IPB Style© Fisana

Форум на Tuning.bg

JBL музика

• Не можете да пишете в тази тема
27 отговора на тази тема

#16 kilos

нов шофьор

• Потребител
  • 14 Мнения:

Публикувано 23 October 2004 - 11:37 AM

Това с 10ката ще е в краен случай. Не е ли малко ?
Преди това имах 2х12'' Тъндър. Ама те са боза. Няма ли да ми се стори слаба 1х10'' нищо че е JBL?

Кво ше кажеш за 12ката и Lanzar VIBE231?
Дават го 1 x 500 Watts Max at 4 Ohms Bridged.
Па за тиа на кората ше му мисла по-нататъка.

#17 kilos

нов шофьор

• Потребител
  • 14 Мнения:

Публикувано 23 October 2004 - 11:40 AM

Аз сега гледам че и 10'' (jbl gt100) пак е 250W RMS така, че той пести само обем.

#18 VSP_Audio

нов шофьор

• Потребител
  • 11 Мнения:

Публикувано 23 October 2004 - 11:42 AM

Виж сега,първо усилвателят е добър за парите си :lol: .Второ всичко се прави с добър първоначален замисъл.Демек ако имаш 10см двулентови колони на кората както е при теб ще трябва да се съобрази цялата система :lol: .Значи във твоя случай за най добър и балансиран звук ще се получи примерно с този усилвател свързан мостово с една 10"(в рефлексна кутия) и другите два канала с HPF филтри за 10см колони.Най важното което мога да ти кажа от личен опит като се има предвид че съм ДИПЛОМИРАН :lol: на тази тема и
РАБОТЯ :D на тази тематика от доста време: 90% от добре звучащата система се дължат на точни изчисления на кутията,рефлекса,резонанса на багажника на конкретният автомобил,
точното съотношение между усилвател-колони-сд-акустика.
Ако сега искаш конкретно предложение просто ще ти оставя моят телефонен номер:0887/ 39 35 34 -Владо
пс. Имам туба като за теб с 12" говорител чисто нова 200 вата реална мощност,с рефлекс,компактни размери но доста стегнат и плътен бац - цена 110лв.

#19 kilos

нов шофьор

• Потребител
  • 14 Мнения:

Публикувано 23 October 2004 - 11:42 AM

shyne-you shine.mp3

Взривявайте се !!!

#20 kilos

нов шофьор

• Потребител
  • 14 Мнения:

Публикувано 23 October 2004 - 11:44 AM

Владо какъв говорител?

#21 dolly_fan

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,018 Мнения:

Публикувано 23 October 2004 - 04:04 PM

kilos, я да почнем отначало - напиши ми подробно - каква е колата, какви са размерите ( и моделите, ако ги знаеш ) на колоните отпред, отзад и във вратите и ще ти дам примерни варианти за музиката ( и с приблизителни цени ). Най-добре дай и някаква сума до която да смятам.
А относно касата на VSP_Audio не мисля, че е възможно да се направи каса с истински говорител за 110 лв. като се има предвид , че само свестен говорител под 130 лв. няма , а и самата каса , ако е направена както трябва е поне 60 - 100 лв.

#22 kilos

нов шофьор

• Потребител
  • 14 Мнения:

Публикувано 23 October 2004 - 05:12 PM

Колата е Citroen Xsantia.
CDто ми е Pioneer 4x45.
Мисла то да захранва колоните които имам.
Отпред е добър Kenwood (не му знам модела) със високи.
Отзад са Pioneer некви не толкова хубави ама с фадера се прават да не криват.
И ми подариха едни Pioneer TS-E1070 - 10см са и им дават 25W ниминална и 80W max обаче като ги включа с останалите 4 и мощността свършва. Та за това мислех 4 канален усилвател ма май няма да е с него. По-добре по-нататъка още един ако потрябва.

Иначе главно искам да правя готин бас до 400 лв (с усилвателя) като кутията не я смятам в тия пари. Тоя говорител на JBL ми изглежда свестен за случая.

Намерих и усилвател, който ще го захрани - Lanzar VIBE231 (240 лв.).

За затворен обем му искат 28 литра, което ми се струва супер доволно. За отворен обем кутията трябва да е 63 литра и се чудя дали ма смисъл. В единия случай ще вади деведесет и няколко децибела, а в другия сто и малко. Май по-добре по-малко обем на кутията.

#23 dolly_fan

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,018 Мнения:

Публикувано 23 October 2004 - 06:03 PM

kilos, то така има да си обменяме съобщения кой знае колко - тая работа става най добре наживо или по телефона, затова най-добре щом си от София - драсни едно лично съобщение на PRO Install за координати и говори направо с него - както се разберете - той ще ти свърши работа и ще те ориентира какво да вземеш.

#24 PROinstall

спазва правилата

• Потребител
  • 245 Мнения:

Публикувано 23 October 2004 - 11:42 PM

Като те слушам ти си си направо за един активен суб на CALIBER.
Основите са ти толкова слаби че един 80W/600W 10" суб ти върши пре пре достатъчна работа. Ако обаче искаш по нататъка да раширяваш с по силни основи с амп. ще трябва да си вземеш 12" 150W/800W.
Публикувано изображение
10" с усилвател - 263лв.
Публикувано изображение
12" с усилвател - 320лв.

Идваш в редута, включвам ти я в колата и ако те кефи купуваш.
Само дрънни преди това да знам че идваш. 0888 71 22 76

#25 kilos

нов шофьор

• Потребител
  • 14 Мнения:

Публикувано 24 October 2004 - 07:58 AM

Тия wooferi коя серия на Caliber са?

#26 kilos

нов шофьор

• Потребител
  • 14 Мнения:

Публикувано 24 October 2004 - 08:00 AM

Нещо съм предобеден към тия фабричните.
Един приятел си купи Pioneer за 500лв който свири като да си направа една кутия и да и сложа говорител за 50лв.

#27 dolly_fan

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,018 Мнения:

Публикувано 24 October 2004 - 08:38 AM

А бе , ти му звънни , а пък може да измислите и нещо друго.

#28 Jaba The Hutt

Без стаж

• Потребител
  • 5 Мнения:

Публикувано 24 October 2004 - 08:44 AM

А преди някои ден тукмо питах за Калибрите - слушах такава туба и свиреше ноо яко хем с 10инчов бас беше

Tuning.bg

ЗА РЕКЛАМА:
-----------------------
Mtel: 0889090066

Persy

Можете да разпространявате съдържанието на този сайт свободно, като задължително посочите линк към Тuning.BG като източник. Трябва да укажете лиценза, който ползваме и да позволите и на друг да ползва съдържанието при същите условия.