IPB Style© Fisana

Форум на Tuning.bg

Към съдържанието

Акт - неправилно паркиране

• Не можете да пишете в тази тема
27 отговора на тази тема

#1 dan3ata

нов шофьор

• Потребител
  • 42 Мнения:

Публикувано 05 February 2009 - 02:40 PM

Колеги, кажете ми каква е глобата за паркиране в пешеходна зона ако някой знае?
Става въпрос за Центъра на Бургас - над Хеликона - пред дома на Нефтохимика.
Значи събитието стана днес около 14:00 часа като колата е стояла на паркинга зад Плувния басейн в Славейков около час. Полицая ми каза че може да е и 300 лв! :ok: :)
Ако някой знае моля кажете!
Поздрави!
продавам си колата
http://tuning.bg/for...p?f=99&t=200330
...Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...

#2 stanche

млад шофьор

• Потребител
  • 73 Мнения:

Публикувано 05 February 2009 - 03:13 PM

Ами последно беше 35лв за вдигането и после по 2ле на час за паркинга .... ама това беше преди 5-6 год. не знам как е в момента
Публикувано изображение

#3 Carroll Shelby

примерен шофьор

• Потребител
  • 429 Мнения:

Публикувано 05 February 2009 - 03:27 PM

Ако колата е вдигната имаш 52 лв. за паяка + 20 лева акт.Но понеже си в зона за пешеходци глобата може спойно да е над 100 лева.Един приятел изгоря с 150 лева.
Публикувано изображение
Публикувано изображение

#4 Vizor

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,147 Мнения:

Публикувано 05 February 2009 - 03:56 PM

(4) (Нова - ДВ, бр. 85 от 2004 г., изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) Наказва се с глоба 50 лв. водач, който:
8. неправилно престоява или паркира в зоната на пешеходна пътека, спирка за
обществен превоз на пътници или кръстовище;
9. престоява или паркира като втори ред в активна лента за движение до спрели
моторни превозни средства по посока на движението;

за първото мисля, че е и 4 точки .. а второто и 6 точки
нещо таквоз беше
take a look to the sky, just before you die.. its the last time you will!

#5 VectraB1.8

Без стаж

• Потребител
  • 5 Мнения:

Публикувано 05 February 2009 - 06:16 PM

50 лв и 6 точки

#6 GoPlay

опитен шофьор

• Потребител
  • 129 Мнения:

Публикувано 06 February 2009 - 09:49 AM

На мен ми писаха подобен акт това лято в Царево - глобата беше 50лв, точки не са ми отнемали.

#7 jelqzkov

професионален шофьор

• Потребител
  • 5,761 Мнения:

Публикувано 06 February 2009 - 09:49 PM

Колеги, кажете ми каква е глобата за паркиране в пешеходна зона ако някой знае?
Става въпрос за Центъра на Бургас - над Хеликона - пред дома на Нефтохимика.
Значи събитието стана днес около 14:00 часа като колата е стояла на паркинга зад Плувния басейн в Славейков около час. Полицая ми каза че може да е и 300 лв! :idea: :?:
Ако някой знае моля кажете!
Поздрави!

Колега, кажи на какво основание е съставен акта за да ти кажем колко ше ти е глобата.
http://www.opelclub-bg.net/forum - форум за истинските опел фенове

#8 dan3ata

нов шофьор

• Потребител
  • 42 Мнения:

Публикувано 07 February 2009 - 09:45 AM

Значи акта е съставен защото колата е "паркирана на ул. Александровска пред дома на Лукойл която улица е определена за пешеходна зона и обозначена със съответните знаци." Това пише в акта.
По надолу пише че сън нарушил чл. 8 ал.1. т. 1 от НООР на ТОБ
като акта е съставен на основание чл 36 от ЗАНН и чл. 17 ал. 2 от НООР на ТОБ
Да ама този чл. 8 който съм нарушил го има ето тука. http://www.bourgasrc...n 1211-2008.htm
Незнам дали имам право да "обжалвам" заради тая работа. :?:
Някой ако има каквото и да е инфо по въпроса ще ми е от полза. Надявам се само да не излезе наистина 300 лв защото :idea: ги бях спестил за друго!
продавам си колата
...Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...

#9 jelqzkov

професионален шофьор

• Потребител
  • 5,761 Мнения:

Публикувано 07 February 2009 - 10:28 AM

Значи акта е съставен защото колата е "паркирана на ул. Александровска пред дома на Лукойл която улица е определена за пешеходна зона и обозначена със съответните знаци." Това пише в акта.
По надолу пише че сън нарушил чл. 8 ал.1. т. 1 от НООР на ТОБ
като акта е съставен на основание чл 36 от ЗАНН и чл. 17 ал. 2 от НООР на ТОБ
Да ама този чл. 8 който съм нарушил го има ето тука. http://www.bourgasrc...n 1211-2008.htm
Незнам дали имам право да "обжалвам" заради тая работа. :?:
Някой ако има каквото и да е инфо по въпроса ще ми е от полза. Надявам се само да не излезе наистина 300 лв защото :idea: ги бях спестил за друго!

