секунда невнимание и цял живот ...умрял!!! "

#2 govedarov

опитен шофьор

• Потребител
  • 179 Мнения:

Публикувано 07 December 2007 - 07:41 PM

Ми според мен 25 000 лева за втора употреба кола си е чиста набутвация :rules: За 40 000 лв можеш да си купиш новата 318 i :wink:

Аудито е добро спор няма , аз бих избрал 2.5 TDI мотора :lol:

#3 jocata

професионален шофьор

• Потребител
  • 879 Мнения:

Публикувано 07 December 2007 - 08:22 PM

Здравейте колеги.
От много време не съм писал във форума, но сега дойде момента дядо коледа да донесе още едно возило в нашата фамилия. Значи бюджета е ограничен до 25 000лв, като трябва да е семейна кола.
Аз лично много съм харесал Ауди А4 модела който е след 2002година задължително дизел. Сега какво ме притеснява...
- 1.9 или 2.5 дизел (лично аз бих се спрял на 1.9, като доказал се двигател, пък съм чувал за прословутия 2.5 дизел на ауди слаган преди...сега как е...пак такава кочина ли?? )
- какво стана с кекавото алуминиево окачване при ауди от предишните модели???? Точно това ме интересува много... държа поддръжката да не ми излиза през носа :lol:
ил
Ако имате други идеи за коли които да отговарят на критерийте налична сума и семейна дизелова кола...давайте

п.с. Не ми предлагайте да си купя нова кола на изплащане или нещо от сорта. На мнение съм че новата кола се обезценява твърде бързо в сравнение с 3-4-5 годишната. Също така държа(не на 100%) да е някоя от немските марки :wink:

За тея пари надали ще намериш читаво ауди/мерцедес/бмв 2002 г. Виж 2001 г. бива. От посочените три премиум марки бих ти препоръчал Мерцедес Ц220 ЦДИ. Втора употреба не те съветвам автоматик - много е удобно наистина, новите автомати са по-добри от ръчните, но и с по-кратък живот. 1,9 задължително :?: Окачването не че е кекаво, напротив страхотно е - осигурява страшна стабилност - обаче са за европейските пътища, а не за БГ офроуд. Ми да не кажем същото, но пак е с т.нар. А-рамена и е скъпичко за поправка.
Подръжката е скъпа ако искаш да е качествена. То всъщност и некачествената излиза скъпо щото бързо заминава.
Ако искаш сравнително евтина подръжка и здрав автомобил с немско качество разгледай офертите за Шкода Октавия и Опел Вектра Ц

#4 merakliata

Баровец

• Модератор
  • 13,676 Мнения:

Публикувано 07 December 2007 - 08:43 PM

Наистина 1.9 е по-корав от 2.5 :rules: но наистина за тия пари не си заслужава според мене :wink:

Да, то за Вас и лайната са по-вкусни от хайвера! Въпрос на вкус...
То и да ебеш животни е въпрос на вкус...
Да си педераст...
Всичко е въпрос на вкус.... :D

Наличие турбонадува: Турбонаддув

#5 marabak

млад шофьор

• Потребител
  • 66 Мнения:

Публикувано 07 December 2007 - 09:43 PM

Гледай само да не е мултитроник. Двигателя 1,9 пд 131 коня е приказка. Има едно ауди тук http://audibg.com/in... ... ntry374243 което е бензиново, но е много поддържано. Не искам да правя реклама на човека, но компромиси с колата не са правени, а и цената е приказка. Само за сравнение с разликата от парите ще каращ 80000 км.
MaXo-БАНА ТИ БЕШЕ ЗАРАДИ СНИМКИТЕ,КОИТО ПУСКАШ!!!

#6 ThugLord

професионален шофьор

• Модератор
  • 3,403 Мнения:

Публикувано 07 December 2007 - 10:03 PM

Ми според мен 25 000 лева за втора употреба кола си е чиста набутвация :?: За 40 000 лв можеш да си купиш новата 318 i ;)

Аудито е добро спор няма , аз бих избрал 2.5 TDI мотора :D

Мъка :rules:

1.9ТДи 131к.с. е по-добре :wink:
Може и на Пасат :lol:

#7 zorkovp

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,401 Мнения:

Публикувано 07 December 2007 - 10:14 PM

Да 1.9 е доста добро моторче но 2.5 там вече е истината разхода на нафта е по завишен ....И защо му се носи славата на лош мотор защото има един тъп филтар на подкартерните пари дето трябва да се сменя на макс 60 хиледи километра но доста не го правят от там вдига под картерно налягане и да не обяснявам какво става по нататък..........

Ако са си сменяли филтъра на време този мотор е златен........затваряме очи за разхода обаче
ZONE-AUDIO
car audio center-Plovdiv

Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

#8 x16sz

Без стаж

• Потребител
  • 6 Мнения:

Публикувано 08 December 2007 - 09:22 AM

Здравейте колеги.
ил

Не се излагай 25 000 за кола втора ръка дават ли се.За 25 000 бона си купи някоя нова кола.100 пъти ще си по доволен поне знаеш,че 100 000км ще сипваш само бензин и ще сменяш масло.

