IPB Style© Fisana

Форум на Tuning.bg

Opel Corsa/tigra-Технически Проблеми И Поддръжка

• Не можете да пишете в тази тема
98 отговора на тази тема

#31 techno

нов шофьор

• Потребител
  • 11 Мнения:

Публикувано 29 December 2009 - 10:57 PM

Колеги имам въпрос. По конзолата ми не светят никакви лампи. Само часовника от горе. Реших да проверя бушоните си, оказа се, че липства един. След като го сложих на таблото ми светна индикатор за фарове за мъгла. Такива нямам, но пък от зад започнаха да светят още две червени светлини :) проблемът ми обаче е съвсем друг. Крушката в жабката ми не свети. Купих чисто нова, макар и старата видимо да не бе изгоряла. Смених я, но крушката отново не пожела да светне. Замерих напрежението и с него проблем нямаше, просто самата крушка не иска да светне. След няколко дни реши да посвети малко, но после пак спря. Какъв би могъл да е проблема с таззи крушка ?

Двете червени светлини са допълнителният по-силен габарит за мъгла,който се включва от бутона до копчето за фаровете :?
Проблема с осветлението на жабката ти е в самия плафон!Свали го и огледай добре дали пластините имат добър контакт :shock:

Ето нещо относно бушоните, дано ви е полезно:

http://mpetrov.net/o...i-za-opel-corsa
И каруца да е, но да е с Тунинг

#32 arwen

Без стаж

• Потребител
  • 5 Мнения:

Публикувано 31 December 2009 - 06:10 PM

Колеги имам въпрос. По конзолата ми не светят никакви лампи. Само часовника от горе. Реших да проверя бушоните си, оказа се, че липства един. След като го сложих на таблото ми светна индикатор за фарове за мъгла. Такива нямам, но пък от зад започнаха да светят още две червени светлини :roll: проблемът ми обаче е съвсем друг. Крушката в жабката ми не свети. Купих чисто нова, макар и старата видимо да не бе изгоряла. Смених я, но крушката отново не пожела да светне. Замерих напрежението и с него проблем нямаше, просто самата крушка не иска да светне. След няколко дни реши да посвети малко, но после пак спря. Какъв би могъл да е проблема с таззи крушка ?

Двете червени светлини са допълнителният по-силен габарит за мъгла,който се включва от бутона до копчето за фаровете :ok:
Проблема с осветлението на жабката ти е в самия плафон!Свали го и огледай добре дали пластините имат добър контакт :)

Свалях плафона и го гледах. Няма проблем с него, когато замерих напрежението при крушката си беше нормално. Нещо друго има там, което не ме харесва :D

#33 krasitt

примерен шофьор

• Потребител
  • 326 Мнения:

Публикувано 04 January 2010 - 09:10 PM

...Нещо друго има там, което не ме харесва :)

Е кажи кое точно не ти харесва :D
Аз съм 99% убеден,че причината е в самия плафон,а не някъде другаде !Имах същия проблем, и аз като теб гледах плафона и то няколко пъти и все не намирах нещо нередно в него,но след като го смених жабката си светна :)
<p>&nbsp;</p> <p>&nbsp;</p> <h2><span style=\"font-family: tahoma,arial,helvetica,sans-serif; font-size: medium;\"><strong>Употребявани части за:</strong></span></h2> <h2><span style=\"font-family: tahoma,arial,helvetica,sans-serif; font-size: medium;\"><strong>AUDI 100 2.5TDI 116Hp - климатроник,ел.пакет...<br /></strong></span></h2> <h2><span style=\"font-family: tahoma,arial,helvetica,sans-serif; font-size: medium;\"><strong>AUDI 100 2.0i 115Hp - климатроник,кожа,ел.седалки...</strong></span></h2> <h2><span style=\"font-family: tahoma,arial,helvetica,sans-serif; font-size: medium;\"><strong><strong>AUDI 100 2.0i 115Hp - климатроник,ел.пакет,ал.джанти..</strong></strong></span></h2> <h2><span style=\"font-family: tahoma,arial,helvetica,sans-serif; font-size: medium;\"><strong>AUDI - 80 B4 1.9TDI 90Hp - автомат,климатик,ел.пакет...<br /></strong></span></h2> <h2><span style=\"font-family: tahoma,arial,helvetica,sans-serif; font-size: medium;\"><strong>AUDI 80 B4 1.8 бензин/газ 90Hp - ел.пакет...<br /></strong></span></h2> <h2><span style=\"font-family: tahoma,arial,helvetica,sans-serif; font-size: medium;\"><strong>SAAB 9000 TURBO 2.0 175Hp - климатик,кожа,ел.пакет...<br /></strong></span></h2> <h2><span style=\"font-family: tahoma,arial,helvetica,sans-serif; font-size: medium;\"><strong>ROVER 200 1.4 - климатик,кожа,ел.пакет...</strong></span></h2> <h2><span style=\"font-family: tahoma,arial,helvetica,sans-serif; font-size: medium;\"><strong>HONDA Civic Fastback VI 1.5 VTEC-E - ел.пакет...<br /></strong></span></h2> <h2><span style=\"font-family: tahoma,arial,helvetica,sans-serif; font-size: medium;\"><strong>RENAULT LAGUNA 2.0i 115Hp - климатроник,ел.пакет...<br /></strong></span></h2> <p>&nbsp;</p> <p>&nbsp;</p>

