IPB Style© Fisana

Форум на Tuning.bg

Идва лятото ! Пазете мотористите , моля !

• Не можете да пишете в тази тема
138 отговора на тази тема

#76 _FIESTA_

Playboy

• Потребител
  • 3,825 Мнения:

Публикувано 14 March 2009 - 11:30 PM

Аз пък да попитам хората, които карат мотори, защо си мислите, че ние не гледаме в огледалата :D Аз примерно какво съм виновен, че примерно съм си погледнал в огледалото, и е нямало никой зад мен, и в следващите 5-6 секунди ме минат, все едно карам назад :D Обвинението за огледалата, вече изглежда крайно неоснователно :D

Сменяш колата...и те почват да си мислят че карат назад :D
Честно....Мотористите както и автомобилистите са част от движението...при спазване на закона и правилника за движение по пътищата , нивите и лунните пейзажи всичко ще е наред :D
Публикувано изображение

To me...a red light is no longer a stop sign. Its a 1/4 mile christmas tree!
Правя го що'т мога да си го позволя!!!

#77 KaPaM-MoToP

професионален шофьор

• Потребител
  • 2,179 Мнения:

Публикувано 14 March 2009 - 11:51 PM

Аз пък да попитам хората, които карат мотори, защо си мислите, че ние не гледаме в огледалата :D Аз примерно какво съм виновен, че примерно съм си погледнал в огледалото, и е нямало никой зад мен, и в следващите 5-6 секунди ме минат, все едно карам назад :D Обвинението за огледалата, вече изглежда крайно неоснователно :D

Сменяш колата...и те почват да си мислят че карат назад :D
Честно....Мотористите както и автомобилистите са част от движението...при спазване на закона и правилника за движение по пътищата , нивите и лунните пейзажи всичко ще е наред :D

Ами ако продам крайслера и ситроена, с парите бих направил едната вноска от 50 годишния лизинг на вейрона :D :?
а иначе до закона, дори и само ограничението на скороста да се спазва, инцидентите ще намалеят с доста :D
<p>www.zonemixtrance.eu</p>

#78 krasko__

нов шофьор

• Потребител
  • 39 Мнения:

Публикувано 15 March 2009 - 08:11 AM

Истината е,че по пътищата цари закона на джунглата - по големия е с предимство.Друга истина е ,че е пълно с комплексари.Прост пример: стоя със туарег(служебен е) 30 секунди на зелено и никои не подсвирква,а с реното ми на втората секунда започват бурни освирквания.Какъв е извода- пазете по големите и по скъпите,а мотористите и пешеходците маината им.Това е мнението на повечето хора за съжаление.

#79 violetkata

професионален шофьор

• Потребител
  • 2,507 Мнения:

Публикувано 15 March 2009 - 09:38 AM

Истината е,че по пътищата цари закона на джунглата - по големия е с предимство.Друга истина е ,че е пълно с комплексари.Прост пример: стоя със туарег(служебен е) 30 секунди на зелено и никои не подсвирква,а с реното ми на втората секунда започват бурни освирквания.Какъв е извода- пазете по големите и по скъпите,а мотористите и пешеходците маината им.Това е мнението на повечето хора за съжаление.

не съм съгласен с теб
никой не му пука с туарег ли си или c s-класа, свирят на зелено ако не си тръгнал :D

Оффф какво е BMW-то 500.....и т.н. Пак си е M5...

#80 Велко

дУпЕтат

• Потребител
  • 8,765 Мнения:

Публикувано 15 March 2009 - 02:32 PM

Само за протокола. Живея точно на бул. България. От 11 часа сутринта до сега (16:30) минаха над 100 мотора НА ПЪЛНА ГАЗ (поне 10 от тях бяха на задна гума). За сметка на едно F430 и един SLR, пак на пълна газ.

От немногото, което знам за моторите е, че има такива, които на 2ра вдигат между 160 и 200. Нужно ли е да казвам колко смениха на втора и чак трета при пълна цетка ? Което, нали, трябва да ви ориентира с каква скорост се движат тия олигофрени на най-главния булевард в София. Елементарна математика...ППС, движещо се с 200 км/ч изминава 55,5 метра за една секунда. Значи сами си правете извода за 2,3 или пък 4 секунди колко неща се променят за погледналият си огледалото, когато някой донор се прави на мъж зад него. После не ми говорете дали си гледаме огледелата.
Публикувано изображение

#81 jorko

Добро момче

• Потребител
  • 13,477 Мнения:

Публикувано 15 March 2009 - 03:11 PM

не съм съгласен с теб
никой не му пука с туарег ли си или c s-класа, свирят на зелено ако не си тръгнал :D

не само до зеленото , ами и за всичко на улицата важи правилото на по-големия :D ... краско е много прав , за съжаление :D ...

