IPB Style© Fisana

Форум на Tuning.bg

Към съдържанието

франчайз на OMV и Lukoil

• Не можете да пишете в тази тема
40 отговора на тази тема

#1 bsvaki

професионален шофьор

• Потребител
  • 3,644 Мнения:

Публикувано 29 March 2008 - 01:54 PM

Здравейте, незнам дали въпроса ми е за този форум, ама все пак ще поитам. Решили сме да напавим бензиностанция някъде около Бургас и искам да ви попитам някой знае ли как стоят нещата с франчайза на известните компании(OMV, Lukoil). Ориентира ли сме се към франчайз защото сме чували, че тъка не плащаш бензиностанцията ами само трябва да дадеш депозит(около 100 000лв. май) и след това всеки месец да им даваш по 30000лв. всеки месец, ама не съм сигурен и затова искам да попитам вас. Мерси.

#2 BuHTu/\kaTa

професионален шофьор

• Потребител
  • 5,300 Мнения:

Публикувано 29 March 2008 - 02:15 PM

Човече, тия работи не се правят така :roll:
Направи официално запитване до ОМВ, ШЕЛ, ЛукОйл...
Задай своите въпроси, предложи своите идеи, определи своите възможности!
Те ще ти отговорят, ще уредите предварителна среща, после ще уредите официална среща, ще се запознаете с условията, ще видите какво предлагат, ще договорите отстъпки, условия, задължения...
Какво значение има, какво ще ти каже някой във форума, като от компанията после могат да ти кажат сто различни неща?! :?:
5555 - КРАЙ!

#3 bsvaki

професионален шофьор

• Потребител
  • 3,644 Мнения:

Публикувано 29 March 2008 - 02:31 PM

аз съм пратил 2 имейла до лукоил и един до ОМВ ама познай дали имам отговор. Незнам към кой да се обърна затова питам вас, някой ако може да ми даде телефон или имейл на който да попитам.

#4 BuHTu/\kaTa

професионален шофьор

• Потребител
  • 5,300 Мнения:

Публикувано 29 March 2008 - 02:42 PM

Еми, значи отиваш на място при регионалния директор или мениджър на веригата, и разговаряте!
С и-мейл явно не става, значи и по телефона толкова ще стане... :?:
Можеш да опиташ да си уговориш среща по телефона - влез в сайта и виж телефон за контакти, свържи се с човека който отговаря за веригата от бензиностанции и си уреди среща!
Тук във форума няма каква информация да получиш, защото дори някой да каже "мой приятел направи така и така...", това не значи, че за теб условията ще с същите... :roll:
Иначе - ДА, принципа на работа е този, който си посочил ти, но подробностите.... 8)

Дано някой колега тук успее да ти могоне, въпреки, че се съмнявам... :(
5555 - КРАЙ!

#5 3dfx

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,831 Мнения:

Публикувано 29 March 2008 - 03:35 PM

:roll:
Аз направих такъв опит - безуспешен. И не само безуспешен, ами падна такова мотане, че си загубих над половин година. Процедурата с Лукойл е следната:
Публикувано изображение
Взимаш всички документи, пишеш едно писмо, пъхаш ги в един плик и ги пращаш в Лукойл. Оттам започва едно невероятно чакане. Те си започват процедура по оценка, която включва доста неща, като тези които отнемат най-много време са оценка на пътния поток и инфраструктурата. След като мине цялото проучване те ти дават решение. Самите условия нямат нищо общо с това, което си мислиш - в най-общ план - бензиностанцията си я плащаш сам. Можеш да сключиш договор за изграждане с техни доставчици и изпълнители или да я строиш сам, като определени елементи така или иначе е задължително да бъдат възложени на техни изпълнители - по груби спомени това беше фасадата, резервоари + колонки и т.н., целия хардуер и софтуер. Май имаше три основни типа бензиностанции на Лукойл, като те ти предлагат каква ще е най-подходяща за твоя парцел. Цените за изграждане започват от 350 000 евро. След това - самия франчайз - договорът е петгодишен - ако не бъде прекратен при изтичането, се самоподновява за по една година. Задължен си да купуваш горивото само и единствено от Лукойл, като те ти го продават на същите цени, на които купуват и собствените им бензиностанции. Всички непетролни продукти, които се продават в бензиностанцията трябва да се купуват от техни доставчици, като реализираната печалба се дели на две - по 50% за теб и за Лукойл. Заплащаш 1% в/у стойността на реализираните горива, както и ежемесечна франчайз такса. Може би имаше и нещо друго, но вече не си спомням. По техни думи, за да има смисъл от подобен проект, бъдещата бензиностанция трябва да може да реализира 10 000л гориво дневно. Средното количество, което зарежда един автомобил е 14.5л.
В най-общ план е това... На мен ми отказаха след като направиха проучването.
Сега да се включи някой, който е пробвал в OMV или Shell.

