IPB Style© Fisana

Форум на Tuning.bg

Шофиране без документи!

• Не можете да пишете в тази тема
26 отговора на тази тема

#1 PePsi Cola-Coca-Cola

нов шофьор

• Потребител
  • 20 Мнения:

Публикувано 29 December 2008 - 03:29 PM

Някой може ли да ми каже какво е наказанието за шофиране без талон за собственост на колата, и т.н.
Общо взето само с документ за управление на МПС и талон с контролни точки.Понеже си забравих документите в провинцията и се притеснявам да не ме спрат сега.

#2 raleff

млад шофьор

• Потребител
  • 83 Мнения:

Публикувано 29 December 2008 - 03:34 PM

Преди три дена ме спряха за рутинна проверка
и се оказа че автомобила който карам няма документи(собственика ги беше забравил)
Направиха една проверка за собствеността на колата(питаха ме на кого се води и къде живее)
написаха ми фиш за 10лв(казаха ми че мога да го хвърля,но по принцип се плащал в седем дневен срок) и ми пожелаха приятно пътуване

Публикувано изображение
WIR LIEBEN AUTOS

#3 PePsi Cola-Coca-Cola

нов шофьор

• Потребител
  • 20 Мнения:

Публикувано 29 December 2008 - 04:05 PM

Благодаря за информацията!Значи няма какво да ме притеснява.

Весели празници на всички

#4 RoadFuckeR

опитен шофьор

• Потребител
  • 111 Мнения:

Публикувано 11 January 2009 - 10:08 PM

Преди три дена ме спряха за рутинна проверка
и се оказа че автомобила който карам няма документи(собственика ги беше забравил)
Направиха една проверка за собствеността на колата(питаха ме на кого се води и къде живее)
написаха ми фиш за 10лв(казаха ми че мога да го хвърля,но по принцип се плащал в седем дневен срок) и ми пожелаха приятно пътуване

Така става и ако си си забравил шофьорска книжка :D
Пали гумата, а не душата си...

#5 stefko_288

Без стаж

• Потребител
  • 6 Мнения:

Публикувано 23 March 2011 - 10:35 PM

здравейте,току що се регистрирах в форума,
искам да задам няколко въпроса по темата(надявам се да несе счете като спам )
шофирам близо 2 години в софия без книжка ,внимавам и пазя всеки водач на платното,знам правилника по добре от доста хора с книжки несъм професионален шофйор но с колата си вадя парите и няма как да спра да карам.Та въпроса ми е следния :днес ме спряха за проверка и ми написаха акт за шофиране без книжка преди година закона гласеше че имам право на 3 последователни спирание преди да ме заключат ,и ако си платя акта или актовете наказанието отпада и съм подвластен пак на закона за 3-те последователни акта,вярно ли е?Колата която карах днес небеше на мое име това ми е 1-ви акт в акта е написан регистрационния номер на колата и трите имена на собственика на колата,това ме довежда на мисълта че и нанего ще му напишат акт за това че е предостъпил мпс на човек без документ за управление на мпс дали ще му напишат и нанего акт (нейсках да питам полицайте че данеги подсещам )какви ще са санкциите за следващото ми спиране като имаме предвид че вече имам един съставен акт ?И как да процедирам с ваденето на книжката като нямам завършрн 8-ми клоас,а има закон който спира хората без образование да карат.Несъм глупав мога да чета,а осми клас нямам поради продължителни семейни проблеми ,нейскам да плащам за грешките на родителите ми, благодаря предварително

мир!

#6 Celeron

примерен шофьор

• Потребител
  • 425 Мнения:

Публикувано 24 March 2011 - 09:15 AM

Аз бих те посъветвал да отидеш и да си изкараш поне до 8-ми клас в някое вечерно училище. Как те вземат на работа без средно и дори основно. Изкарай си нещата който са необходими и си изкарай книжка, защото така няма как да я караш цял живот. За година поне 1 ще те спрат и яко пари трябва да даваш, няма и работата да си свършиш.

#7 stefko_288

Без стаж

• Потребител
  • 6 Мнения:

Публикувано 24 March 2011 - 02:59 PM

Занимавам се с стройтелно довършителни ремонти и работя сам при нужда си викам и хора.Скоро ще отворя своя собственна фирма,и чесно казано неми се занимава с учители и даскали а и нямам време за това.Ако някой може да помогне за погоре написаните въпроси ще съм му благодарен

#8 Roshavv

опитен шофьор

• Потребител
  • 181 Мнения:

Публикувано 24 March 2011 - 03:12 PM

Занимавам се с стройтелно довършителни ремонти и работя сам при нужда си викам и хора.Скоро ще отворя своя собственна фирма,и чесно казано неми се занимава с учители и даскали а и нямам време за това.Ако някой може да помогне за погоре написаните въпроси ще съм му благодарен

