IPB Style© Fisana

Форум на Tuning.bg

Opel Corsa/tigra-Технически Проблеми И Поддръжка

• Не можете да пишете в тази тема
98 отговора на тази тема

#16 sosgas

Без стаж

• Потребител
  • 3 Мнения:

Публикувано 11 November 2009 - 03:17 PM

Значи аз сичко направих както трябва но като сложих сичко на мястото и кръшките не работеха там светлините на парното даже и конзлата не работи какво съм направил ???

#17 krasitt

примерен шофьор

• Потребител
  • 326 Мнения:

Публикувано 13 November 2009 - 10:11 PM

Значи аз сичко направих както трябва но като сложих сичко на мястото и кръшките не работеха там светлините на парното даже и конзлата не работи какво съм направил ???

Обикновени крушки ли сложи или диоди?Защото диодните все пак имат и посока :|
Иначе друго аз поне не виждам какво може да си объркал.Провери си за всеки случай и бушоните :arrow:
<p>&nbsp;</p> <p>&nbsp;</p> <h2><span style=\"font-family: tahoma,arial,helvetica,sans-serif; font-size: medium;\"><strong>Употребявани части за:</strong></span></h2> <h2><span style=\"font-family: tahoma,arial,helvetica,sans-serif; font-size: medium;\"><strong>AUDI 100 2.5TDI 116Hp - климатроник,ел.пакет...<br /></strong></span></h2> <h2><span style=\"font-family: tahoma,arial,helvetica,sans-serif; font-size: medium;\"><strong>AUDI 100 2.0i 115Hp - климатроник,кожа,ел.седалки...</strong></span></h2> <h2><span style=\"font-family: tahoma,arial,helvetica,sans-serif; font-size: medium;\"><strong><strong>AUDI 100 2.0i 115Hp - климатроник,ел.пакет,ал.джанти..</strong></strong></span></h2> <h2><span style=\"font-family: tahoma,arial,helvetica,sans-serif; font-size: medium;\"><strong>AUDI - 80 B4 1.9TDI 90Hp - автомат,климатик,ел.пакет...<br /></strong></span></h2> <h2><span style=\"font-family: tahoma,arial,helvetica,sans-serif; font-size: medium;\"><strong>AUDI 80 B4 1.8 бензин/газ 90Hp - ел.пакет...<br /></strong></span></h2> <h2><span style=\"font-family: tahoma,arial,helvetica,sans-serif; font-size: medium;\"><strong>SAAB 9000 TURBO 2.0 175Hp - климатик,кожа,ел.пакет...<br /></strong></span></h2> <h2><span style=\"font-family: tahoma,arial,helvetica,sans-serif; font-size: medium;\"><strong>ROVER 200 1.4 - климатик,кожа,ел.пакет...</strong></span></h2> <h2><span style=\"font-family: tahoma,arial,helvetica,sans-serif; font-size: medium;\"><strong>HONDA Civic Fastback VI 1.5 VTEC-E - ел.пакет...<br /></strong></span></h2> <h2><span style=\"font-family: tahoma,arial,helvetica,sans-serif; font-size: medium;\"><strong>RENAULT LAGUNA 2.0i 115Hp - климатроник,ел.пакет...<br /></strong></span></h2> <p>&nbsp;</p> <p>&nbsp;</p>

#18 sosgas

Без стаж

• Потребител
  • 3 Мнения:

Публикувано 14 November 2009 - 10:50 AM

Аз се оправих то сички круски са били изгорели по някакъв незнаен начиназ си ги смених с сини круски но конзолата ми е преебана тряба да взема нова някой знае ли колко пари е една нова или там втора ръка имам Opel Corsa 1.2i 1994г. ако е от значение :lol::)

#19 krasitt

примерен шофьор

• Потребител
  • 326 Мнения:

