IPB Style© Fisana

Форум на Tuning.bg

Към съдържанието

Игра: Какво знаеш ?

• Не можете да пишете в тази тема
555 отговора на тази тема

#1 eewf

Транспортер

• Модератор
  • 1,885 Мнения:

Публикувано 24 August 2008 - 09:31 PM

Дайте да видим кой колко знае относно автомобилите.
Аз задавам въпрос и който успее да отговори задава следващия :(
Хайде покажете какво знаете чада мой и нека силата е с вас :(

Кой е създал синхронизаторите на скоростната кутия ? :lol:
Количеството интелект на планетата е константа, а населението расте.

#2 tifani_f

ДяВоЛчЕ

• Потребител
  • 1,042 Мнения:

Публикувано 24 August 2008 - 10:03 PM

Кой е създал синхронизаторите на скоростната кутия ? :lol:

:( :( :D :D :D :D :D :(

Цената на всички произведени и предстоящи да се произведат акумулатори няма да цената на живота на майка ти или баща ти, детето ти, жена ти или дори на някой който никога няма да познаваш. Така, че ако светнатите фарове на всички коли спасят човешки живот веднъж в историята на човечеството пак си струва, защото живота може да е твоя.

#3 1st.bis

опитен шофьор

• Потребител
  • 167 Мнения:

Публикувано 25 August 2008 - 01:03 AM

Е разбира се че всеки ще почеше чичо гугъл и ще даде точен отговор :( :lol: :(

#4 eewf

Транспортер

• Модератор
  • 1,885 Мнения:

Публикувано 25 August 2008 - 05:33 AM

специално този въпрос го няма нито в уикипедия нито в гуугъл.....потърсил съм го :(

#5 setra49

професионален шофьор

• Потребител
  • 668 Мнения:

Публикувано 25 August 2008 - 06:31 AM

специално този въпрос го няма нито в уикипедия нито в гуугъл.....потърсил съм го :(

1929 Кадилак, Ърл А. Томсън.
Fehlende Leistung wird durch Wahnsinn ersetzt

#6 eewf

Транспортер

• Модератор
  • 1,885 Мнения:

Публикувано 25 August 2008 - 06:45 AM

специално този въпрос го няма нито в уикипедия нито в гуугъл.....потърсил съм го :lol:

1929 Кадилак, Ърл А. Томсън.

ммм не :(

#7 Darlin`

примерен шофьор

• Потребител
  • 344 Мнения:

Публикувано 25 August 2008 - 07:24 AM

Румен Антонов?
Публикувано изображение

#8 milmar

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,951 Мнения:

Публикувано 25 August 2008 - 07:35 AM

В техниката почти няма неща хей така открити от еди кой си :( . По проблемите се е работило и се работи от много екипи , в различни фирми и държави . Просто в един момент някой от всички , който е най-хитър (не рядко дори с най-малък принос) записва името си в патентната база , пък и в историята .
Аз не знам кой е "измислил" синхронизаторите , но поне мисля че знам за какво се използват :( . Освен това след като няма имформация в гугъл тази тема ще си стои така до края на света -> ще даваме имена , а ти ще казваш НЕ :( :lol: ....
<p>__________________________________________</p>
<p>Говоря си с усилвателите ....</p>
<p>__________________________________________</p>
<p><span style=\"font-size: small;\"><strong><em>Българи , пишете на български !!!</em></strong></span><br /> Моля , нека спазваме поне малко правописа и словореда !<br /> __________________________________________<br /> Golf 1.6 TD forever ... RIP :(</p>

#9 eewf

Транспортер

• Модератор
  • 1,885 Мнения:

Публикувано 25 August 2008 - 07:56 AM

В техниката почти няма неща хей така открити от еди кой си :( . По проблемите се е работило и се работи от много екипи , в различни фирми и държави . Просто в един момент някой от всички , който е най-хитър (не рядко дори с най-малък принос) записва името си в патентната база , пък и в историята .
Аз не знам кой е "измислил" синхронизаторите , но поне мисля че знам за какво се използват :D . Освен това след като няма имформация в гугъл тази тема ще си стои така до края на света -> ще даваме имена , а ти ще казваш НЕ :( :lol: ....