еееми остава да си купиш дипломки....като много хора......поразпитай...май не е мноо скъпо.... :)
<p>AIRBRUSH PAINTING</p>
<!-- m -->
<p>http://www.Roshavv.hit.bg</p>
<!-- m -->

#9 stefko_288

Без стаж

• Потребител
  • 6 Мнения:

Публикувано 24 March 2011 - 05:36 PM

:)

Усетих леко незаконни схеми тук и затова ти редактирах мнението , гледай да не споменаваш повече за "намиране", как "ставало" това или онова и т.н... Тук ще си говориме както е по закон :D

jorko

#10 stefko_288

Без стаж

• Потребител
  • 6 Мнения:

Публикувано 24 March 2011 - 06:04 PM

извинявам се

#11 prp

нов шофьор

• Потребител
  • 39 Мнения:

Публикувано 25 March 2011 - 09:28 AM

здравейте,току що се регистрирах в форума,
искам да задам няколко въпроса по темата(надявам се да несе счете като спам )
шофирам близо 2 години в софия без книжка ,внимавам и пазя всеки водач на платното,знам правилника по добре от доста хора с книжки несъм професионален шофйор но с колата си вадя парите и няма как да спра да карам.Та въпроса ми е следния :днес ме спряха за проверка и ми написаха акт за шофиране без книжка преди година закона гласеше че имам право на 3 последователни спирание преди да ме заключат ,и ако си платя акта или актовете наказанието отпада и съм подвластен пак на закона за 3-те последователни акта,вярно ли е?Колата която карах днес небеше на мое име това ми е 1-ви акт в акта е написан регистрационния номер на колата и трите имена на собственика на колата,това ме довежда на мисълта че и нанего ще му напишат акт за това че е предостъпил мпс на човек без документ за управление на мпс дали ще му напишат и нанего акт (нейсках да питам полицайте че данеги подсещам )какви ще са санкциите за следващото ми спиране като имаме предвид че вече имам един съставен акт ?И как да процедирам с ваденето на книжката като нямам завършрн 8-ми клоас,а има закон който спира хората без образование да карат.Несъм глупав мога да чета,а осми клас нямам поради продължителни семейни проблеми ,нейскам да плащам за грешките на родителите ми, благодаря предварително

мир!

Откачена работа как караш и то в София с това движение без дори да си изкарал шофьорски курс?
Ако стане птп дори и не по твоя вина пак теб ще изкарат виновен понеже си без книжка. И как за 2 години само веднъж са те спрели? От 3 месеца съм в София и са ме спряли 3 или 4 пъти!
Не мога да повярвам.

ПС. Скоро четох че ще приемат нов закон с който дават книжка при завършен 11 клас. Така, че според мен бързай да си изкараш осми клас и книжка докато още можеш.

#12 magician

опитен шофьор

• Потребител
  • 110 Мнения:

Публикувано 14 April 2011 - 06:34 AM

Ако в рамките на една година от съставяне на първия акт за шофиране без книжка те хванат, че караш неправоспособен - пишат ти отново акт и отиваш на съд! В почти всички случай ти дават условна или пробация, но си оставаш осъждан!
Ти си преценявай имаш ли време или нямаш...Все пак нали не мислиш, че е възможно цял живот да минаваш метър..

#13 stefko_288

Без стаж

• Потребител
  • 6 Мнения:

Публикувано 14 April 2011 - 06:43 PM

Ако в рамките на една година от съставяне на първия акт за шофиране без книжка те хванат, че караш неправоспособен - пишат ти отново акт и отиваш на съд! В почти всички случай ти дават условна или пробация, но си оставаш осъждан!
Ти си преценявай имаш ли време или нямаш...Все пак нали не мислиш, че е възможно цял живот да минаваш метър..

а ако го платя акта?
немисля да минавам цял живот метър,до месец ще имам всички документи да се запиша на курс :)
но все пак ако знаеш кажи ако се платя този акт няма ли да се премахне от системата и да се процедира по първия начин(пак акт от 150 до 350)или и да го платя и данего пак акт и съд?

#14 cRaZy_

професионален шофьор

• Модератор
  • 2,555 Мнения:

Публикувано 15 April 2011 - 07:46 AM

Няма значение, платен неплатен при тях се води като статистика... Щом вече веднъж ти е съставен такъв акт, всеки следващ ти се води второ нарушение...

Голфо се ражда в Германия и Умира в Перник

#15 stefko_288

Без стаж

• Потребител
  • 6 Мнения:

Публикувано 15 April 2011 - 04:59 PM

мерси ще се оправям някак ...

Tuning.bg

ЗА РЕКЛАМА:
-----------------------
Mtel: 0889090066

Persy

Можете да разпространявате съдържанието на този сайт свободно, като задължително посочите линк към Тuning.BG като източник. Трябва да укажете лиценза, който ползваме и да позволите и на друг да ползва съдържанието при същите условия.