Разбира се че имаш право да обжалваш. След като получиш наказателното постановление, попитай къде се подават жалби (в КАТ е но не ми се е налагало и незнам къде е точно), те са длъжни да ти кажат и да ти помогнат при съставяне на жалбата. Жалбата ти служебно ще бъде препратена на РС Бургас. Запомни че след като ти бъде издадено постановлението имаш срок от 7 дни за обжалване. Ако си решил гледай да не го пропуснеш.

А относно акта.Глобен си на основание на наредба за опазване на обществения ред,а не на ЗДП. Общинска полиция ли ти състави акта? А явно тавана на акта е 300 лв а вече колко ще те накажат зависи.

#10 dan3ata

нов шофьор

• Потребител
  • 42 Мнения:

Публикувано 08 February 2009 - 09:15 AM

Общинска полиция състави акта но ми казаха че до две седмици ще излезе наказтелно постановление. И ако излезе на 3-тия ден а аз го получа след още 7 как ще обжалвам щом срока е 7 дни.??? :) Май ще трябва да ходя всеки ден до общината защото там ми казаха че трябвало да се плати глобата. А пък най станно ми е защо молбата за обжалването да я пиша в КАТ? :) Басирам се че са го измислили за да въртят бедния български народ из бюрократичната машина! :D и накрая да излезе че не са спазени сроковете! :ok: :) :)
Както и да е мерси на всички отзовали се аз още утре отивамдо общината! :) Пък после ще пиша да кажа какво е станало!
продавам си колата

#11 jelqzkov

професионален шофьор

• Потребител
  • 5,761 Мнения:

Публикувано 08 February 2009 - 10:31 AM

Общинска полиция състави акта но ми казаха че до две седмици ще излезе наказтелно постановление. И ако излезе на 3-тия ден а аз го получа след още 7 как ще обжалвам щом срока е 7 дни.??? :) Май ще трябва да ходя всеки ден до общината защото там ми казаха че трябвало да се плати глобата. А пък най станно ми е защо молбата за обжалването да я пиша в КАТ? :) Басирам се че са го измислили за да въртят бедния български народ из бюрократичната машина! :D и накрая да излезе че не са спазени сроковете! :ok: :) :)
Както и да е мерси на всички отзовали се аз още утре отивамдо общината! :) Пък после ще пиша да кажа какво е станало!

Колега успокой се, 7 дни след като ти връчат постановлението. А иначе се обжалва в институцията която те наказва, а незная когато нарушението е констатирано от общинска полиция къде става обжалването. На теб къде ти казаха да отидеш за да си го получиш?

#12 dan3ata

нов шофьор

• Потребител
  • 42 Мнения:

Публикувано 14 February 2009 - 05:01 PM

Колеги, онзи ден ходих в общината и се оказа че решението е излязло и глобата е 200 лв! :idea: Като държа да кажа че ми беше обяснено че мога да обжалвам но само след като ми изпратят наказателното постановление по пощата. Обясних им че вече живея в Черноморец и ще трябва това писмо да отиде до общ. Созопол и чак тогава ще дойде до Черноморец. Казаха ми че трябва да си получат обратната разписка от пощата за да се старитра периода в който мога да обжалвам! :roll: А да и по важното е че въпреки че е излязло решението, ще им трябваз около 2 месеца да го пратят. Бахти и печатането 2 месеца!!!????!!!!
Помолих ако може да е по бързо и жената ми каза че ще се постарае и след около месец ще го имам в пощенската кутия! :ok:
Welcome to Bulgatistan!!!

Ще обжалвам и ще пиша какво е положението от тук нататък!
продавам си колата

#13 jelqzkov

професионален шофьор

• Потребител
  • 5,761 Мнения:

Публикувано 14 February 2009 - 06:13 PM

Колеги, онзи ден ходих в общината и се оказа че решението е излязло и глобата е 200 лв! :idea: Като държа да кажа че ми беше обяснено че мога да обжалвам но само след като ми изпратят наказателното постановление по пощата. Обясних им че вече живея в Черноморец и ще трябва това писмо да отиде до общ. Созопол и чак тогава ще дойде до Черноморец. Казаха ми че трябва да си получат обратната разписка от пощата за да се старитра периода в който мога да обжалвам! :roll: А да и по важното е че въпреки че е излязло решението, ще им трябваз около 2 месеца да го пратят. Бахти и печатането 2 месеца!!!????!!!!
Помолих ако може да е по бързо и жената ми каза че ще се постарае и след около месец ще го имам в пощенската кутия! :ok:
Welcome to Bulgatistan!!!

Ще обжалвам и ще пиша какво е положението от тук нататък!

Точно за тва ти казах за срокове да не се притесняваш.
Между другото имаш късмет че не са се усетили (или са се но са се въздъражли) иначе щяха да ти съставят акт заради това че нямаш временна адресна регистрация.