#82 nekoi

нов шофьор

• Потребител
  • 32 Мнения:

Публикувано 15 March 2009 - 08:41 PM

Струва ми се,че повечето забравяте основно правило,а именно:Водачът на МПС е длъжен непосредствено преди предприемането на каквато и да е маневра да поглене в огледалото за обратно виждане.Няма 5 или 10 сек.

Факт е,че моторът е по-трудно забележим от кола.Също така,факт е и че процента автомобили,които се движат с 200+(особено в града),е нищожно малък спрямо този на моторите.Човек си създава преценка за средната скорост на движещите се МПС-та из града и възоснова на този стереотип,преценява дадено разстояние достатъчно ли е за предприемане на конкретна маневра от негова страна или не.

Никой не е длъжен да прави път и да се съобразява с безумен моторист,хвърчащ с 200км/ч в града.Затова ограниченоето е 50км/ч.Не става дума 20 или 30 отгоре,става дума за 150 отгоре!

Колкото и да им се иска на моторджиите,пътят не е техен и при такива скорости от тяхна страна,не останалите трябва да се съобразяват тях,а те с останалите.

Ама кой ли ти мисли...

#83 mclsdreal

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,867 Мнения:

Публикувано 15 March 2009 - 08:50 PM

Много си прав колега АМА МНОГО но за съжаление ако примерно той си кара с 150-200 в града а ти правиш някаква маневра независимо дали си се огледал или не....просто ако те удари ти ще си виновен и това е...ще кажат че си отнел предимство и точка..ще лежиш заради него...и аз съм карал мотори...и аз съм се правил на гъзар...но след като ме удари един олигофрен който си беше виновен тъй като аз си карах в селото(въпреки че ограничението е 40 аз бях със 70-80) на двупосочен път...циганина реши да направи обратен с пилеж на гуми и се ударих в него челно...нищо ми нямаше тъй като успях да видя какво възнамерява да праи и успях да реагирам на време и малко намалих скоростта...мотора се почупа аз бях с ожулено коляно и лакят, но ме издразни това че избяга...а повечето хора просто не ме и гледаха дори и сам трябваше да си събирам остатъците от мотора да се изтупам както се вика и така нататък...даже трябваше да се обадя в полицията сам...после викаха свидетели тфа онова, но уви...никой не каза че е видял нещо, както и да е циганина си получи заслуженото...По темата, както се изказах в една друга тема на такива да им взимат книжките...това е- 10-20 километра в час от горе и направо за 2-3 месеца без СУМПС... за 2-ро нарушение 1 година....от там нататък да си прави сметка как ще кара след това, било то мотор или кола!!!
Какво прави Лотар Матеус когато България се класира на евро 2012?...Гаси Плейстейшъна и си ляга...

#84 LaMz3s

млад шофьор

• Потребител
  • 53 Мнения:

Публикувано 15 March 2009 - 11:47 PM

mclsdreal поправи ме ако греша,ама доколкото аз знам,в едно 90% от случайте на катастрофа между мотор и кола,моториста го отнася.Така знам аз,така са ми казвали и хора от кат ....

#85 Кики

професионален шофьор

• Потребител
  • 904 Мнения:

Публикувано 16 March 2009 - 12:11 AM

Велко, какво пречи АЗ да си изпатя, защото ТИ нямаш акъл? :wink:

Аз акъл имам, особено на пътя. Въпросът е дали аз ще съм виновен, че в точно този момент не съм си погледнал огледалото или ти ще си виновен, че караш с 200 градско?

