IPB Style© Fisana

Форум на Tuning.bg

Избор на евтина спортна кола и отново (TOYOTA CELICA)

• Не можете да пишете в тази тема
91 отговора на тази тема

#1 TUNGO

примерен шофьор

• Потребител
  • 420 Мнения:

Публикувано 13 January 2008 - 10:14 PM

Здравейте продадох си старата кола и реших да се хвърля на нещо по-спортно. 90% желанието ми е да е японска. карам служебно Nissan Sunny 93 и от време на време Primera 91 . много съм доволен. насочил съм се към следните модели по номера коя най ми харесва.

1. Honda Civic 92-95
2. Mazda MX-3
3. Toyota Celica 91-??
4. Honda CRX
5. Mazda 323F (с отварящите очета) :)
6. Mitsubishi Eclipse от 91
7. Nissan 100 NX

Вярянта скъпо ремонтирай но по рядко по-ми харесва а и всички японски коли си имат някак спортен вид и вдъхват недеждност и мощ :)

Решил съм че ще е нещо точно от тези модели.

Трябва да избера колата с най-лесна и евтина подръжка, здрава и надеждна.
Колата ще се кара почти само градско. Ще се слага задължително метанова уредба което ще убие кончета за това за предпочитане да е по-мощна но малко се замислям дали е нужно да плащам голям данък заради няколко коня дето ще им се кефя само по магистралите.

Мисля че цените на всички коли са от един цнови клас и няма толкова значение коя ще избера. само да ми харесва.

за Хонда знам че са много здрави и надеждни с най разпространени части. при ме притеснява само това че не се намират лесно на тънка цена :roll:

за MX-3 четох че имали много евтина поддръжка което много ме изненада в моя град съм виждал само 3 такива. едва ли по магазините ще има изубилие от части. но тя най-много ми харесва като външност спрял съм се на 1.6 мотор някой ако знае предимства и недостатъци ще се радвам ако сподели.

323 може би е нещо подобно но по-старо баратовчедче и за нея не знам почти нищо секи ме плаши с ламарини чукни я и чакай за калник една година.

общо взето за моделите не знам много моля всеки който има впечатления да сподели.

насочил съм се към пазарите на коли Враца и Монтана нов внос ако е карана в бг със сигурност някой ще и е изял душичката. :D

#2 BadAngel

професионален шофьор

• Модератор
  • 4,986 Мнения:

Публикувано 13 January 2008 - 10:16 PM

100NX-a на практика е съни N14, т.е. като твоето служебно съни :roll:

#3 TUNGO

примерен шофьор

• Потребител
  • 420 Мнения:

Публикувано 13 January 2008 - 10:21 PM

частите по окачване и мотор същите ли са. понеже знам че на сънито не е много скъпо. за 100 NX не ме кефи само предницата иначе има спортно излъчване. :roll:

#4 BadAngel

професионален шофьор

• Модератор
  • 4,986 Мнения:

Публикувано 13 January 2008 - 10:23 PM

по мотора със сигурност :roll: за окачването вероятно да :)

#5 TUNGO

примерен шофьор

• Потребител
  • 420 Мнения:

Публикувано 13 January 2008 - 10:45 PM

Смяна на местата :roll:

1. Mazda MX-3
2. Honda Civic 92-95
3. Toyota Celica 91-??
4. Honda CRX
5. Mazda 323F (с отварящите очета)
6. Mitsubishi Eclipse от 91
7. Nissan 100 NX

#6 Spiroo

спазва правилата

• Потребител
  • 227 Мнения:

Публикувано 14 January 2008 - 12:22 AM

частите по окачване и мотор същите ли са. понеже знам че на сънито не е много скъпо. за 100 NX не ме кефи само предницата иначе има спортно излъчване. :roll:

Само да вметна,че предницата се оправя така красиво,че с едни фарчета от един автомобил :) и пасват като песница на нос...(имам предвид един автомобил :) )...стига да има желание човек

#7 Duratec

професионален шофьор

• Потребител
  • 2,369 Мнения:

Публикувано 14 January 2008 - 07:10 AM

За мен от тези, които си изброил МХ-3 с 1.8 6 цилиндровия двигател е фаворит.
Селиката също не е лоша, но ще е по-бавна :roll:
Don't drive it, slide it

НЕ НА ВИСОКИТЕ ЦЕНИ НА ГОРИВАТА В БЪЛГАРИЯ !!!

