IPB Style© Fisana

Форум на Tuning.bg

Fiat Punto 1.8 HGT след 2000г.

• Не можете да пишете в тази тема
43 отговора на тази тема

#16 didich

примерен шофьор

• Потребител
  • 464 Мнения:

Публикувано 04 July 2008 - 01:02 PM

И на газ пак ще си е бегачка, ако не винаги може с едно натискане на копчето пак да си на бензин нали....., а и в любимата ми столица, дето през 5 метра спираш по светофарите и си само 1,2....1,2....1,2-ра май няма много значение дали си 10 или 110 коня, въпроса е поне като си на повечето кончета да ти излиза и малко по ефтино, пък на магистралата кеф ти бензин, кеф ти газ. Аз спирам с коментарите, че оспамихме темата на човека, но като сложа газ ще се включа пак :lol:

#17 BMW_M3`

професионален шофьор

• Модератор
  • 597 Мнения:

Публикувано 04 July 2008 - 05:42 PM

Искам да ми кажеш реални проблеми с електрониката на тази кола, защото говориш пълни глупости... Колата си е съвсем прилична, а има и навигация

Дойде едно момче с въпросната кола да търси нов компютър и кабели за нея - като я кара нормално никакъв проблем ,щом я настъпи и я вкара в обороти ,колата изгасва всичко по таблото ,борд.комп. изключва.Отива на диагностика и му казват че проблема е в бубината ,взима нова бубина ,но нищо не се променя ,отива на диагностика казват му проблем с един от кабелите ,купува нов кабел ,отново същият проблем.Идва при нас купи си компютър ,но познай какво само след няколко километра компа се скапва и колата пак изгасва.
И това не е единственият такъв случай с HGT ,а 2.0HGT дори повече подобни грешки и дефекти проявява.
.....nobody has three balls but some people have two very good ones!

#18 Кики

професионален шофьор

• Потребител
  • 904 Мнения:

Публикувано 04 July 2008 - 06:46 PM

:giggle:

Колега щангист, нали има форум на ФИАТ :lol:
Публикувано изображение

#19 Impreza STI

нов шофьор

• Потребител
  • 14 Мнения:

Публикувано 04 July 2008 - 08:47 PM

и според мен е тъпо да си купиш мощна кола и да и сложиш газ :lol: Аз в момента карам на газ и от към разход съм мн доволен , но от към вървене :giggle: Сега ще си вземам Тойота Селика 147 коня и се страхувам да не стои в гаража :arrow:

#20 _FIESTA_

Playboy

• Потребител
  • 3,825 Мнения:

Публикувано 05 July 2008 - 07:31 AM

Искам да ми кажеш реални проблеми с електрониката на тази кола, защото говориш пълни глупости... Колата си е съвсем прилична, а има и навигация

Дойде едно момче с въпросната кола да търси нов компютър и кабели за нея - като я кара нормално никакъв проблем ,щом я настъпи и я вкара в обороти ,колата изгасва всичко по таблото ,борд.комп. изключва.Отива на диагностика и му казват че проблема е в бубината ,взима нова бубина ,но нищо не се променя ,отива на диагностика казват му проблем с един от кабелите ,купува нов кабел ,отново същият проблем.Идва при нас купи си компютър ,но познай какво само след няколко километра компа се скапва и колата пак изгасва.
И това не е единственият такъв случай с HGT ,а 2.0HGT дори повече подобни грешки и дефекти проявява.

Тука мисля че майсторите са усраняци :ok: ....
Тва да не е совалка та да не се знае какво и е????
Скедващия път му кажете и мотора да смени :D :D :D
Баси ....има си места където ще локализират проблема и ще бъде отстранен.
По темата ...колата е много хубава от вън и вътре...върви и спира мнооого добре...цените са им достъпни.
Мойто мнение е че е добра инвестиция. :)
Публикувано изображение

To me...a red light is no longer a stop sign. Its a 1/4 mile christmas tree!
Правя го що'т мога да си го позволя!!!

#21 v1pEr

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,637 Мнения:

Публикувано 05 July 2008 - 08:46 AM

Тука мисля че майсторите са усраняци :D ....
Скедващия път му кажете и мотора да смени :D :) :D
По темата ...колата е много хубава от вън и вътре...върви и спира мнооого добре...цените са им достъпни.
Мойто мнение е че е добра инвестиция. :D

Много правилно мнение!
Как така до ся една италианка дето съм карал няма нито един проблем с електрониката и се чупи толкова много :? Да не би да съм късметлия? :D
Даниеле, аве вчера ти званя от 6 до 9 вечерта няма връзка... кво става е?
п.с. проблема на баркетата е в съединителя, не в скоростите... нещо неотделял :)

малко по темата:
Брато, имам Barchetta, тя е със същия мотор мисля, върви много добре за 1.8 16клапана, а представям си на пунто, този мотор ще е страхотен.... :ok:
Senza cuore saremmo solo macchine
now: Alfa Romeo GTV 01', Alfa Romeo Spider 98'
ex: Alfa Romeo 145QV 97'

#22 Marionte

професионален шофьор

• Banned
  • 2,343 Мнения:

Публикувано 05 July 2008 - 11:14 AM

Скедващия път му кажете и мотора да смени :D :D :D

Има такива места много, НО ако колата не е фят! При фят абсолютно никога не е ясно ква е повредата и дори след смяна на всички части, колата пак не работи! Диагностират се само НОРМАЛНИТЕ коли! Фят не е от тях, както нормалните хора знаем! За справка Шморхи - прави основен ремонт без да се разбере от кво :) А и за справка всички останали хора с фят, те също са имали този проблем :D :D :?
„Когато на света се появи истински гений, той може да бъде разпознат по това, че всички празноглавци се обединяват на борба срещу него.“