#14 karlos83

Без стаж

• Потребител
  • 4 Мнения:

Публикувано 13 May 2009 - 07:09 AM

Днес 13.05.2009г в 9:20 часа
подписаният гл..х.х Биххв / не се разчита /
служител в "УКОРС" сл.карта # 0026
установих нарушение на чл. 8 ал.1 т.1 от НООР
на ул.Сливница #11
на МПС А39 хх КР
и на основание чл. 28 б. "а" от ЗАНН , настоящото
да се счита за предупреждение.
При следващо нарушение ще бъде наложена
санкция.
СЪСТАВИЛ : ............ / подписано /

Приятели , колеги - реално погледанто тази лепенка която поставят на прозорците на автомобилите в Бургас не е заплаха , тъй като само е подписана и не се явява като административен документ, защото за да е актуално предупреждение би следвало да има печат.
Като изключим че няма печат , самия акт на залепване на стъклото се явява като нарушавана на частна собственост , с което има вариант да се повдигне обвинение срещу този отдел , агенция или каквото е "УКОРС"
Друго изключение прави това че автомобила найстина е паркиран на ул.Сливница , но се намира непосредствено до сградата на "ДОМ НА АРМИЯТА" , което автоматично означава , тъй като сградата се води на ул.Хр.Ботев , че автомобила е паркиран на ул.Хр.Ботев , а не както е описано на ул.Сливница.
Не искам да накарня никой административен служител , но нека бъдат по смислени в писанията си и то в невалидни документи.

Между другото задодх въпрос на въпросния гл.х.х Биххв/не се разчиташе /
ние работещите в сградата на "ДОМ НА АРМИЯТА" къде да си паркираме колите , след като не може на това място.
Оговора беше цитирам : " Не го задавай този въпрос на мен "

Добре , тогава този въпрос го задавам на Вас съфорумници

Интересно ми е като направят целия Бургас забранена зона за паркиране , къде ще си паркираме колите ? в кв."Меден Рудник" ли ?
или направо да си ги паркираме пред КАТ или пред Общинска администрация , да не ги караме хората да се разхождат , само излизат от сградата и да ни пишат актовете.
В процес на разработка РА 2х1000W @ 8 Ohm true power = 700 W @ канал + инвертор 12 to 2x90 @ 15 Amp
за въпроси и коментари скайп: karlos83707

#15 jelqzkov

професионален шофьор

• Потребител
  • 5,761 Мнения:

Публикувано 13 May 2009 - 10:12 AM

Днес 13.05.2009г в 9:20 часа
подписаният гл..х.х Биххв / не се разчита /
служител в "УКОРС" сл.карта # 0026
установих нарушение на чл. 8 ал.1 т.1 от НООР
на ул.Сливница #11
на МПС А39 хх КР
и на основание чл. 28 б. "а" от ЗАНН , настоящото
да се счита за предупреждение.
При следващо нарушение ще бъде наложена
санкция.
СЪСТАВИЛ : ............ / подписано /

Приятели , колеги - реално погледанто тази лепенка която поставят на прозорците на автомобилите в Бургас не е заплаха , тъй като само е подписана и не се явява като административен документ, защото за да е актуално предупреждение би следвало да има печат.
Като изключим че няма печат , самия акт на залепване на стъклото се явява като нарушавана на частна собственост , с което има вариант да се повдигне обвинение срещу този отдел , агенция или каквото е "УКОРС"
Друго изключение прави това че автомобила найстина е паркиран на ул.Сливница , но се намира непосредствено до сградата на "ДОМ НА АРМИЯТА" , което автоматично означава , тъй като сградата се води на ул.Хр.Ботев , че автомобила е паркиран на ул.Хр.Ботев , а не както е описано на ул.Сливница.
Не искам да накарня никой административен служител , но нека бъдат по смислени в писанията си и то в невалидни документи.

Между другото задодх въпрос на въпросния гл.х.х Биххв/не се разчиташе /
ние работещите в сградата на "ДОМ НА АРМИЯТА" къде да си паркираме колите , след като не може на това място.
Оговора беше цитирам : " Не го задавай този въпрос на мен "
Добре , тогава този въпрос го задавам на Вас съфорумници

Интересно ми е като направят целия Бургас забранена зона за паркиране , къде ще си паркираме колите ? в кв."Меден Рудник" ли ?
или направо да си ги паркираме пред КАТ или пред Общинска администрация , да не ги караме хората да се разхождат , само излизат от сградата и да ни пишат актовете.

Колега, незнам дали си юрист но личното ми мнение е че си в много грешна улица. Така представено предупреждението ти е недействително но не заради това че няма печат.

Така е, и какво от това?

А ако колата ти е със английски номер значи ли че е паркирана на таймс скуеър?

Отговорът на служителя, според мен е правилен. И понеже аз съм ти съфорумец, а форума е за да си помагаме, задай въпроса на работодателя си

NEG

ЗА РЕКЛАМА:
-----------------------
Mtel: 0889090066
Vivacom: 0878690066
Globul: 0899669699

Persy

Можете да разпространявате съдържанието на този сайт свободно, като задължително посочите линк към Тuning.BG като източник. Трябва да укажете лиценза, който ползваме и да позволите и на друг да ползва съдържанието при същите условия.