#6 rusnache

професионален шофьор

• Потребител
  • 2,079 Мнения:

Публикувано 29 March 2008 - 04:33 PM

Абе що се занимавате с веригите. Правиш собственна на готино място и продаваш. Държиш малко по-ниски цени, карти за отстъпки на верни клиенти, промоции секви, разработваш и изкарваш некви пари. Сам си определяш реда, никой не те глобява 5000лв за неправилно подреден магазин и тн и тн. И винаги можеш да я продадеш на някоя верига с добра печалба.
Един ненормален блог
Виж и помисли

Видеонаблюдение, структурно окабеляване, Car Audio &Video, Ксенони, Парктроници. Поддръжка и изграждане на бензино и газстанции, цистерни за газ и светли горива. Метални конструкции.

#7 danmusic

професионален шофьор

• Потребител
  • 626 Мнения:

Публикувано 29 March 2008 - 04:54 PM

Абе що се занимавате с веригите. Правиш собственна на готино място и продаваш. Държиш малко по-ниски цени, карти за отстъпки на верни клиенти, промоции секви, разработваш и изкарваш некви пари. Сам си определяш реда, никой не те глобява 5000лв за неправилно подреден магазин и тн и тн. И винаги можеш да я продадеш на някоя верига с добра печалба.

еми мн добре звучи твойта идея и ще ти кажа какво става на татък ....правиш бензиностанцията сичко ок и след има няма седмица спират пред вас 2 черни джипа вътре с мутри и ти предлагат оферта да им продадеш бензиностанцията да си нямаш проблеми ти и твоето семейство ...иначе започват мизериите от тяхна страна като спиране на ток , палеж и прочие ...това се случи с един приятел на баща ми ...след което им продаде бензиностанцията така че или си я правиш по реда чрез лукоил омв или шел или както се прави или не се занимавай да ти е мирна главата :roll:

#8 BuHTu/\kaTa

професионален шофьор

• Потребител
  • 5,300 Мнения:

Публикувано 29 March 2008 - 05:07 PM

Кой ше бутне руснака :roll:
5555 - КРАЙ!

#9 rusnache

професионален шофьор

• Потребител
  • 2,079 Мнения:

Публикувано 29 March 2008 - 05:21 PM

93-та година ли е била случката??? Човек ако нещата се случваха така, то в България нямаше да има 3500 частни и едва 700 бензиностанции на вериги.
Строя бензиностанции от 4 години, като, че ли по-добре ще знам как се случват нещата.

Ако си абсолютен паяк няма как да просперираш. Ако не може да си защитиш твоето къде си тръгнал.
А и за по-ниски цени не идват черните джипове които преди време се лансираха да са на някоя от веригите. Стегнете се хора, не става вече с калашника работата, поне не по цивилизованите части на България.
Един ненормален блог
Виж и помисли

Видеонаблюдение, структурно окабеляване, Car Audio &Video, Ксенони, Парктроници. Поддръжка и изграждане на бензино и газстанции, цистерни за газ и светли горива. Метални конструкции.

#10 SPEEDDDDDD

Фордаджия

• Потребител
  • 1,519 Мнения:

Публикувано 29 March 2008 - 05:41 PM

Към автора на темата , обърни се към Дани "мистър вери фаст" той ако не се лъжа е един от шефовете на Лукойл България и може да ти окаже доста сериозна подкрепа , разбира се ако иска де .

Пп във фирмата в която работя също се занимава пряко с подръжката на бензиностанциите (климатичните инсталации) но за съжаление аз не познам лично някой от "големите" за да мога по някъв начин да ти съдеиствам .
Продажба ,монтаж на климатици ,Л.с.:) Колеги включете се в инициативата >>>> viewtopic.php?t=69364
Ръгам на пета и къртим павета !!!
COSWORTH ФЕН !!!