#9 Шморхи

професионален шофьор

• Модератор
  • 6,918 Мнения:

Публикувано 08 December 2007 - 09:46 AM

.....Не ми предлагайте да си купя нова кола на изплащане или нещо от сорта. На мнение съм че новата кола се обезценява твърде бързо в сравнение с 3-4-5 годишната.....

:wink: :lol: :?: Нужно ли е всеки път да има някой дето казва в тема за нова кола - "купи си стара" и в тема за стара кола- "купи си нова". Човека е казал какво иска и толкова.

Относно 2.5ТДИ....никога не бих си купил този мотор, колкото и да не ме вълнува разхода. Литър или два отгоре се преживяват, но 1500 лева консумативи е....идиотизъм за кола която може да се намери вече и за 13-14 хиляди лева. Възможно е колегата, който спомена филтъра да е прав, но аз....лоши спомени, много слухове, много от тях потвърдени и изпитани лично. Никой не съветвам да си купува този двигател. :rules:
Личния опит е- умрел пети цилиндър(що само той), оттам отваряне на мотор, сгънала турбина-доста стотинки и не е за всеки работа, че стружки имаше, не бяха почистени след смяната.... мотора тежи и от 8-е носача, перманентно имаше два за смяна.
Предпочитам винаги 1.9пд-131 к.с. Мотора е по-лек, доказано здрав и издържлив, икономичен(мене не ме вълнува толкова, но е фактор)....с една поправка на електрониката, минава с лекота 150 коня....защо 2.5 в такъв случай? Единствената файда е, че е 6 цилиндъра, разтоварен откъм работа, но.....това е само на теория. Практиката е....спек!

Чувал съм,че имат някакъв проблем със скоростната кутия,който се решавал сравнително лесно след смяна на маслото.

#10 jz__

професионален шофьор

• Потребител
  • 656 Мнения:

Публикувано 08 December 2007 - 01:18 PM

Ако не си некъв ауди маниак - E46 320d фейслифта :rules:
Просто е по-добра. По всички параграфи...

#11 marabak

млад шофьор

• Потребител
  • 66 Мнения:

Публикувано 08 December 2007 - 04:21 PM

...

#12 marabak

млад шофьор

• Потребител
  • 66 Мнения:

Публикувано 08 December 2007 - 04:22 PM

...

#13 marabak

млад шофьор

• Потребител
  • 66 Мнения:

Публикувано 08 December 2007 - 04:22 PM

Относно 2.5ТДИ....никога не бих си купил този мотор

Правиш ли разлика между AFB и AKN и BFC, BCZ, BDG, AKE, BAU и BDH?
Не се притеснявай за 2,5 тди двигателя е разкошен на тази кола която търсиш. Бъди внимателен със скоростната кутия. Трябва да е ръчна. Автоматичната е мултитроник който се скапва поради многото нютон метри на тия двигатели, а ремонта и е близо 17 к след като върнеш старата. 1,9 пд 131 к.с. също е много добър вариант.

#14 MechaN1c

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,780 Мнения:

Публикувано 09 December 2007 - 09:18 AM

държа поддръжката да не ми излиза през носа :)

При това положение мога само да те посъветвам да се откажеш от модела... По едно време аз бях много навит на по-старата А4 - ка, но поддръжката е ужасяваща :) дори на по-старите модели. Все пак щом си готов да дадеш 25 000лв не знам какво значи скъпа поддръжка за теб. :drive:

П.П Забравих да кажа и за мотора - 1.9 TDI. Единственото което му харесвам е икономичноста и възможността за изминаване на страшно много разстояние с един резервоар... за 2.5 TDI няма какво да коментирам, колегите се изказаха по-горе. :oops:
Ич ми не е...

Та идеята ми е такава - да си има всеки застраховчица, да му е мирна главицата, пък ако стане леко ПТП-нце - съберете се на по салатка с ракийка, че и без това са ни много ядовете в живота, че да се ядосвам за некви изкривени ламарини...

#15 don_Kyci

опитен шофьор

• Потребител
  • 141 Мнения:

Публикувано 09 December 2007 - 05:47 PM

ами определено точно този модел ми харесва много.. наистина много отвън и интериора вътре...Възнамерявам да го купя от чужбина и искам да е с голямата навигация....просто имам познати в италия и германия и мисля че ще се вместя в границите... пък и ще гледам да е колкото се може по нова...т.е. ако намеря нещо след 2002 ще е чудесно..
а отностно поддръжката... не ме притесняват разходите за консумативи като ремъци масло филтри... притеснява ме да не се налага вс. година да сменям предница...
Този модел на А4 не е ли на една и съща база като някой негов събрат от VW Seat Skoda?
А определено съм се насочил към 1.9 мотора ръчни скорости :drive:
"Мдаа, секунда невнимание и цял живот ...умрял!!! "

NEG

ЗА РЕКЛАМА:
-----------------------
Mtel: 0889090066
Vivacom: 0878690066
Globul: 0899669699

Persy

Можете да разпространявате съдържанието на този сайт свободно, като задължително посочите линк към Тuning.BG като източник. Трябва да укажете лиценза, който ползваме и да позволите и на друг да ползва съдържанието при същите условия.