Много е важно да правите разлика между "отнемане на предимство" и "превишена скорост", защото двете нарушения нямат нищо общо, ама нищо!
До безкрайност можем да си обясняваме, че аз съм с предимство, ама карам бързо и за това не можеш да ме видиш и да ми дадеш предимство, нали?!
Не е в това идеята, а в мисленето, което ти също проявяваш като шофьор на автомобил :ok:
На автомобилистите постоянно са им в устите тия пусти 200км/ч, ОБАЧЕ моя мотор повече от 170км/ч не може да вдигне и аз лично съм го карал не повече от два-три пъти с тази скорост извънградско, а в града с повече от 100-110км/ч не съм го карал никога - обикновено развивам до 70-80км/ч и спирам на светофара.
Тааа, да те попитам тогава, как с три пъти по-бавна скорост от "скоростта на невидимите", ти пак не можеш да ме видиш и ми отнемаш предимство :lol:
Те и колите се движат с такава скорост в града, само дето я достигат малко по-бавно, ама тях ги виждаш, пък мен не - къде ли е проблема тогава?
Май НЕ е в точно в скоростта? :D
Пак стигаме до едно и също нещо - НЕ всички карат пистарки, НЕ всички карат с 200км/ч, НЕ всички са нахални, НЕ всички са кафе-гъзарчета, НЕ всички са по джапанки и потници, НЕ всички са тръгнали да се самоубиват....
Защо тогава се отнема предимство на всички с мотори? :lol:

П.П.
Аз ще съм виновен за превишената скорост, АКО се докаже, а ти ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ще си виновен за отнемане на предимство - двете нарушения нямат нищо общо :D
Аз мога да карам без проблем и с 300км/ч, а ти можеш да ми отнемеш предимство и с 30км/ч :lol:
Публикувано изображение

#86 Del

musclehead

• Модератор
  • 5,042 Мнения:

Публикувано 16 March 2009 - 02:20 AM

mclsdreal поправи ме ако греша,ама доколкото аз знам,в едно 90% от случайте на катастрофа между мотор и кола,моториста го отнася.Така знам аз,така са ми казвали и хора от кат ....

Не е вярно... гледат от гледна точка на предимството кой е бил "правия" в случая.Преди 2 години един мой приятел излизал на Т-образно кръстовище,да прави ляв завой (това е в града да отбележа,даже ако трябва да сме точни , в центъра).Имало спрян автобус и нямал видимост.Както повечето водачи и той започнал да се подава леко.Моторист изпреварва автобуса (моториста карал с 100+) и като се прибира в лентата си,няма време да реагира и направо отнася бронята на колата на моя човек(м/у автобуса и Т-образното кръстовище няма и 30 метра, с 100 ги минаваш за секунда,а моториста е карал дори по-бързо).Като почудо моториста и спътника му живи.След удъра двамата се отъркаляли доста сериозно.Въпреки всичко моя приятел е виновен и си плати актовете като поп ,обезщетение за контузиите искаха да му наложат дори...Така ,че в БГ въобще никой не ти ебава скороста когато стане нещо подобно.В някой нормални държави , може да обжалваш,да влезеш в съда да се види дали се е спазвала скороста и дистанцията предвидени от закона(примерно в Америка и по-точно в Кънектикът, се мери на секунди дистанцията м/у колите,така е регламентирано,не като в БГ по усмотрение на водача).

Кики не се отнема предимство на всички с мотори :wink: Ако това ще те накара да размислиш , никога не съм отнемал предимство на мотор.
<p>Публикувано изображение</p>

#87 yamaha-racing

нов шофьор

• Потребител
  • 48 Мнения:

Публикувано 16 March 2009 - 08:36 AM

90% моториста отнася травмите :D в 90% от случаите и на моториста се пише акт за "несъобразена скорост" в 100% този акт пада при обжалване,но на виновния участник 90% е автомобил :wink: акта не може да падне и той си поема вината и отнася последствията недаи си боже има смърте случаи :ok: :D

Също така всеки трябва да си знае правата,на едно приятелче му писаха акт,че "губи контрол върху мотоциклета и се удря в автомобила" , а баи мангал с Аудито прави обратен завои на със десен мигач :lol: След първата жалба,че губи контрол след като се удря в автомобила,а не преди това,акта пада още с решението от КАТ.