#11 3dfx

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,831 Мнения:

Публикувано 29 March 2008 - 06:08 PM

еми мн добре звучи твойта идея и ще ти кажа какво става на татък ....правиш бензиностанцията сичко ок и след има няма седмица спират пред вас 2 черни джипа вътре с мутри и ти предлагат оферта да им продадеш бензиностанцията да си нямаш проблеми ти и твоето семейство ...иначе започват мизериите от тяхна страна като спиране на ток , палеж и прочие ...това се случи с един приятел на баща ми ...след което им продаде бензиностанцията така че или си я правиш по реда чрез лукоил омв или шел или както се прави или не се занимавай да ти е мирна главата :roll:

Честно казано - хич не ми пука от джипове и мутри... Но определено много ми пука, че за да заредя от noname бензиностанция трябва да съм някъде, където няма истинска бензиностанция и стрелката на горивото да подминава минимума. Затова и реших, че ако правя бензиностанция ще е Лукойл - нямам намерение да избивам инвестицията 15 години...

В предишния post забравих да спомена, че с параметрите, които съм дал бензиностанцията трябва да се изплати за около 4 години, като това не включва цената на парцела, на който е построена.

#12 raleff

млад шофьор

• Потребител
  • 83 Мнения:

Публикувано 29 March 2008 - 06:57 PM

Здравейте
Аз продавам парцел за бензиностанция на главен път
ГКПП Лесово - Ямбол - София
Появи се клиент.И започна ходене по мъките
То не беше ОМВ,Лукойл,Ромпетрол,Шел и която друга се сетите
Клиента ми подаде документи във всички вериги
Предлагаше добра комисионна ако го приеме някоя верига
Лукойл правеха проучване,Шел правеха проучване,ОМВ отказаха
Ромпетрол искаха да е построен обекта и го вземаха
Така че,моя съвет е ако нямаш финансов гръб,не се захващай с бензиностанция
Няма верига която да ти построи обекта с нейни пари,да ти даде хляба в ръцете
а ти само да стоиш и да гледаш,заради това че си имал парцел на хубаво място
В този бизнес,хубавите парцели се купуват от самите вериги,а франчайзинга го дават за да се рекламират,а не да спечелиш
Лично мое мнение натрупано от опита ми като брокер на подобни имоти!
Поздрави!!!

Публикувано изображение
WIR LIEBEN AUTOS

#13 rusnache

професионален шофьор

• Потребител
  • 2,079 Мнения:

Публикувано 29 March 2008 - 07:32 PM

Е брат от теб зависи дали за 3 години или за 30 години ще избиеш обекта. На веригите проектите са 10 години, ако си ги върне за 10 години значи е чук бензиностанция, ако за 15 то става, ако за 20 не си ги я затварят.

Имам познати които за по-малко от 2 години връщат по 70-80 хиляди от този бизнес.
Един ненормален блог
Виж и помисли

#14 BuHTu/\kaTa

професионален шофьор

• Потребител
  • 5,300 Мнения:

Публикувано 29 March 2008 - 07:42 PM

Бсваки 8) а няма ли да е по-добре да вземеш някоя бензиностанция от Петрол, от тия занемарените, да я ремонтираш и да я разработиш с времето, вместо да се строи нова :?:
В смисъл, че за това мисля, че мога да ти съдействам.... до някъде... ако си сериозен :roll:
5555 - КРАЙ!

#15 rusnache

професионален шофьор

• Потребител
  • 2,079 Мнения:

Публикувано 29 March 2008 - 08:17 PM

Можеш да я земеш само франчайз, да ти я оправят и да работиш, като продаваш само тяхно гориво, а понякога и горивото и цената са дървени. Така се връзва човек и ако утре му изпадне оферта за гориво 200лв/1000л под лукойл нема как да си го сипе и вместо да продава през 40 стинки продава през 14 стинки, което е зловещо голяма разлика. После ползваш точно определен сервиз който скубе зловещо.
Ако имаш сила прави сам, ако немаш по-добре не се занимавай.
Около 140-50 хиляди излиза всичко без асфалта и проекта. Къщичка, фискална система, резервоари, сонди, тръбни разводки, помпи, камери за наблюдение, ел.табло, окабеляване, бетонни подложки, навеси, предпазни клапани, хидранти, тотем и всичко което ти е нужно.
Требват ти още 50-60 000 за напълване на магазинната част, зареждането на гориво и деяна докато почнеш да продаваш. Ако си добър търговец, може да я развъртиш много, ако си калпав само ще се вкараш вътре.
Един ненормален блог
Виж и помисли

NEG

ЗА РЕКЛАМА:
-----------------------
Mtel: 0889090066
Vivacom: 0878690066
Globul: 0899669699

Persy

Можете да разпространявате съдържанието на този сайт свободно, като задължително посочите линк към Тuning.BG като източник. Трябва да укажете лиценза, който ползваме и да позволите и на друг да ползва съдържанието при същите условия.