Публикувано 29 November 2009 - 04:09 PM

Аз нямам наблюдения за цената!
Никакво значение няма какъв ти е двигателя,като можеш и от тигра да вземеш!Само ако твоята е с климатик гледай и другата да такава(разликата е в бутона за степени на вентилатора :roll:
Интересно ми е какво толкова може да и е преебано на твоята конзола,че ще даваш пари за друга :ok:
<p>&nbsp;</p> <p>&nbsp;</p> <h2><span style=\"font-family: tahoma,arial,helvetica,sans-serif; font-size: medium;\"><strong>Употребявани части за:</strong></span></h2> <h2><span style=\"font-family: tahoma,arial,helvetica,sans-serif; font-size: medium;\"><strong>AUDI 100 2.5TDI 116Hp - климатроник,ел.пакет...<br /></strong></span></h2> <h2><span style=\"font-family: tahoma,arial,helvetica,sans-serif; font-size: medium;\"><strong>AUDI 100 2.0i 115Hp - климатроник,кожа,ел.седалки...</strong></span></h2> <h2><span style=\"font-family: tahoma,arial,helvetica,sans-serif; font-size: medium;\"><strong><strong>AUDI 100 2.0i 115Hp - климатроник,ел.пакет,ал.джанти..</strong></strong></span></h2> <h2><span style=\"font-family: tahoma,arial,helvetica,sans-serif; font-size: medium;\"><strong>AUDI - 80 B4 1.9TDI 90Hp - автомат,климатик,ел.пакет...<br /></strong></span></h2> <h2><span style=\"font-family: tahoma,arial,helvetica,sans-serif; font-size: medium;\"><strong>AUDI 80 B4 1.8 бензин/газ 90Hp - ел.пакет...<br /></strong></span></h2> <h2><span style=\"font-family: tahoma,arial,helvetica,sans-serif; font-size: medium;\"><strong>SAAB 9000 TURBO 2.0 175Hp - климатик,кожа,ел.пакет...<br /></strong></span></h2> <h2><span style=\"font-family: tahoma,arial,helvetica,sans-serif; font-size: medium;\"><strong>ROVER 200 1.4 - климатик,кожа,ел.пакет...</strong></span></h2> <h2><span style=\"font-family: tahoma,arial,helvetica,sans-serif; font-size: medium;\"><strong>HONDA Civic Fastback VI 1.5 VTEC-E - ел.пакет...<br /></strong></span></h2> <h2><span style=\"font-family: tahoma,arial,helvetica,sans-serif; font-size: medium;\"><strong>RENAULT LAGUNA 2.0i 115Hp - климатроник,ел.пакет...<br /></strong></span></h2> <p>&nbsp;</p> <p>&nbsp;</p>

#20 opa4enec

Без стаж

• Потребител
  • 2 Мнения:

Публикувано 02 December 2009 - 11:40 AM

Абе не мога да разбера какво става с тая централна конзола на корсите?! Това нещо фабричен дефект ли е на толкова хора да изгори осветлението :lol: На мен също не ми е добре и днеска смятам да седна да я оправя :) Благодаря много на krasitt за това, че е показал толкова подробно как се оправя много ми помогна! :idea:
Колата вози тялото, а мотора душата!

#21 opa4enec

Без стаж

• Потребител
  • 2 Мнения:

Публикувано 16 December 2009 - 08:59 PM

Така... свалих таблото нямах много проблеми със свалянето обаче не можах да разбера от къде да извадя фасунгите с изгорелите лампи? Не разкачах жилата защото ми достигаше мястото за работа гледах го чудих му се но не можах да разбера къде стоят крушките? Можете ли да ми помогнете? Направих снимка на задната страна ако може някой да ми нарисува на нея от къде да извадя фасунгите? Благодаря много предварително!

http://bezplatno.inf... ... 59512q.jpg
Колата вози тялото, а мотора душата!

#22 venciii

опитен шофьор

• Потребител
  • 107 Мнения:

Публикувано 25 December 2009 - 09:29 PM

Колега можеш ли да ми кажеш как се сваля антената на Корса/ Комбо?
плагодаря ти предварително може би съм малко offtopic? :roll:

Маха се тавана!От вътрешната страна на ламарината (тавана) има голяма гайка която я държи отвиваш нея,кабела е прекъснат с букса на около 20см от антената разкачваш и нея и антената е махната.
П.П.Ако ти прави проблеми и мислиш, че не можеш да се справиш купи си за вътрешен монтаж 1 за 5-6лв

Абе батка, защо имам чувството че си типичен представител от племето "голфаджии"? :D Ти сигурен ли си,че нямаш в гаража някоя "наточена голфара" с 8475938 надписи по нея и сини крушки на чистачките, която да изкарваш само в петък да идеш до местната селска кръчма на лов? :giggle:

#23 techno

нов шофьор

• Потребител
  • 11 Мнения:

Публикувано 28 December 2009 - 04:11 PM

Малко помощ... Имам проблем с парното, 1-во не духаше топло като хората (духаше хладко) прочистих цялата система.. Прочистих цялото казанче, смених едно от мъркучетата на термостата че беше скъсано и капеше антифриз от там, смених филтара на купето за парното, сипах само антифриз без грам вода и най-накрая с пароструика се опитахме да продухаме цялото парно... И тук идва моя проблем - сега в купето тече антифриз, малко е, но си капе... Тоест или радиаторчето се е задръстило от пароструиката и някъде е потдало и се е спукало или някое от съединенията е заминало :?:

Въпроса ми е как да стигна до проклетото радиаторче за да го видя дали е то и въобще някога дали ще мога да го оправя това парно, защото не ми се ще сега покрай празниците да я водя на сервиз ( колата е Опел Корса Б 95 год. двигател Исузу )

Ще съм благодарен ако някой помогне :!:
И каруца да е, но да е с Тунинг

#24 krasitt

примерен шофьор

• Потребител
  • 326 Мнения:

Публикувано 28 December 2009 - 10:27 PM

Маркучи в купето не влизат,така че според мен сте пукнали радиаторчето и теча е от него!
Ако не искаш да се занимаваш точно в момента с ремонта има временно решение :?: Вадиш двата маркуча от радиаторчето и ги връзваш "късо" с тръбичка или ги вадиш от страната на двигателя и на мястото им слагаш парче маркуч и антифриза ще циркулира през него без да наводнява купето и да ти замазва стъклата!
Съветвам те ,ако не ти се дават пари за оригинално радиаторче да си купиш читаво втора употреба,но не и ново евтино менте !
За самата смяна Аз лично съвет немога да ти дам,защото не съм се занимавал с това!
Поздрави и весели празници :!:

#25 techno

нов шофьор

• Потребител
  • 11 Мнения:

Публикувано 29 December 2009 - 12:28 AM

След дълго лутане из форумите и питане тук-там стигнах до цялата схема !!! :!: :?:
Ще я споделя с вас и дано на някой съм полезен :!: Аз лично все още не съм разглобил нищо все още, Но утре като стана това ще ми е първата работа... Та да си дойдем на думата...

Ето и схемата:

http://www.opelclub-...

#26 arwen

Без стаж

• Потребител
  • 5 Мнения:

Публикувано 29 December 2009 - 02:46 AM

Колеги имам въпрос. По конзолата ми не светят никакви лампи. Само часовника от горе. Реших да проверя бушоните си, оказа се, че липства един. След като го сложих на таблото ми светна индикатор за фарове за мъгла. Такива нямам, но пък от зад започнаха да светят още две червени светлини :?: проблемът ми обаче е съвсем друг. Крушката в жабката ми не свети. Купих чисто нова, макар и старата видимо да не бе изгоряла. Смених я, но крушката отново не пожела да светне. Замерих напрежението и с него проблем нямаше, просто самата крушка не иска да светне. След няколко дни реши да посвети малко, но после пак спря. Какъв би могъл да е проблема с таззи крушка ?

#27 techno

нов шофьор

• Потребител
  • 11 Мнения:

Публикувано 29 December 2009 - 03:09 PM

Смяната на радиаторчето за парното не е кой-знае колко трудно. Намира се и евтино с малко помощ за 56 лева чисто ново и най-важното - Читаво е, защото повечето са пълни боклуци !

Имам един друг въпрос относно градусите, които са до часовника - тоест повечето пъти не показва никакви градуси, а само празни черти. От време на време само показва някакви стоиности от рода на -38.5 C или +18С Знам къде се намира датчика, отпред за бронята е хванат, свалял съм го, чистил сум го от калта, но защо веднъж работи, а друг път не :!: :D :?:

Някой ако може да помогне, ще съм благодарен :!:

#28 krasitt

примерен шофьор

• Потребител
  • 326 Мнения:

Публикувано 29 December 2009 - 03:21 PM

Колеги имам въпрос. По конзолата ми не светят никакви лампи. Само часовника от горе. Реших да проверя бушоните си, оказа се, че липства един. След като го сложих на таблото ми светна индикатор за фарове за мъгла. Такива нямам, но пък от зад започнаха да светят още две червени светлини :?: проблемът ми обаче е съвсем друг. Крушката в жабката ми не свети. Купих чисто нова, макар и старата видимо да не бе изгоряла. Смених я, но крушката отново не пожела да светне. Замерих напрежението и с него проблем нямаше, просто самата крушка не иска да светне. След няколко дни реши да посвети малко, но после пак спря. Какъв би могъл да е проблема с таззи крушка ?

Двете червени светлини са допълнителният по-силен габарит за мъгла,който се включва от бутона до копчето за фаровете :!:
Проблема с осветлението на жабката ти е в самия плафон!Свали го и огледай добре дали пластините имат добър контакт :!:

#29 krasitt

примерен шофьор

• Потребител
  • 326 Мнения:

Публикувано 29 December 2009 - 03:27 PM

Имам един друг въпрос относно градусите, които са до часовника ...

Най-вероятно е дисплея!Те са си педалско изпълнение по принцип :?:
Моят по едно време не работеше изобщо.Отворих го и го почистих,почистих и наместих хубаво и буксата му и си тръгна
както трябва.От тогава нямам ядове с него,но при теб може и кабела на датчика да е прекъснат някаде!

#30 techno

нов шофьор

• Потребител
  • 11 Мнения:

Публикувано 29 December 2009 - 10:54 PM

Ами то хубаво, отварял съм го, че една от крушките за часовника беше изгоряла, смених я... прегледал съм буксите добре, но.. ей тамън сега се прибирам и докато карах показваше градуси които варираха м/у +5 и минус -2.5 С
Та явно не е буксата, но... кабела ако е прекъснат не би трябвало да показва никакси градуси :) От както ми се спука радиатора за парното от тогава показва все пак нещо... Много шантава кола

Нали като се задържат двете бутончета и показва какви грешки има :? Та на мойта показва F 12 и 171 - някой идея за какво иде реч?

Tuning.bg

ЗА РЕКЛАМА:
-----------------------
Mtel: 0889090066

Persy

Можете да разпространявате съдържанието на този сайт свободно, като задължително посочите линк към Тuning.BG като източник. Трябва да укажете лиценза, който ползваме и да позволите и на друг да ползва съдържанието при същите условия.