IPB Style© Fisana

Форум на Tuning.bg

Към съдържанието

Mitsubishi Lancer EVO X ДЕФЕКТ!!!

• Заключена тема Тази тема е заключена
43 отговора на тази тема

#1 Sraaaaa

Без стаж

• Потребител
  • 6 Мнения:

Публикувано 01 October 2008 - 07:17 AM

Не знам дали някой не е публикувал тази тема преди. Смятам темата за важна, понеже този дефект е доста опасен и е добре да предупредите всички познати които имате собственици на този автомобил.

Педала на газта е направен от пластмаса!!! :evil: Ето какво се е случило на двама съвсем различни собственици на чисто нови такива:

Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

Публикувано изображениеПубликувано изображение

Дефекта е настъпил след като водачите са натиснали рязко педала. Вие представяте ли си и спирачката ако е от пластмаса и ако се наложи рязко спиране...

#2 merakliata

Баровец

• Модератор
  • 13,679 Мнения:

Публикувано 01 October 2008 - 07:53 AM

Толкова ли са се изложили? педал от пластмаса :evil:

Да, то за Вас и лайната са по-вкусни от хайвера! Въпрос на вкус...
То и да ебеш животни е въпрос на вкус...
Да си педераст...
Всичко е въпрос на вкус.... :D

Наличие турбонадува: Турбонаддув

#3 vankis

опитен шофьор

• Потребител
  • 105 Мнения:

Публикувано 01 October 2008 - 08:06 AM

Като прочетох отначало ми стана смешно :evil: после ми стана .... :D В три различни сайта я има описана случката... много са се изложили ако наистина е от пластмаса :x има някой от форума да опровергае този дефект ?

#4 Kevin Sunray

млад шофьор

• Потребител
  • 75 Мнения:

Публикувано 01 October 2008 - 09:17 AM

хах... опитали са да олекотят купето :evil:

#5 DoH_KuXoT

Инат

• Модератор
  • 5,991 Мнения:

Публикувано 01 October 2008 - 10:18 AM

това не е единствения автомобил с пластмасови педали :evil: Пък в случая каква е причината за дефекта може да си фантазираме много, само собственика знае какви ги е сътворил. Аз не знам как се чупи педал при положение , че силата на съпротивление идва само от триенето жило - кожух ,някакви щангички, или по ел. път ... и в трите случая няма как силата на съпротивление да е толкова голяма че да предизвика двоица сили заедно с тази прилагана от водача и да се счупи тялото на педала (бах тва как прозвуча :x ) Та ако пича е натискал докрай и от там се е овисвал върху педала с цяла тежест и от титан да му ги направят все същия *** .
<p>ДА ПОМОГНЕМ НА БЪЛГАРСКИТЕ ДЕЧИЦА</p>

#6 TheCrow

професионален шофьор

• Потребител
  • 2,291 Мнения:

Публикувано 01 October 2008 - 02:22 PM

Дефекта е настъпил след като водачите са натиснали рязко педала..

...мнго тежък крак имат тия водачи :lol: според мен явно има партида дефектни педали които може би са били запукани или нещо подобно :lol:

#7 BuHTu/\kaTa

професионален шофьор

• Потребител
  • 5,300 Мнения:

Публикувано 01 October 2008 - 02:26 PM

С нетърпение очаквам Vin да защити неизмеримия кендзеф :lol:
5555 - КРАЙ!

#8 Docky

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,447 Мнения:

Публикувано 01 October 2008 - 02:57 PM

Айде да не говорим за дефектите на мерцедес и другите видни немски супер автомобили :lol:
Айде пак си помисли защо мерцедес позлват Японска електроника,щото не е кадърна предполагам,или защото имаше стотици случай чисто нови возила за по над 150 бона да стоят с месеци в серивизите.

