IPB Style© Fisana

Форум на Tuning.bg

Към съдържанието

ситроен пикасо или опел зафира

56 отговора на тази тема

#1 OFFLINE   patmoc

Без стаж

• Потребител
  • 6 Мнения:
    Последно посещение: 28.05.2008 - 14:23ч.

Публикувано 28.05.2008 - 14:30ч.

Реших да си купя миниван.Колебая се и ако може да ме посаветвате.Дали да си взема ситроен пикасо от Германия или опел зафира от Италия.

#2 OFFLINE   ThugLord

професионален шофьор

• Модератор
  • 3372 Мнения:
    Последно посещение: 26.07.2014 - 15:32ч.

Публикувано 28.05.2008 - 14:33ч.

Возил съм се на Пикасо 2.0ХДи 90к.с. и мога да го нареча пъргаво за конете си...
И в Зафира 2.2 бензин...добра колица...но лично за мен бих предпочел Пикасото...
Колкото до дизайн Зафирата е по-красива и като интериор и като екстериор...
Като дизелов мотор 2.0ХДи се е доказал като много добър...
За дизелите на Опела не мога да кажа нищо, но ми е интересно някой да каже нещо повече за тях :lol:

#3 OFFLINE   ///M_Power

BMW Fan

• Потребител
  • 905 Мнения:
    Последно посещение: 25.03.2014 - 20:40ч.

Публикувано 28.05.2008 - 19:09ч.

Аз бих избрал Зафирата,предпочитам Опел пред Ситроен! :ok:
Публикувано изображение

#4 OFFLINE   MRTmotorsport

примерен шофьор

• Потребител
  • 368 Мнения:
    Последно посещение: Днес, 20:22ч.

Публикувано 28.05.2008 - 19:12ч.

Харесва ми дизайна ,изпълнението и качеството на Зафирата пред пикасото :ok:

#5 OFFLINE   KaPaM-MoToP

професионален шофьор

• Потребител
  • 2100 Мнения:
    Последно посещение: 24.07.2014 - 23:19ч.
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 28.05.2008 - 19:28ч.

Че пък, какво му е качеството на Ситроен-а :!: :D Моля да ми обеснят хора, които са имали "контакти" с тази марка. :idea: Не искам мнения от рода на "Един приятел си купи, и се прецака", "Един познат на един приятел всеки ден висеше в сервиза", "аз съм карал 1 км. такава кола" или "Бай Пешо майстора на лади ми каза да не купувам"
Само хора, които са притежавали този автомобил, да споделят :ok: :idea:
<p>www.zonemixtrance.eu</p>

#6 OFFLINE   ///M_Power

BMW Fan

• Потребител
  • 905 Мнения:
    Последно посещение: 25.03.2014 - 20:40ч.

Публикувано 28.05.2008 - 19:43ч.

Добре,да не сравнявам Ситроен и Опел,ще сравнявам Немското и Френското за което пак сигурно ще има спорове но това си е мое лично мнение! :ok:
Публикувано изображение

#7 OFFLINE   Mishonti

професионален шофьор

• Потребител
  • 1366 Мнения:
    Последно посещение: 24.01.2013 - 14:47ч.

Публикувано 28.05.2008 - 19:46ч.

Опела е правилното решение :ok: Не се замесвай със Ситроен .. Пък и Немското си е Немско !!!
forgetting to turn off my swagger before i go to bed and waking up covered in hoes..

#8 OFFLINE   Шморхи

професионален шофьор

• Модератор
  • 6918 Мнения:
    Последно посещение: 17.02.2013 - 21:36ч.

Публикувано 28.05.2008 - 20:01ч.

Абе като почнете с тея глупости немското си е немско.....Чудя са колко са дебели капаците пред очите ви. Придържайте се към факти, не към градски легенди. Другото е признак за ограниченост. :ok:
Може ли найстина някой да ми каже защо Зафира е по-добра от едно Пикасо. И аз бих избрал Зафира, но искам да ми кажете защо е по-добра според Вас.
Моите доводи са, че е по-красива и нищо повече :D

stanislaw40 написа:

Чувал съм,че имат някакъв проблем със скоростната кутия,който се решавал сравнително лесно след смяна на маслото.

#9 OFFLINE   Mishonti

професионален шофьор

• Потребител
  • 1366 Мнения:

Публикувано 28.05.2008 - 20:27ч.