#8 v1pEr

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,637 Мнения:

Публикувано 14 January 2008 - 08:09 AM

calibra c20xe

частите са на по-добри цени от тези които си изброил, а и много повече върви от тези които си изброил...
Senza cuore saremmo solo macchine
now: Alfa Romeo GTV 01', Alfa Romeo Spider 98'
ex: Alfa Romeo 145QV 97'

#9 Sphinx

опитен шофьор

• Потребител
  • 101 Мнения:

Публикувано 14 January 2008 - 08:46 AM

За какво и е спортна кола с метан??? Малко... странно звучи. Ако си фен на спортното шофиране - О.К. Вземи си спортна кола, ако си фен на ниския разход - вземи си кола с малък двигател и с метан.

Като оставим на страна тази конфронтация между спортна кола с метан... моето мнение е да си вземеш Сивик! Не познавам човек който да е сажалявал че си е взел сивик!!! Но дори и да избереш някоя от другите коли няма да сгрешиш! MADE IN JAPAN са най-добрите коли!!! Все пак и един съвет ще ти дам, не гледай толкова модела, а гледай колата да не е издухана и блъскана, това е по-важното! :roll: Но ако попаднеш на добър Сивик, не се колебай да си го вземеш!

#10 hondoman

професионален шофьор

• Потребител
  • 595 Мнения:

Публикувано 14 January 2008 - 09:15 AM

calibra c20xe

частите са на по-добри цени от тези които си изброил, а и много повече върви от тези които си изброил...

Човека ясно се поясни в темата си, че иска японска кола а и не мисля, че тази калибра е по бьрза от рекс Б16А1 двигател който е 150 коня
:roll:

#11 ///M_Power

BMW Fan

• Потребител
  • 905 Мнения:

Публикувано 14 January 2008 - 09:21 AM

Вземи си една Хонда Цвик и карай смело! :) :roll:
Публикувано изображение

#12 TUNGO

примерен шофьор

• Потребител
  • 420 Мнения:

Публикувано 14 January 2008 - 01:34 PM

:) Благодаря на всички отзовали се.

по темата за метана не търся бърза спортна кола, а просто такава дето да ми харесва като дизайн от вътре и от вън и да не е с прекалено скъпо додръжка. и на мен ми се струва сивик е най най-здрава мх-3 обаче много ми харесва на външен вид. насочил съм се към 1.6 16v 90 к.с. точно за този двигател някои знае ли нещо части по окачване и консумативи. накладки съединител и т.н.

когато карам на метан нали нищо не пречи като ме ухапе да обърна на бенз :roll:

#13 Guest__*

• Гости

Публикувано 14 January 2008 - 01:39 PM

Celica или Eclipse :roll:

#14 TUNGO

примерен шофьор

• Потребител
  • 420 Мнения:

Публикувано 14 January 2008 - 02:13 PM

Celica или Eclipse :roll:

намират ли се части за тях честно казано те ми се виждат с най-спортен вид. за селика 1.6 105 к.с бих взел. а за еклипса не знам има ли под 2 литра мотор 150 коня нея няма да мога да изхранвам. иначе в монтана има една за 3300. ако е в добро здраве мисля че си струва. колкото до селиката какви впечатления имаш за нея. интересуват ме консумативите които се налага по често да се сменят, ако си сменял и намират ли се лесно. на 105 коня колко данък се плаща на година. някой може ли да ми каже :)

#15 Реконструктор

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,595 Мнения:

Публикувано 14 January 2008 - 03:43 PM

Изброените модели са спортни само със съответните двигатели. Някак си не ми звучи 100NX или 323 с мотор 1.6 като "спортна кола".

Tuning.bg

ЗА РЕКЛАМА:
-----------------------
Mtel: 0889090066

Persy

Можете да разпространявате съдържанието на този сайт свободно, като задължително посочите линк към Тuning.BG като източник. Трябва да укажете лиценза, който ползваме и да позволите и на друг да ползва съдържанието при същите условия.