#34 krasitt

примерен шофьор

• Потребител
  • 326 Мнения:

Публикувано 13 January 2010 - 03:15 PM

;)
<p>&nbsp;</p> <p>&nbsp;</p> <h2><span style=\"font-family: tahoma,arial,helvetica,sans-serif; font-size: medium;\"><strong>Употребявани части за:</strong></span></h2> <h2><span style=\"font-family: tahoma,arial,helvetica,sans-serif; font-size: medium;\"><strong>AUDI 100 2.5TDI 116Hp - климатроник,ел.пакет...<br /></strong></span></h2> <h2><span style=\"font-family: tahoma,arial,helvetica,sans-serif; font-size: medium;\"><strong>AUDI 100 2.0i 115Hp - климатроник,кожа,ел.седалки...</strong></span></h2> <h2><span style=\"font-family: tahoma,arial,helvetica,sans-serif; font-size: medium;\"><strong><strong>AUDI 100 2.0i 115Hp - климатроник,ел.пакет,ал.джанти..</strong></strong></span></h2> <h2><span style=\"font-family: tahoma,arial,helvetica,sans-serif; font-size: medium;\"><strong>AUDI - 80 B4 1.9TDI 90Hp - автомат,климатик,ел.пакет...<br /></strong></span></h2> <h2><span style=\"font-family: tahoma,arial,helvetica,sans-serif; font-size: medium;\"><strong>AUDI 80 B4 1.8 бензин/газ 90Hp - ел.пакет...<br /></strong></span></h2> <h2><span style=\"font-family: tahoma,arial,helvetica,sans-serif; font-size: medium;\"><strong>SAAB 9000 TURBO 2.0 175Hp - климатик,кожа,ел.пакет...<br /></strong></span></h2> <h2><span style=\"font-family: tahoma,arial,helvetica,sans-serif; font-size: medium;\"><strong>ROVER 200 1.4 - климатик,кожа,ел.пакет...</strong></span></h2> <h2><span style=\"font-family: tahoma,arial,helvetica,sans-serif; font-size: medium;\"><strong>HONDA Civic Fastback VI 1.5 VTEC-E - ел.пакет...<br /></strong></span></h2> <h2><span style=\"font-family: tahoma,arial,helvetica,sans-serif; font-size: medium;\"><strong>RENAULT LAGUNA 2.0i 115Hp - климатроник,ел.пакет...<br /></strong></span></h2> <p>&nbsp;</p> <p>&nbsp;</p>

#35 techno

нов шофьор

• Потребител
  • 11 Мнения:

Публикувано 13 January 2010 - 11:19 PM

Привет от мен,
вчера вечерта ми светна лампата на таблото за акумулатора... та.. Да поясня - под жабката отстрани към вратата има релета, от там се издаваше странен шум. Днес след обстоен преглед проверих всяко едно по-отделно като си мислех, че проблема евентуално идва от някое реле... Посъветваха ме да отида при някой жичкаджия. Речено - сторено ! След преглед при човек, който уж разбира и се води се поправя и алтернатори, каза, че не е компетентен и неможе да ми помогне, замерихме акумулатора и той заяви, че не е от алтернатора. Нещо друго ми направи впечатление. При замерването показа около 12.50 волта. По дефаулт знам, че би трябвало да е около 14 за да зарежда нормално алтернатора. След половин ден ходене по мъките реших да сваля все пак алтернатора с малко помощ. След прегледа замерихме диодите и уж всичко беше наред, но... не беше точно така. След посещение в голям сервиз с алтернатора под ръка там го погледнаха и остановиха, че една от четките е гола-вода, релето е заминало, един от диодите и той и куп неща... :D
Тази тема не я пиша ей така, защото нямам какво да правя, а бих искал да помогна ако някой има такъв проблем, ще се надявам да бъда полезен: от каде евентуално идва проблема, защо свети лампата, ако не свети лампата за подгряващите свещи (при дизелов двигател) къде е релето за тази лампа, релето за фаровете и мигачите, как се сваля алтернатора, евентуалното разглобяване и разбира се :D костатиране на проблема при специалист, НО не като при моя случай - такъв, който не знае за какво става въпрос :shock:

Равносметка: ако бях отишъл доректно в сервиз, без да знам за какво става въпрос, щяха да ми искат около 140-200 лв. според зависи сервиза за ремонта + работата. В моя случай минах само с 40 лв за частите, който по-горе съм описал :D

Надявам се да съм полезен на някой :D

#36 krasitt

примерен шофьор

• Потребител
  • 326 Мнения:

Публикувано 28 January 2010 - 07:13 PM

:)

#37 Choccolatta

нов шофьор

• Потребител
  • 49 Мнения:

Публикувано 15 February 2010 - 08:19 AM

Добрее, сега е мой ред да питам, надявам се че ще ми отговорите :!:

Ся мойта кола е опел тигра 1.4 2000г. :)
И като казвам "сама" имам предвид с помощ от тате, който разбира от много др неща, но не и точно от коли :)

Първи проблем- онова горе дето показва часа и датата и температурата ми свети само като са изгасени фаровете, като ги включа и изгасва. Дайте идея какво може да му е и даали сама мога да го оправя, или трева да я вода на майстор?

Втори проблем- ръчната ми спирачка не държи, казаха ми че трева да се натегне жилото. В сервиз ли да я водя или сама да пробвам?

Трети проблем- отскоро едната колона, дето ми е на шофьорската врата не ще да свири- дали е изгърмяла, защото бича музиката много силно, или нещо се е разместило или нещо такова?.. ко да я правя, с две думи
:D

Четвърти проблем- от време на време ми светва една лампа на таблото дето е за мотора, и после си изгасва- това значи че е прегряла ли, що ли, какво да правя като светне? ( до сега съм спирала и гася колата за минутка и после я паля и всичко е наред)

Пети проблем- от време на време ми е трудно да сменям предавките, явно е щото понякога съм с по неудобни обувки и не натискам като хората съединителя, но все пак дали може да е заради нещо друго и как да разбера дали трева да се сменя маслото на скоростната кутия или нещо от тоя род?

С мойта тигрица мчного ще сме благодарни на всички дето се опитат поне малко да ни помогнат с акълец!
Мерси още от сега :?
Ж Е Н А СЪМ БЕ КОЛЕГИ ! ! !

.. love my quAttro

#38 krasitt

примерен шофьор

• Потребител
  • 326 Мнения:

Публикувано 16 February 2010 - 09:56 PM

Първи проблем- Таблото с уредите свети ли :? Ако свети да не си намалила прекалено осветлението му?

Втори проблем- ръчната ми спирачка-точно жилото е най-вероятната причина.Най-добре някой който знае какво прави да го погледне!

Трети проблем- едната колона-Предполагам,че вече им е дошло времето за смяна,но чак пък да млъкне :) Най-вероятно е прекъснат(откачен)кабел.

Четвърти проблем- лампата на таблото-check engine-Има явно нещо нередно,което се проявява при определени условия!Първото което можеш да опиташ е да рестартираш компютъра,за да се изчистят грешките,които е регистрирал,като откачиш акумулатора за поне 60сек.!Ако продължава да светка,ще трябва диагностика.
Ако ходиш в сервиз при непознати сподели какво са ти казали преди да ремонтират :D
Има вариант и за самодиагностика в домашни условия,но ще трябва по-подробно обяснение,което можеш да намериш в autodata !

Пети проблем- предавките-Ами разправям и аз и на жена ми,че с токчета не се кара ама :!:
И все пак ако не е проверявано маслото на скоростите-провери го.Иначе опелите са склонни да включват по-трудно при студено време и веднага след потегляне(особено 1-ва и задна),като след раздвижване им минава!

От мен толкова за сега и дано съм полезен.Ако греша някъде или пропускам нещо,нека някой от колегите да ме поправи или допълни!
Поздрави на всички :)

#39 Choccolatta

нов шофьор

• Потребител
  • 49 Мнения:

Публикувано 17 February 2010 - 08:35 AM

Първи проблем- Таблото с уредите свети ли Ако свети да не си намалила прекалено осветлението му?