На Ситроените само возията ми харесва .. Вуйчо ми 2 пъти си пати със Ксантий .. един комшия има XZ (може да се бъркам за модела :ok: ) от тези малките и е недоволен .. каза също че някои неща много сложно са направени .. ноо вижте сега неискам да се заяждам и съжелявам че дадох пример с други хора, но нямаше как ..
forgetting to turn off my swagger before i go to bed and waking up covered in hoes..

#10 OFFLINE   Apostola

професионален шофьор

• Потребител
  • 588 Мнения:
    Последно посещение: 09.05.2014 - 22:31ч.

Публикувано 28.05.2008 - 20:30ч.

Препочитам Зефирата. Пикасото не ми харесва на външен
Публикувано изображение

#11 OFFLINE   ThugLord

професионален шофьор

• Модератор
  • 3372 Мнения:

Публикувано 28.05.2008 - 20:34ч.

Шморхи написа:

Абе като почнете с тея глупости немското си е немско.....Чудя са колко са дебели капаците пред очите ви. Придържайте се към факти, не към градски легенди. Другото е признак за ограниченост. :ok:
Може ли найстина някой да ми каже защо Зафира е по-добра от едно Пикасо. И аз бих избрал Зафира, но искам да ми кажете защо е по-добра според Вас.
Е аз горе-долу това написах...ама...другите са по-разбирачи...щот немското си е немско :!:

#12 OFFLINE   Mishonti

професионален шофьор

• Потребител
  • 1366 Мнения:

Публикувано 28.05.2008 - 20:46ч.

сигурно ше ми кажете че Peugeot е по- хубаво от BMW или Mercedes .. ама да не започваме друга тема ... :ok:

#13 OFFLINE   Шморхи

професионален шофьор

• Модератор
  • 6918 Мнения:

Публикувано 28.05.2008 - 21:04ч.

Пежо, Ситроен и Рено не са адекватни на Мерцедес и БМВ, а на Опел, Форд и Фолксваген.
Някои неща били смотано направени. Да това е така, но само донякъде. Французите имат досадния навик да ползват еврейски звезди(torx) за разни сглобки, но не виждам проблем в това, при положение, че горе-долу свестен комплект торкс струва 5 лева. Това ли е големия проблем. Е примерно на Ксантия болтовете на главата са по-тъпо направени отколкото на други коли, т.е. единия болт е на милиметри от блока(отворени резби) и е по-къс, та ако го объркаш и сложиш друг, пукаш блока, ама тва е с внимание. От друга страна глухите резби като имат масло или вода, сигурен ли си, че си ги почистил както трябва и няма да пукнеш главата или блока като ги стягаш? Знаеш ли какво чистене и духане става при резбите, на другите коли, за да съм сигурен, че няма останала течност вътре. После, ти колко често мислиш да я разглобяваш тая пущина?! :ok:
Един колега правилно каза, че майсторите са за е.ане, щото довчера правил Лади и новото му идва в повечко, та се чуди как да го оплюе.
Зафирата е Астра с всички последствия от това. Скучна, здрава, тясна, непретенциозна...нормална. Пикасо е на база Ксара. Малко по-нежна, по-обемна и широка, повече места за дреболий и прочие. Материалите вътре можеха и да са по-добри, моторите са определено добри. Лоши мотори незнам да има. Като почнеш от 1.8, минеш през 2.0 и стигнеш до дизелите, които междувпрочем са комънрейл.
Голям плюс на Зафира са седемте места. Не, че можеш да возиш някой на тях, но можеш да си вземеш ДДС-о, та да ти дойде по-евтина.
Това е от мен.
Не сектантсвайте в този раздел и свалете капаците!

stanislaw40 написа:

Чувал съм,че имат някакъв проблем със скоростната кутия,който се решавал сравнително лесно след смяна на маслото.

#14 OFFLINE   mecan

професионален шофьор

• Потребител
  • 1510 Мнения:
    Последно посещение: 03.12.2013 - 10:36ч.

Публикувано 28.05.2008 - 22:30ч.