#9 PsYHic

нов шофьор

• Потребител
  • 32 Мнения:

Публикувано 01 October 2008 - 03:56 PM

това не е единствения автомобил с пластмасови педали :lol: Пък в случая каква е причината за дефекта може да си фантазираме много, само собственика знае какви ги е сътворил. Аз не знам как се чупи педал при положение , че силата на съпротивление идва само от триенето жило - кожух ,някакви щангички, или по ел. път ... и в трите случая няма как силата на съпротивление да е толкова голяма че да предизвика двоица сили заедно с тази прилагана от водача и да се счупи тялото на педала (бах тва как прозвуча :lol: ) Та ако пича е натискал докрай и от там се е овисвал върху педала с цяла тежест и от титан да му ги направят все същия *** .

Евала събаряш :lol: :lol: :D

#10 kamus11

професионален шофьор

• Validating
  • 4,598 Мнения:

Публикувано 01 October 2008 - 07:24 PM

Айде да не говорим за дефектите на мерцедес и другите видни немски супер автомобили :lol:
Айде пак си помисли защо мерцедес позлват Японска електроника,щото не е кадърна предполагам,или защото имаше стотици случай чисто нови возила за по над 150 бона да стоят с месеци в серивизите.

без да се заяждам искам да споделя че проблемите в електрониката на мерцедес започнаха след като внедриха отделни компоненти с японска електроника и от там доидоха всички ядове. по темата ...........
педалите на съвременните автомобиле са от пластмаса с цел безопастност. в случаи на инцидент - разбираите челен удар - те се чупят при по голям натиск за да предзят краката на водача

#11 setra49

професионален шофьор

• Потребител
  • 668 Мнения:

Публикувано 01 October 2008 - 08:43 PM

Седят в БГ сервизите, щото са такива майсторите :lol:)) И какъв мерцедес караш, че знаеш за дефектите му.. или си чул недочул :lol:
Fehlende Leistung wird durch Wahnsinn ersetzt

#12 Docky

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,447 Мнения:

Публикувано 01 October 2008 - 09:27 PM

Седят в БГ сервизите, щото са такива майсторите :lol:)) И какъв мерцедес караш, че знаеш за дефектите му.. или си чул недочул :lol:

Само че не съм казал нищо за БГ сервизите,а по цял свят,както ти каза един колега по-горе за проблемите с електрониката,много возила за огромни суми са в сервизи за дефекти с електрниката.А и трябва ли да карам мерцедес за да знам как стоят нещата в глобален план за компанията,ограничен идиот.

автора на този пост е получил предупреждение за квалификациите към други членове на форума!

#13 mecan

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,510 Мнения:

Публикувано 01 October 2008 - 09:32 PM

Мойто мнение е че дефекта е настъпил в следствие на не добра заводска термична обработка спрямо материала.Наистина са за Бой диамантчетата.
<p>Самите собственици на лансър ЕВО-8 се оплакват, че мадамите като се качат и питат дали това не е дачия</p>

#14 Duratec

професионален шофьор

• Потребител
  • 2,369 Мнения:

Публикувано 02 October 2008 - 04:11 AM

И мойта е с пластмасова газ, и да ти кажа, 80кг съм, и я мачкам яко - не се е счупила :lol:
Don't drive it, slide it

НЕ НА ВИСОКИТЕ ЦЕНИ НА ГОРИВАТА В БЪЛГАРИЯ !!!

#15 Baki

примерен шофьор

• Потребител
  • 317 Мнения:

Публикувано 02 October 2008 - 07:34 AM

Потвърждавам и аз, вчера се загледах, в колта ми педала за газта е също от пластмаса. Но честно казано бая зор ще да е видял тоя педал, че да се счупи.

NEG

ЗА РЕКЛАМА:
-----------------------
Mtel: 0889090066
Vivacom: 0878690066
Globul: 0899669699

Persy

Можете да разпространявате съдържанието на този сайт свободно, като задължително посочите линк към Тuning.BG като източник. Трябва да укажете лиценза, който ползваме и да позволите и на друг да ползва съдържанието при същите условия.