#23 _FIESTA_

Playboy

• Потребител
  • 3,825 Мнения:

Публикувано 05 July 2008 - 11:32 AM

Скедващия път му кажете и мотора да смени :D :D :)

Има такива места много, НО ако колата не е фят! При фят абсолютно никога не е ясно ква е повредата и дори след смяна на всички части, колата пак не работи! Диагностират се само НОРМАЛНИТЕ коли! Фят не е от тях, както нормалните хора знаем! За справка Шморхи - прави основен ремонт без да се разбере от кво :D А и за справка всички останали хора с фят, те също са имали този проблем :D :? :giggle:

Марките на резервните части са едни и същи....въпроса колко е точен майстора :D
Италианки не всеки може да поправя.
Публикувано изображение

To me...a red light is no longer a stop sign. Its a 1/4 mile christmas tree!
Правя го що'т мога да си го позволя!!!

#24 didich

примерен шофьор

• Потребител
  • 464 Мнения:

Публикувано 22 July 2008 - 07:22 AM

Както обещах пиша какво е положението след слагането на Газов инжекцион. Аз специално не усещам разлика при карането на което и да било гориво и на двете върви еднакво добре 8) .
Като засека разхода на газ ще пиша пак, че в момента съм минал само около 20км от както имам газ :D

#25 Rumbaka

опитен шофьор

• Потребител
  • 176 Мнения:

Публикувано 21 December 2008 - 11:44 PM

Да вметна нещичко и аз октановото число на газта по принцип е по голямо и ако се направи както трябва инсталацията може дори и да върви повечко на това пунто му дават 8.6 секунди от 0до100 аз имах браво на гас 1.6 16v и правеше от одо100 за около 9 може и малко от горе 10 да го кажем ... карал съм и същото браво на бензин моето на газ вървеше доста повечко но не стигна доста далеч за жалост :shock: както и да е. Да попитам нещо за тези пунтота по принцип им дават разход около 12 градско и които видях са се по 5-скорости има ли такива с 6 скоростни кутий защото знам че на малките мотори има и дали има малки мотори с турбинки къто на старата генерация благодаря предварително.
ВСЯКАКВИ ЧАСТИ ЗА ФИАТ БРАВО 1.6 16V РАБОТЯ С ЕКОНТ ЕКСПРЕС!!!

#26 Светъл

професионален шофьор

• Потребител
  • 664 Мнения:

Публикувано 22 December 2008 - 01:19 PM

Абе като почнахте с тая газ!!!Кви са тия бегачки с по 140-150 коня бе?!Тва са смешки!Пъргава кола - може, ама бегачка просто не ми се вързва!На мотор под 200-230 коня според мен може да се прави квото му душа сака на човека.Ако ще и на кисело мляко ще я подкара!Истинските неща се случват от 250 нагоре :shock:

#27 cosworth team ruse

млад шофьор

• Потребител
  • 55 Мнения:

Публикувано 23 December 2008 - 11:38 PM

щом си сложил газ си пълен селски смешник,купува си кола 2000 година пък газ сложил,че кат нямаш пари да караш такава кола на бензин си купи една жигула и я тикай на газ кво се нахвърляш на големи залъци :blush:
FORD SIERRA 1,6 OHC 75 HP-FORD SIERRA 2.0 OHC 105 HP-FORD SIERRA 2.0 DOHC 8V 125 HP-FORD SCORPIO-2,9 V6 12V JUST SIERRA FAN

#28 TheCrow

професионален шофьор

• Потребител
  • 2,291 Мнения:

Публикувано 24 December 2008 - 07:11 AM

Абе като почнахте с тая газ!!!Кви са тия бегачки с по 140-150 коня бе?!

...ми как няма да е бегачка 9 сек. до 100 Браво 1.6 :blush: ...коли от 150кс. до 200кс. може да се нарекат автомобили със спортен характер според мен

#29 RokFort

Renault driver

• Потребител
  • 1,376 Мнения:

Публикувано 24 December 2008 - 05:41 PM

Bravo 1.6 16v от 0 до 100км/ч = 9 секунди. :) :cry: :?: ????

МмммМММммм ..... НЕ !!!

#30 Шморхи

професионален шофьор

• Модератор
  • 6,918 Мнения:

Публикувано 24 December 2008 - 05:47 PM

щом си сложил газ си пълен селски смешник,купува си кола 2000 година пък газ сложил,че кат нямаш пари да караш такава кола на бензин си купи една жигула и я тикай на газ кво се нахвърляш на големи залъци :cry:

Що не си държиш глупашкото мнение за себе си а? Ае земи малко почети, поослушай се па после разправяй вицове. Насока-> последния брой на Авто Билд. Висман V8, с мотор на БМВ, 340 коня на газ. Дали се селяци как мислиш? Селяците в Германия нямат 120 000 евро излишни за двуместен роудстър. Щом на този Висман може да се сложи газ, значи на всяко БМВ може, а оттам и на почти всяка кола.
Както казах, пази си паляшките мнения за себе си и не обиждай хората.
Айде, Весела Коледа и другия път разкажи някой по-смешен виц :)

Чувал съм,че имат някакъв проблем със скоростната кутия,който се решавал сравнително лесно след смяна на маслото.

Tuning.bg

ЗА РЕКЛАМА:
-----------------------
Mtel: 0889090066

Persy

Можете да разпространявате съдържанието на този сайт свободно, като задължително посочите линк към Тuning.BG като източник. Трябва да укажете лиценза, който ползваме и да позволите и на друг да ползва съдържанието при същите условия.