Шморхи написа:

Зафирата е по-здрава и по евтина за подръжка от тоя френски "кенеф".Да не говорим че с годините се е доказала и 1-вата и 2-рата версия.Единственото с което Пикасото е по-добро е по добрата функционалност на купето и добрия дизел и НИщО ДРУГО :!: -скапано окачване ,много скъп ,смотан и неграмотен сервиз,скъпи части.За здравина и подръжка няма никакво сравнение с Зафира .Да не говорим че при препродажба,Зафирата държи цена и се търси доста и е по-лесна за евентуална продажба.
Големия минус на Зафирата е че е адски дървена и не функционална като ван спрамо алтернативите.Иначе си е супер колица.
<p>Самите собственици на лансър ЕВО-8 се оплакват, че мадамите като се качат и питат дали това не е дачия</p>

#15 OFFLINE   Шморхи

професионален шофьор

• Модератор
  • 6918 Мнения:

Публикувано 28.05.2008 - 22:34ч.

Какво различно каза ти от мен? Как сметна, че това е кенеф? Разглобявал си Пикасо ли? Откъде знаеш колко струват частите му и най-вече колко често се сменят?!

stanislaw40 написа:

#16 OFFLINE   setra49

професионален шофьор

• Потребител
  • 668 Мнения:
    Последно посещение: 14.04.2013 - 12:47ч.

Публикувано 28.05.2008 - 22:35ч.

mecan написа:

Да не говорим че при препродажба,Зафирата държи цена и се търси доста и е по-лесна за евентуална продажба.

ХАХАХАХАХХАХА - меци колко зафири си имал и си продал....? Аз лично имах 3 - едвам се отървах от тях...
Fehlende Leistung wird durch Wahnsinn ersetzt

#17 OFFLINE   ThugLord

професионален шофьор

• Модератор
  • 3372 Мнения:

Публикувано 28.05.2008 - 22:35ч.

Mishonti написа:

сигурно ше ми кажете че Peugeot е по- хубаво от BMW или Mercedes .. ама да не започваме друга тема ... :ok:
Ти си природно глупав :D
Ти като имаш немска Вектра, а аз френско Пежо...на кой му е по-хубаво?
Същото е като сравняваш Пежо с Мерцедес...
Тъпа работа кво да обясняваш...
Сорка за офф-а...

Пп. мецане не си прави труда... :!:

#18 OFFLINE   Шморхи

професионален шофьор

• Модератор
  • 6918 Мнения:

Публикувано 28.05.2008 - 22:36ч.

Въздържайте се от лични нападки, че не ми се четат ЛС после, колко несправедливо ще ощетени.

stanislaw40 написа:

#19 OFFLINE   mecan

професионален шофьор

• Потребител
  • 1510 Мнения:

Публикувано 28.05.2008 - 22:38ч.

Mishonti написа:

Ми моделите на Пежо в компактния и субкомпактния клас са си с традиция както и конкуренцията от Опел.Форд и т.н и там битката си се води вече десетилетия кое е по добро.Докато Мерцедес и БМВ предлагат в тоя клас някви пластмасови гадни легени дето нямат нищо общо с имиджа на тея велики марки.Тесни с евтини пластмаси,зверски бедно оборудване и нечовешки висока цена(единствения + добри двигатели).Може да ме мислите за луд но истинските мерцедеси и БМВ-та тръгват от средния клас нагоре :D (поне според мен.Лично мнение не задъжавам никой с него. :!:
<p>Самите собственици на лансър ЕВО-8 се оплакват, че мадамите като се качат и питат дали това не е дачия</p>

#20 OFFLINE   mecan

професионален шофьор

• Потребител
  • 1510 Мнения:

Публикувано 28.05.2008 - 22:41ч.

Шморхи написа:

Какво различно каза ти от мен? Как сметна, че това е кенеф? Разглобявал си Пикасо ли? Откъде знаеш колко струват частите му и най-вече колко често се сменят?!
Ми като за начало минах през 2/3 от гамата на Пежо,в ниските класове са 1/1 като база ,цени и т.н все пак 2-те фирми са заедно :ok: .

1 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 1 гости, 0 анонимни

Здравейте, вие използвате Tuning.bg като гост!
Ако желаете да използвате пълните възможности на форума е нужно да се регистрирате.
РЕГИСТРАЦИЯТА Е БЪРЗА И ЛЕСНА!

Вход

• Вход в Tuning.bg:  
NEG

ЗА РЕКЛАМА:
-----------------------
Mtel: 0889090066
Vivacom: 0878690066
Globul: 0899669699

Persy

Можете да разпространявате съдържанието на този сайт свободно, като задължително посочите линк към Тuning.BG като източник. Трябва да укажете лиценза, който ползваме и да позволите и на друг да ползва съдържанието при същите условия.