Напротив, увеличила съм си го до край и навсякъде другаде свети, освен там дето е часовника. Понякога, като е по загряла колата установих че продължава да свети като вкл фаровете :? авно сичките проблемс са си за специалист и не е аз да бъзикам :)
:)
Мисля да закарам колата при приятел на приятел и се надявам че ше е коректен и тн :!:)
thnx!

.. love my quAttro

#40 krasitt

примерен шофьор

• Потребител
  • 326 Мнения:

Публикувано 17 February 2010 - 03:00 PM

Мисля да закарам колата при приятел на приятел и се надявам че ше е коректен и тн :roll:)
thnx!

Най-добре ще направиш!А после може да споделиш верните отговори :)

#41 Choccolatta

нов шофьор

• Потребител
  • 49 Мнения:

Публикувано 24 February 2010 - 12:02 PM

Пети проблем- от време на време ми е трудно да сменям предавките, явно е щото понякога съм с по неудобни обувки и не натискам като хората съединителя, но все пак дали може да е заради нещо друго и как да разбера дали трева да се сменя маслото на скоростната кутия или нещо от тоя род?

Ходихме на майстор, и лекарството за таз болежка по- горе се оказа най- просто натягане на жилото на съединителя.
В момента скоростите се сменят перфектно и всичко изглежда наред :rolling:
Времето ще покаже дали жилото е било само разхлабено, или се е опънало и е пред скъсване ( и защото се е опънало е било по хлабаво )

.. love my quAttro

#42 krasitt

примерен шофьор

• Потребител
  • 326 Мнения:

Публикувано 03 March 2010 - 10:20 PM

Съвсем нормално е след известно каране да се пререгулира съединителя по принцип!Едно,че жилото се разтегля малко или много,другото,че и съдеинителя се износва непрекъснато!
С останалите проблеми какво се случи :ok:

#43 Choccolatta

нов шофьор

• Потребител
  • 49 Мнения:

Публикувано 05 March 2010 - 01:39 PM

ами още не съм се занимавала с тях, сега буквално преди десет минути се върнах от майстора, имах проблем и аз като твоя с алтернатора та ми го оправяха, и също ми смениха гарнитурата на маслото на главата на двигателя- всичко излезе 190 левчета :ok:)

.. love my quAttro

#44 techno

нов шофьор

• Потребител
  • 11 Мнения:

Публикувано 27 March 2010 - 05:25 PM

ами още не съм се занимавала с тях, сега буквално преди десет минути се върнах от майстора, имах проблем и аз като твоя с алтернатора та ми го оправяха, и също ми смениха гарнитурата на маслото на главата на двигателя- всичко излезе 190 левчета :bow:)

Е аз като обяснявам за алтернатора как може да се смени, няма кой да ме чуе :ok: 190 лева, а можеше да минеш най-много с около 50 :roll:
Относно светлините за часовника казваш, че когато не пускаш фаровете и светят, а когато пуснеш фаровете и гаснат ? хмм, значи все пак светят и не би трябвало да е някоя крушка, освен като пуснеш фаровете и някъде да създава проблем м/у кабелите
За колоната, която не свири - смяна най-вероятно с нова
Лампата за двигателя, по-горе колегата е прав - на диагностика я закарай

Това е от мен, до нови срещи :)

#45 Monsta

нов шофьор

• Потребител
  • 23 Мнения:

Публикувано 22 April 2010 - 04:21 PM

от techno » Чет Яну 14, 2010 2:19
"Равносметка: ако бях отишъл доректно в сервиз, без да знам за какво става въпрос, щяха да ми искат около 140-200 лв. според зависи сервиза за ремонта + работата. В моя случай минах само с 40 лв за частите, който по-горе съм описал :ok:"

Ако беше отишъл на сервиз, щяха да ти свалят алтернатора, да го занесат на ремонт и после да погледнат/оправят още едно две неща. За труда на монтаж/демонтаж щяха да ти вземат не повече от 40 лв. а техника на алтернатора щеше да ти вземе не повече от 70 лв. (като частите са включени в цената). А ти щеше да си доволен, без да се луташ на лево и на десно, като най-вече, на края щеше да имаш ефект! А сега съдейки по думите ти .. май пак не е нещо как си треа и така или иначе много скоро отново ще ти се наложи да се занимаваш.

Щом ти е толко кеф да си губиш времето с АБСОЛЮТНИ глупости и накрая без никакъв ефект ... go on :ok:

Tuning.bg

ЗА РЕКЛАМА:
-----------------------
Mtel: 0889090066

Persy

Можете да разпространявате съдържанието на този сайт свободно, като задължително посочите линк към Тuning.BG като източник. Трябва да укажете лиценза, който ползваме и да позволите и на друг да ползва съдържанието при същите условия.