IPB Style© Fisana

Форум на Tuning.bg

Към съдържанието

Въпрос за гелкот и вакса за отделяне

7 отговора на тази тема

#1 OFFLINE   ncuxapamz

опитен шофьор

• Потребител
  • 162 Мнения:
    Последно посещение: 08.10.2013 - 14:31ч.

Публикувано 19.01.2009 - 21:19ч.

Някой знае ли къде в София може да се намери гелкот на сносна цена, както и да разясни за какво служи всъщност, освен да оцвети лицевата страна на отливката, както и как се оцветява. Другият ми въпрос е относно ваксата за отделяне на отливката - от къде може да се намери, на каква цена и дали има някакъв друг заместител.

Ето малко информация за хората, които ще попитат от къде да вземат смола и разни там други материали:

ncuxapamz написа:

ДО ВСИЧКИ, КОИТО ТЪРСЯТ СМОЛА И СТЪКЛОМАТ ЕВТИНИЙКА В СОФИЯ

Първо искам да благодаря на колегата SPEEDDDDDDDD (надявам се да съм уцелил броя на Д-тата :drink1: ), за това, че ме упъти до склада. Само малко уточнение да направя, че вече не са само в промишлени количества - има и по 1 кг.
Цената на стъкломата е 6 лв. на килограм, а на полиестерната смола... 4.50 лв. за килограм в комплект с втвърдител :drink1: Има и епоксидна смола на около 15.00 лв. с ДДС.
Склада се намира в Красна поляна, на ул. "Житница", която се явява перпендикулярна на бул. "Цар Борис III". Та от бул. "Цар Борис III" тръгвате надолу по ул. "Житница" в посока бул. "Овча Купел" (овча мисъл :drink1: ). Отбивката за склада се пада от дясната страна на пътя, от дясната страна на канала. Там има доста табели за складове. След това следвате табелите на "Балкан Консулт" и ще намерите мястото. Понеже днес не е работен ден, но там имаше хора жената ми обясни цените и в понеделник отивам да взема 2-3 кг. смола и килограм стъкломат.

ncuxapamz написа:

Сутринта ходих до там и купих почти всичко, което ми трябваше. Ето ги и със цени:

Кофа с капак 1л. х 5 бр. = 1.50
Стъкломат 300 гр./м2 х 2 кв. м. = 9.17 лв.
Полиестерна смола 3.4 кг. х 3.19 лв./кг = 10.85 лв.
Втвърдител 100 гр. х 8.50 лв./кг = 0.85 лв.
Ускорител 100 гр. х 15.12 лв./кг = 1.51 лв.

Смолата е докарана вчера, и е много хубава и рядка.

Сега ме от къде мога да си купя гелкот и всъщност какво е предназначението му или може да се мине и без него.
Също така от тая вакса за отделяне каква е цената й и от къде може да се купи.

#2 OFFLINE   valyocar

професионален шофьор

• Потребител
  • 974 Мнения:
    Последно посещение: 28.05.2014 - 21:45ч.

Публикувано 02.02.2009 - 18:26ч.

Има специялен отделител за тази цел-аз ползвам български с цена 5 лв литъра.Ако не се лъжа е на Оргахим-Русе :ok:
Публикувано изображение

#3 OFFLINE   Mittety

професионален шофьор

• Потребител
  • 611 Мнения:
    Последно посещение: 25.05.2014 - 14:13ч.

Публикувано 16.10.2009 - 23:44ч.

Мисля че е редно да дигна малко темата нагоре,защото този склад би бил доста полезен :dancing:
ЪП !!!

#4 OFFLINE   metojoor

примерен шофьор

• Потребител
  • 386 Мнения:
    Последно посещение: Вчера, 22:50ч.

Публикувано 17.10.2009 - 11:29ч.

Mittety написа:

Мисля че е редно да дигна малко темата нагоре,защото този склад би бил доста полезен :dance2:
ЪП !!!
Даже някои модератор да я направи важна :dancing:

#5 OFFLINE   ALFABASS

млад шофьор

• Потребител
  • 79 Мнения:
    Последно посещение: 06.01.2014 - 00:31ч.

Публикувано 17.10.2009 - 12:12ч.

ето и едно клипче относно GEL COAT (отделител)
<p>http:alfabass-tv.at.ua</p> <!-- m --> <p>&lt; === Това е сайта ми&nbsp;</p>

#6 OFFLINE   Mittety

професионален шофьор

• Потребител
  • 611 Мнения:
    Последно посещение: 25.05.2014 - 14:13ч.

Публикувано 20.10.2009 - 11:47ч.

А някой знае ли дали още съществува този склад :kiss3:

#7 OFFLINE   yasen221

Без стаж

• Потребител
  • 2 Мнения:
    Последно посещение: 29.01.2011 - 13:17ч.

Публикувано 29.01.2011 - 14:16ч.

Някой наскоро пазарувал ли е полиестерна смола от Балкан Консулт на ул.Житница в Овча купел?
Питам защото информацията е стара а на мен ми е много далече само да проверявам.Някой ако има информация моля да сподели.Благодаря предварително :(

#8 OFFLINE   andreykata

млад шофьор

• Потребител
  • 81 Мнения:
    Последно посещение: 30.08.2014 - 18:15ч.

Публикувано 30.01.2011 - 04:50ч.

ncuxapamz написа:

Някой знае ли къде в София може да се намери гелкот на сносна цена, както и да разясни за какво служи всъщност, освен да оцвети лицевата страна на отливката, както и как се оцветява. Другият ми въпрос е относно ваксата за отделяне на отливката - от къде може да се намери, на каква цена и дали има някакъв друг заместител.

Сигурно имаш в предвид гелкот за направата на матрици, че има гелкот който се нанася на най-повърхностния слой за УВ защита. Аз имам точно такув гелкот за УВ защита и 1,4кг е 110лв., а и трябва да се пръска с пистолет че е доста гъст. За матриците всеки сам може да си направил гел. В смолата просто трябва да се сложи оцветител (по-добре да е тъмен) и след това тиксотропно вещество до постигане на желаната гъстота на смолата. Само че има разлика в оцветителите за епоксидна и за полиестерна смола. Ако искате да имате матрици с които ще вадите повече от десетина детайла забравете за полиестерна смола, също и за БГ епоксидна от 15лв.
За отделител е най-добре да се използват два компонента - восък и ПВА. Както за ваденето на матрица така и за направата не детйали от матрица първо детайлите трябва да се минат няколко пъти с восък (Formula 5 примерно) и накрая се нанася ПВА (този от Елин Пелин върши перфектна работа), така се гарантира безпроблемно и лесно отделяне на детайлите.
<address>https://www.facebook.com/pages/CARBONIZED/169541829779901</address>

1 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 1 гости, 0 анонимни

Здравейте, вие използвате Tuning.bg като гост!
Ако желаете да използвате пълните възможности на форума е нужно да се регистрирате.
РЕГИСТРАЦИЯТА Е БЪРЗА И ЛЕСНА!

Вход

• Вход в Tuning.bg:  
NEG

ЗА РЕКЛАМА:
-----------------------
Mtel: 0889090066
Vivacom: 0878690066
Globul: 0899669699

Persy

Можете да разпространявате съдържанието на този сайт свободно, като задължително посочите линк към Тuning.BG като източник. Трябва да укажете лиценза, който ползваме и да позволите и на друг да ползва съдържанието при същите условия.