#88 Велко

дУпЕтат

• Потребител
  • 8,765 Мнения:

Публикувано 16 March 2009 - 02:13 PM

Велко, какво пречи АЗ да си изпатя, защото ТИ нямаш акъл? :ok:

Аз мога да карам без проблем и с 300км/ч, а ти можеш да ми отнемеш предимство и с 30км/ч :lol:

Ето с това изречение си каза всичко много точно и ясно. Значи ти можеш съвсем умишлено, мислейки се всемогъщ, да вдигнеш 300 км/ч, а аз да съм длъжен да си налепя радари по колата за да засичам такива нисколетящи с 300 км/ч от 2-3 км, защото с елементарната математика стигнахме до изводът, че ако ти се движиш с 300 км/ч зад мене значи ще се приближаваш със скромните 110 метра в СЕКУНДА до мене. Което ознчава, че ако си погледна в огледалото и видя, че все пак зад мене има МОТОРИСТ, но той е на предостатъчно дълга дистанция за да предприема изпреварване (мисля, че 100-200 метра са си голяма дистанция), то май ще е било напразно - пак съм ти отнел предимството да си караш с 300 км/ч. :D :D :lol: :lol:

Ми няма да стане така работата :wink:

300 км/ч ходи си вдигай на самолетни писти или изобщо писти (опа, забравих, че процентът каращи пистовите (спортните) си мотори на пистата е....отчайващ, щото повечето не могат :lol: ).

Пак ти казвам. Когато видя поне един моторист да спазва поне едно от правилата на ЗДвП с най-голямо удоволствие ще започна да се съобразявам И с тях.
Публикувано изображение

#89 krasko__

нов шофьор

• Потребител
  • 39 Мнения:

Публикувано 16 March 2009 - 05:11 PM

Колеги стегнете се малко.Мен и с камиона ми отнемат предимството .Ма нищо сигурно го карам с 200.Кво сте се хванали за тая превишена скорост.Преди се ядосвах, като четях но вече почва да ми е смешно.

#90 Велко

дУпЕтат

• Потребител
  • 8,765 Мнения:

Публикувано 16 March 2009 - 06:35 PM

„Пътна полиция” започва наказателна акция срещу всички мотоциклетисти в страната, като ще се налагат много високи глоби и възможно най-строгите наказания за всички нарушители по пътищата. Това съобщиха вчера от КАТ. Според черната статистика на пътните полицаи две трети от катастрофите в страната с мотор стават заради водачите. Най-честите жертви са мотоциклетисти на възраст между 16 и 24 години. Най-високата глоба за превишена скорост в населено място е 250 лв.

Катаджиите ще дебнат моторджиите по светофарите, където те най-често стартират бясно, след като светне зелено. Заради възможностите на мощните си машини водачите могат за няколко секунди да наберат скорост над 140 км/ч.
80 процента от всички мотористи по пътищата карат безразсъдно, нарушават системно закона и няма как да ги спрем. Това обяви и шефът на федерацията по мотоциклетизъм Богдан Николов вчера. Той обясни, че реално катаджиите могат много трудно да санкционират рокерите, защото регистрационните номера на моторите са малки, не се виждат, а и мотористите спират много бързо, така че дори и да има радар, те трудно могат да бъдат уловени от него. За година над 50 водачи на мотори загиват на шосето. Според европейските тенденции в последните няколко месеца имало бум на продажбата на мотори именно за да могат по-лесно да се избегнат натовареният трафик и задръстванията. Според шефа на държавно-обещствената консултативна комисия по безопасност на движението към МС Алекси Кесяков мотористите са сред най-уязвимите участници в движението.
Наскоро рокери от София и Варна се събраха пред общините в града, за да протестират срещу завишените данъци за машините, които карат.
Според решението на СОС данъците за моторите трябва да се вдигнат с 25 процента. Наредбата предвижда най-ниският данък за мотоциклети до 125 куб. см да е 15 лв., а най-високият – 125 лв. Размерът на данъка се определя в зависимост от мощността на двигателя на мотора. Как може за един мотор от среден клас, който тежи 200 кг и не замърсява, данъкът да е над 100 лв., а камионите и автобусите, които рушат настилката, тежат тонове и правят задръствания, да плащат 60-70 лв., питаха се те.
Само в столицата има регистрирани над 6000 мотоциклета и мотопеда.

Публикувано изображение

Tuning.bg

ЗА РЕКЛАМА:
-----------------------
Mtel: 0889090066

Persy

Можете да разпространявате съдържанието на този сайт свободно, като задължително посочите линк към Тuning.BG като източник. Трябва да укажете лиценза, който ползваме и да позволите и на друг да ползва съдържанието при същите условия.