Съгласен съм с теб. Отговора е Фердинанд Порше и ако го напишете в гуугъл в комбинация със "синхронизатор" ще откриете информация :(
milmar дай ти някой въпрос.....

#10 Demoman

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,253 Мнения:

Публикувано 25 August 2008 - 08:00 AM

От Порше първи прилагат конусния вариант, който се използва и до днес.

А по документи първите откриватели са Gonzalo-Antoine Hennequet и Jean-Michel Lamy.

#11 setra49

професионален шофьор

• Потребител
  • 668 Мнения:

Публикувано 25 August 2008 - 08:34 AM

От Порше първи прилагат конусния вариант, който се използва и до днес.

А по документи първите откриватели са Gonzalo-Antoine Hennequet и Jean-Michel Lamy.

Патента е издаден на тяхно име... Но:

The exception here is Cadillac's break-through Syncro-Mesh fully-synchronized manual transmission, designed by Cadillac engineer Earl A. Thompson and introduced in full production in the fall of 1928. The modern cone system was developed by Porsche and introduced in the 1952 Porsche

----------
Превода мисля че всеки може да си го направи

Gonzalo-Antoine Hennequet + Jean-Michel Lamy получават US Patent 6289757 - за Synchronized gearbox едва 18.09.2001

Много ме съмнява до този момент да сме подавали междинна газ за изравняване на скорости на въртене...

Имам и едно предложение.. Когато се пускат такива игри, нека всеки желаещ да зададе въпрос, да е достатъчно подготвен с темата...
Fehlende Leistung wird durch Wahnsinn ersetzt

#12 Механджията

професионален шофьор

• Модератор
  • 4,045 Мнения:

Публикувано 25 August 2008 - 08:42 AM

Аз може ли да питам :( името Колт е щяло да бъде име на един известен и легендарен модел, но са се отказали от него и години по-късно са го използвали митсубиши..... та, за кой модел става въпрос? :lol:
....СЪС ЖИВОТА ПОД ВЕЖДИ СЕ ГЛЕДАМЕ СТРОГО,И БОРЯ СЕ С НЕГО,ДОКОЛКОТО АЗ МОГА....ИМА НАЧИН,ВАШ'ТА МАМАААААА....

#13 eewf

Транспортер

• Модератор
  • 1,885 Мнения:

Публикувано 25 August 2008 - 08:49 AM

Аз може ли да питам :( името Колт е щяло да бъде име на един известен и легендарен модел, но са се отказали от него и години по-късно са го използвали митсубиши..... та, за кой модел става въпрос? :lol:

dodge ?!

#14 Demoman

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,253 Мнения:

Публикувано 25 August 2008 - 10:19 AM

Аз може ли да питам :lol: името Колт е щяло да бъде име на един известен и легендарен модел, но са се отказали от него и години по-късно са го използвали митсубиши..... та, за кой модел става въпрос? :(

Нещо американко, най-вероятно, от "мускулестите" модели. :(

#15 Механджията

професионален шофьор

• Модератор
  • 4,045 Мнения:

Публикувано 25 August 2008 - 12:20 PM

правилно се насочвате :(
....СЪС ЖИВОТА ПОД ВЕЖДИ СЕ ГЛЕДАМЕ СТРОГО,И БОРЯ СЕ С НЕГО,ДОКОЛКОТО АЗ МОГА....ИМА НАЧИН,ВАШ'ТА МАМАААААА....

NEG

ЗА РЕКЛАМА:
-----------------------
Mtel: 0889090066
Vivacom: 0878690066
Globul: 0899669699

Persy

Можете да разпространявате съдържанието на този сайт свободно, като задължително посочите линк към Тuning.BG като източник. Трябва да укажете лиценза, който ползваме и да позволите и на друг да ползва съдържанието при същите условия.