IPB Style© Fisana

Форум на Tuning.bg

Насаждане на двигател в VW T2

• Не можете да пишете в тази тема
19 отговора на тази тема

#1 Miro_BSL

нов шофьор

• Потребител
  • 34 Мнения:

Публикувано 21 September 2008 - 07:08 PM

Става въпрос за старият транспортер ~88-90 година, пръдна му двигателя (който беше 1.6 атмосферен дизел :roll: ) Сега искам да му сложа 1.9 или 2.0 ТДИ, знам, че те са с управляващ блок и доста повече електроника. Какво ще е нужно за преправянето? Проблем ли е да остане със старата скоросттна 4-и степенна кутия? Ако може и някое друго мнение и препоръка. Двигателя е отзад и буса дефакто е със задно :? :idea:

#2 DieseL power

професионален шофьор

• Потребител
  • 844 Мнения:

Публикувано 22 September 2008 - 12:19 AM

намираш си един блъснат т2 или каравеле мисля че нямат голяма разлика с двигател които изкаш и го прехвърляш ... не съм сигурен дали кутията ще стане но нега по компетентните от мен да кажат... между другото преди време и аз търсих бус с 1,9тди .... нямах голям успех ама и не търсих толкова .... та късмет

Сине, на женско вяра да нямаш !!! Неможе нещо къде кърви по 5 дена в месеца да е живо!!!

Публикувано изображение

#3 Miro_BSL

нов шофьор

• Потребител
  • 34 Мнения:

Публикувано 22 September 2008 - 06:21 AM

Toчно, че този модел няма ТДИ :? Има 1.9ТД който е 75 коня и ми е крайно недостатъчен. Ако трябва ще му се води нова инсталация и таблото ще сменя. Интересуват ме неща като интеркулера, къде ще трябва да стои? Ще може ли да е отпред или от това ще му се губи ефекта? Или отзад като му се направи някакъв въздухосборник. :roll:

#4 DieseL power

професионален шофьор

• Потребител
  • 844 Мнения:

Публикувано 22 September 2008 - 05:11 PM

според мен отзад някъде с въздохосъборник ще е по добре но не съм достатъчно компетентен :giggle: и все пак мисля че щом може да се сложи двигател от лада значи може друго да се сложи..... не съм сигурен но мисля че и от голф ще стане :ok:

Сине, на женско вяра да нямаш !!! Неможе нещо къде кърви по 5 дена в месеца да е живо!!!

Публикувано изображение

#5 Miro_BSL

нов шофьор

• Потребител
  • 34 Мнения:

Публикувано 22 September 2008 - 05:37 PM

от голф, пасат, поло... и доста други от VW групата

#6 DieseL power

професионален шофьор

• Потребител
  • 844 Мнения:

Публикувано 23 September 2008 - 02:56 PM

ами един блъснат голф 3-ка 19 тди колко струва ? :giggle:

Публикувано изображение

#7 Miro_BSL

нов шофьор

• Потребител
  • 34 Мнения:

Публикувано 23 September 2008 - 03:00 PM

Зависи от ...... 1000 неща. но закакво ми е цял, основното за сега ми е проблема с електрониката, а въпроса ми е ще мога ли да го преодолея и как. Но тук май само двамата ще си пишем... Също така скоростната кутия на буса е 4-и степенна, но предполагам ще пасне... :giggle:

#8 DieseL power

професионален шофьор

• Потребител
  • 844 Мнения:

Публикувано 23 September 2008 - 08:36 PM

е явно на по вещите по въпроса не им е интересно .... нормално.... та мисля че скоростите ще са ти малко повече играчка, аз електрониката ако си прехвърлиш от голфа сичките жици мисля че ще е най-добре защото колкото и да са еднакви и подобни все пак става дума за кола и за бус... все ще излезе нещо дето ще ти прави проблеми... :giggle:

Публикувано изображение

#9 Senkon

професионален шофьор

• Потребител
  • 821 Мнения:

Публикувано 24 September 2008 - 04:41 PM

Тая дето я мислите нема да стане. Скоростната кутия ти е последния проблем. Големите мотори от 1900сс - нагоре се качват на Т4, защото са с предно предаване. На старите бусове моторите са отзат и много наклонени, а това води до друго мазане и охлаждане. Новите мотори не са консструирани така и присадката ще е много сложна и финансово не изгодна, иначе всичко се прави. Можеш да сложиш и двигател от МИГ, стига да го купиш на сметка и да има кой да ти се води по акъла.

#10 DieseL power

професионален шофьор

• Потребител
  • 844 Мнения:

Публикувано 24 September 2008 - 07:46 PM

не съм казал че захвата е същия там ще е ташака но иначе както каза и колегата всичко се прави.. но защо да е толкова невъзможно ладовия двигател по ли е лесен за присаждане на това купе ?

Публикувано изображение

#11 Senkon

професионален шофьор

• Потребител
  • 821 Мнения:

Публикувано 25 September 2008 - 04:04 PM

Говорим за различни поколения мотори:
Единият е разработка 1982г. и се качва на колите до 92г., а другият започва от 92г и се качва до 98г в някой изключенния до 2000г. Що се отнася до Ладовия мотор, той е разработка на Фиат 1961г. Сам направи извода.

#12 Miro_BSL

нов шофьор

• Потребител
  • 34 Мнения:

Публикувано 28 September 2008 - 02:59 PM

Добре де, на новият мотор ще се сложи наклонения картер от оригиналния. Какъв ще е точно проблема с охлаждането? Знам, че кажи речи финансово не е изгодно, но не е за мен, а за баща ми... Ходи му обяснявай... с една дума иска да даде маса пари, но това си е негов проблем. Важното е да се направи както трябва!

#13 Senkon

професионален шофьор

• Потребител
  • 821 Мнения:

Публикувано 28 September 2008 - 04:17 PM

Ти да си видял река да тече нагоре?

#14 Miro_BSL

нов шофьор

• Потребител
  • 34 Мнения:

Публикувано 02 November 2008 - 04:57 PM

Купих двигател 1.9 Турбо дизел. Без електроника :wink:

#15 musti.84

Без стаж

• Потребител
  • 1 Мнения:

Публикувано 15 March 2009 - 05:02 PM

batka i az sam sa6to kato tebe mislq sa6toto koeto ti si pomislil za T2 to.Kato kupi dvigatelq pasva li vsi4ko i kolko konq e tozi dvigatel koito si kupil?az iskam sa6toto no 90 ks i 5 stepenna kutiq mislq 4e taka 6te stane super....

Tuning.bg

ЗА РЕКЛАМА:
-----------------------
Mtel: 0889090066

Persy

Можете да разпространявате съдържанието на този сайт свободно, като задължително посочите линк към Тuning.BG като източник. Трябва да укажете лиценза, който ползваме и да позволите и на друг да ползва съдържанието при същите условия.